Protest przeciwko koncertowi zespołu Haydamaky w Tomaszowie Lub.


Gość

#1

2016-05-14 16:18

Pisałem licencjat, w jednym z podrozdziałów poruszyłem temat Rzezi Wołyńskiej. To temat, na który się milczy, żeby nie urazić braci-Ukraińców. Do Ukraińców jako narodu nic nie mam, ale Bandera, UPA, OUN to zbrodniarze, których powinno się wieszać, gdyby żyli.

Gość

#2

2016-05-14 22:58

jako wyraz sprzeciwu wobec propagowania banderyzmu w Polsce

Gość

#3

2016-05-15 05:16

Wybierzcie lepiej POLSKICH myzykow i grupy !!!!!



27DP

#4

2016-05-15 08:21

Albo Joryj Kłoc albo Hajdamaki. Co następne?


Gość

#5

2016-05-15 09:26

Zdecydowanie jestem anty-nazistowski i anty-nacjonalistyczny. Do tego pamięć pomordowanych Ukraińców, Polaków i wielu innych narodów przez UPA powinna być odpowiednio upamiętniona - a organizacja uznana za zbrodniczą w wymiarze światowym, a jej czczenie i gloryfikowane powinno byś ścigane i tępione tak samo jak SS.

Gość

#6

2016-05-15 10:35

"..kto nie szanuje przeszłości nie zasługuje na przyszłość"..Nie można budować partnerstwa podczas gdy jedna ze stron zaklamuje relacje..

Gość

#7

2016-05-15 11:11

Jest potrzebna

Gość

#8 Prawda

2016-05-15 12:53

Zbawi nas tylko prawda. Zakłamywanie prawdy to również jej przemilczanie. A milczenie w tej konkretnej sytuacji to pozwalanie na to.


Gość

#9

2016-05-15 16:12

Nie dajmy pluć sobie w twarz upaińskim hajdamakom

Gość

#10

2016-05-15 20:17

Sąd albo wypad z Polski dla postbanderowskiego neonazistowskiego ukraińskiego bydła, miłosnikow nazistów, ludobójców: bandery upa oun itd.

Anonymous

#11 Re:

2016-05-16 07:45

#10: -  

 prosimy o kulturę wypowiedzi

XXX

#12 Re: Re:

2016-05-16 10:10

#11: - Re:  

 Nic gorszącego nie widzę, że Haydemaky ukrainski zespół gości w Polsce. To, że w piosence ojciec tęskni za synem, który akurat słuzy u Bandery ma być wyznacznikiem negatywnej oceny piosenki, ba propagującej banderyzm! No bez jaj, ksenofobia wobec narodu ukrainskiego kwitnie tutaj.

asdfg

#13 Re: Re: Re:

2016-05-16 10:22

#12: XXX - Re: Re:  

 Nieźle ciebie rąbnęło. Skoro banderowcy dla każdego normalnego Polaka to bandyci winni smierci 100 tys. Polaków to tęsknota za bandytą oburza. A jakby tęsknił za synem który służył w NKWD tobyś ryja pewnie darł?

I sam to robisz. Wszystkich Ukrainców utożsamiasz z UPA. Bo od razu ksenofobia wobec narodu.Czy ktos cos ma do Ukrainca nie tęskniącego do UPA?

xxx

#14 Re: Re: Re: Re:

2016-05-16 11:50

#13: asdfg - Re: Re: Re:  

 Jeśli w piosence wyrażenie tęsknoty za ukochanym  synem jest tozsame z gloryfikowaniem banderyzmu, no to mamy ładne kwiatki. Podaj do Sądu organizatorów za propagowanie totalitaryzmu. Ale to wówczas trzeba się ujawnić.:-)

Jedne słowo " u bandery" w piosence ma dyskryminować utwór i zespół?!. Ludu kochany ksenofobia w mysleniu i działaniu kwitnie. Jak chór Aleksandrowa w Polsce wystepował i spiewał za Stalina i nad nimi wisiała czerwona gwiazda to mam z tego powodu szaty drzeć i twierdzić, że propagują stalinizm i komunizm. Smiechu warte takie myslenie. Oświadczam, że jestem Polakiem i dlatego z wielką ochotą pójdę na występ Haydemaky. A ponadto jak tylko gdzieś w Internecie padnie słowo Ukraina, to ni stąd, ni zowąd pojawiają się setki negatywnych i wrednych komentarzy najczęściej takich samych. Mistrzostwo nie ma co.

 

 

asdfg

#15 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-05-16 12:06

#14: xxx - Re: Re: Re: Re:  

 Tak samo jak na tomaszowskim forum piszesz mykołku:).... "trzeci poszedł z Banderą żeby służyć Ukrainie!"

No i to mają zaśpiewac w tomaszowskim gdzie mamy liczne przykłady okrucieństwa banderowców czy to w Tarnoszynie, Poturzynie czy Zatylu. Jakbys zapomniał o 100 tys. Polakach pomordowanych przez UPA. Albo w to nie wierzysz po prostu.

Poza tym nad samą nazwą Hajdamaki nawet sie nie zatrzymasz . Przecież to bandyci byli też winni smierci okołó 100 tys. ludzi w czasie koliszczyzny.

Jesteś obywatelem polskim jak wilekrotnie pisałeś na forum i oczywiście możesz sobie iśc gdzie chcesz a my możemy protestować.

Podaj jakis przykład ksebofobii w Tomaszowie. Ktoś pobił Ukrainców, ktos im dokucza? Więc czym sie brandzlujesz?


Gość

#16

2016-05-17 05:45

Brawo organizatorzy na koncert idę, moja prywatna sprawa. Nikt nie będzie mi narzucał swojego chorego punktu myslenia. Czuje się ktoś upokorzony występem niech zapitala do prokuratora, że  zespół obraża jego uczucia

asdfg

#17 Re:

2016-05-17 06:16

#16: -  

 O czym ty pitolisz? Idź sobie na ten koncert. Ktoś ci zabrania? Mamy prawo protestować jak te tysiące kodziarzy w Wawie. To wolny kraj. Na tym to polega. Ty masz prawo iśc na koncert a my mamy prawo protestować. Ciekawe kiedy to w końcu załapiesz. A kto się kładł na chodnikach przed koncertami Chóru Aleksandrowa w Polsce? Wtedy to nie była prywatna sprawa tych co chcieli iśc na koncert?


Gość

#18

2016-05-17 08:16

bo słyszałem w koszalinie osobiście w 2015 roku opowieść starszej pani urodzonej pod zamościem . oto krótki zapis. spotkała pod zamościem Polkę która uciekała 20 km od męża banderowca. kobieta miała 2 córki i 2 synów. synowie czuli się banderowcami, córki Polkami. córki zginęły z rąk braci a jej w ostatniej chwili udało się uciec !!!!!!! szok !!!!!!!

Gość

#19

2016-05-17 08:33

Jakiekolwiek przejawy gloryfikowania nazizmu, komunizmu lub skrajnego nacjonalizmu (nazizmu) ukraińskiego w Polsce nie mogą mieć miejsca. Panowie muzyki z zespołu Hajdamacy - nazwa nawiązuje do słynących z mordowania Polaków hajdamaków niech się kompromitują takim repertuarem poza granicami Polski.

Gość

#20

2016-05-17 08:55

Niech poplecznicy banderowców i hajdamaków na UPAinie sobie koncertują, a nie u nas.

Gość

#21

2016-05-17 09:33

Polacy nie powinni wspierac banderyzmu w zadnej tresci i formie.

Gość

#22

2016-05-17 09:41

Należy tępić i ścigać wszelkie przejawy ludobójczego banderyzmu na polskiej ziemi.

Gość

#23

2016-05-17 10:10

Precz z banderowskim ścierwem. Nie chcę tych sukinkotów w Polsce.

Gość

#24

2016-05-17 10:14

Nie ma w Polsce miejsca dla gloryfikatorów banderowskich ludobójców!!!!..........Precz!!!!
apel_do braci_ukraińców

#25

2016-05-17 11:22

Banderę stawiam na równi z Hitlerem i Mussolinim. Reprezentowali ten sam nurt zbrodniczych totalitarnych nacjonalizmów. Po wojnie Niemcy potępiły narodowy socjalizm, Hitlera i nazizm. Włochy potępiły faszyzm i Mussoliniego. Ukraińcy niedawno odzyskały niepodległość i też powinny potępić Organizacje Nacjonalistów Ukraińskich Bandery. To byli terroryści stanowiący mały procent społeczeństwa, którzy zmuszali gwałtem, przemocą, zabójstwami swój naród do posłuszeństwa tej ideologii. Tak samo jak Hitler terroryzował swój naród. Ukraińcy bądźcie silni tak jak Niemcy i Włosi, zrzućcie z siebie demoniczne pęta nacjonalizmu banderowskiego. Bądźcie silni jak Polacy, którzy zrzucili pęta ideologii komunistycznej. Przyznać się do błędu to nie wstyd ale prawdziwe bohaterstwo.