Podpisujmy deklarację poparcia dla abp. Henryka Hosera!

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Podpisujmy deklarację poparcia dla abp. Henryka Hosera!

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2013-07-19 09:27


Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2013-07-19 09:34


Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2013-07-19 09:36


Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2013-07-19 09:39


Mania

#355 Re: Re:

2013-07-19 09:46

#351: Awert - Re:

Kłamstwa piszesz i brednie. A jaka agresja i pomówienia są wobec biskupa to widać w prasie takiej jak Newsweek itp. Podpieranie się gwałconymi dziećmi to już chore. Wracaj do swojego szamba, w którym tak chętnie obrażacie Kosciół i katolików.

Mania

#356 Re: Re:

2013-07-19 09:47

#354: awert - Re:

To jedż do Izraela albo kraju muzułmańskiego i żyj sobie tam z ich "tolerancją" i "wolnością". Polska to kraj katolicki, z poszanowaniem innych religii, ale jednak katolicki, może czas to zrozumieć?

Mania

#357 Re: Re: Re: Duczki- nie oddamy ks. Proboszcza

2013-07-19 09:53

#352: Awert - Re: Re: Duczki- nie oddamy ks. Proboszcza

Jak dla mnie Jasienica wraz ze swoim ukochanym księdzem może istnieć poza Kościołem, skoro tak im w nim źle.Nie ma sensu uszczęśliwiać nikogo na siłę, skoro sami wiedzą najlepiej jak osiągnąć zbawienie.Ode mnie krzyżyk na drogę takiej sekcie.

wuj

#358 Re: Re:

2013-07-19 12:03

#351: Awert - Re:

Awert, twoja wypowiedź nosi znamiona naruszenia dóbr osobistych i oszczerstwa;

twój IP jest znany, autor petycji lub obecni prawnicy powinni

zgłosić to do prokuratury, gdzie podasz konkretne uzasadnienie swoich

enuncjacji, albo poniesiesz konsekwencje karne.

dosyć bezkarnego obrażania w związku z wyznawaną religią

#342
Gość

#359 Re: Re:

2013-07-19 12:26

#351: Awert - Re:

Tobie moj drogi polecam samodzielne myslenie ;) , wszak jak piszesz ono nie boli....

A powaznie piszac, mozna by cytowac i cytowac co po niektore komentarze pod ta petycja, ale po coz? Jesli sa w obronie Abpa, to sa OK, jesli sa slowami w kontekscie nie do konca mu pochlebnym sa usuwane.... Agresja nie na Biskupa jak piszesz, a na drugą stronę.

A wiec gleboko wierzac w Twoja madrosc, polecam Ci przejrzec komentarze od samego poczatku ze zwyklym obiektywnym, samodzielnym spojrzeniem....

Poczytaj i zastanow sie, czy ty chcialbys byc tak oceniony i nazwany?

Z Bogiem.

Ps. Chyba jednak mnie zle zrozumiales.... Chodzi mi o komentarze broniace Abpa i krytykujace osoby popierajace ks. Lemanskiego, jego parafian oraz osob, ktore ich popieraja. :) Pozdrawiam


Gość

#360 Re: Re: Re:

2013-07-19 12:37

#358: wuj - Re: Re:

Nie slyszales np o Proboszczu z Tylawy? Glosna sprawa... Wiec zanim zaczniesz straszyc poczytaj i sie dowiedz, ze takie przypadki w Polsce mialy rowniez miejsce....

Ech

#361 Re: Re: Re: Re:

2013-07-19 12:43

#360: - Re: Re: Re:

Skoro tak lubisz sensacje poczytaj o pedofilii wśród rabinów i licznych gwałtach dokonywanych przez muzułmanów. Tylko co to ma do chorych pomówień w stosunku do arcybiskupa? Niektórym Kosciół przeszkadza w stopniu zadziwiającym.

wuj

#362 Re: Re: Re: Re:

2013-07-19 12:47

#360: - Re: Re: Re:

nie słyszałem żeby abp Hoser bronił kiedykolwiek i w jakiejkolwiek formie 'proboszcza z Tylawy';

to kolejne pomówienie, radzę liczyć się ze słowami


Gość

#363

2013-07-19 13:05

Wybierali nam papieża, a teraz chcą zgnębić arcybiskupa, a może przejąć władzę nad archidiecezją.
Tak

#364 Re:

2013-07-19 13:12

#363: -

Raczej oczernić duchownego, który robi wiele dobrego i aktywnie działa na rzecz Kościoła. Ale jak sam arcybiskup Hoser powiedział: "Kościół nie boi się żadnych ataków. Jest niezniszczalny" :)


Gość

#365 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-07-19 13:17

#361: Ech - Re: Re: Re: Re:

Wybacz, ale mnie nie obchodza rabini czy muzulmani, na ktorych sie powolujesz. Jestem katoliczka, zostalam ochrzczona i naleze do kosciola ze stolica w Watykanie. Walcze wlasnie o TEN Kosciol- kosciol, ktorego JA jestem czlonkiem. Ponadto w mysl zasady nie moje podworko, nie moje zabawki nie mam prawa krytykowac i zajmowac sie problemami innych religii. Od tego sa ICH hierarchowie i wierni. Jak widze oburzenie w obronie Polskiego kosciola przez samych Polakow, to ja juz nie chce wiedziec co by sie dzialo, gdyby np zydzi, muzulmanie i inne wyznania zaczely wsciubiac swoje nosy do nas. Wtedy by sie zaczelo.

Po pierwsze, tak jak zostalo napisane w komentarzu, #359 awert prawdopodbnie zle zrozumial komentarz 342 do ktorego sie odniosl.

Pod drugie czytajac jego komentarz, nie napisal wyraznie (prosze przeczytaj jeszcze raz jak nie widzisz), ze jest to pomowienie pod adresem Abpa. Nie napisal, ze on sam (Abp Hoser) za tym stoi. Stwierdzil jedynie fakt, ze pedofilia w kosciele ma miejsce. Zostal Ci podany przyklad ksiedza z Tylawy, ktory w koncu po latach zostal co prawda skazany, ale droga do tego byla daleka i szeroka, a to tez dzieki poniekad zabiegom kosciola. (I nie mam na mysli bynajmniej Abp Hosera- bo znowu moze ktos mi to zarzucic.)

Ps. I na koniec Drogi psychologu, Czy ja gdzies napisalam ze w zadziwiajacy sposob Kosciol mi przeszkadza? Wlasnie nie! Kocham go, dlatego jestem aktywna w jego sprawie. Podalam Ci tylko SUCHA! informacje, bez stawania bo czyjejkolwiek stronie czy nawet oskarzenia kogokolwiek. Zgodze sie  z opinia jednej dziennikarki: "To, czego Kościół się dziś powinien naprawdę obawiać, to letniość uczuć, brak, a nie nadmiar emocji. Obojętnych ludzi nic nie obchodzi. Wartością są ci, którym o coś chodzi. Nawet jeśli wątpią albo myślą ciut inaczej. Ich trzeba słuchać, z nimi rozmawiać, z nimi się zgadzać lub nie. To oni są wartością, a nie ci, którym jest wszystko jedno - nawet jeśli co niedziela bywają w kościele, bo tak są nauczeni i przyzwyczajeni." W mysl tej teorii, rzeczywiscie kosciol mi cyt. "przeszkadza w stopniu zadziwiającym". ;)

I to jest przyklad jak wyglada rzeczowa dyskusja z niektorymi. Kazdy widzi i czyta, co chce przeczytac i pisze by bronic swojego, oceniajac drugiego. Ech....


Gość

#366 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-07-19 13:18

#362: wuj - Re: Re: Re: Re:

A gdzie to zostalo napisane ze bronil? Radze czytac ze zrozumieniem i przestac straszyc. Odsylam do komentarza powyzej.

Ech

#367 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-07-19 13:31

#365: - Re: Re: Re: Re: Re:

Niestety ludzie spoza KK aktywnie w nim mieszają i się wtrącają chętnie podsycając konflikty. I jakoś uważają to za właściwe. Nawet Żydzi wydają jakieś śmieszne oświadczenia za Lemańskim. I wielu ateistów.

A ja ludzi popełniających przestępstwa na dzieciach potępiam bez względu na ich wyznanie i narodowość, to mój moralny obowiązek, nie związany w ogóle z religią. A, gdy widzę ludzi chętnie podpierających się krzywdą dzieci dla swoich politycznych rozgrywek to mnie to w najwyższym stopniu oburza. Nie cierpię takiej hipokryzji i braku wrażliwości i perfidii.

Tutaj podpisują się osoby, którym przeszkadza chora nagonka na arcybiskupa. Swoje niezadowolenie sugeruję wyrażać w innym miejscu, zwłaszcza w takiej dziwnej formie.

365

#368 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-07-19 13:39

#367: Ech - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

A jesli chcesz znac moje osobiste zdanie w tym temacie, to jestem calym sercem za calym kosciolem (rowniez za Abp Hoserem, ktorego tutaj bronicie) ... Nie raz pisalam, ze Najwyzsi w Kurii mogliby usiasc razem (byc moze i z ks Lemanskim) w ciszy i skupieniu jak Kardynalowie na Konklawe i z pomoca Ducha Sw rozwiazac ten problem. A my jako wierni, jako wspolnota powinnismy sie wszyscy modlic o to tak jak przy wyborze nowego papieza, by duch sw natchnal ich z cala swoja moca. :) i by caly Kosciol wyszedl z tej sytuacji wzmocniony a nie oslabiony. My natomiast jak juz wspomnialam emocjonujemy sie, obrazamy, nie szanujemy sie w obronie ktorejs ze stron. Tak nie powinno byc :(

wujek

#369 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-07-19 13:44

#366: - Re: Re: Re: Re: Re:

insynuacja wynika co najmniej z kontekstu wypowiedzi.

informacja o możliwości zgłoszenia do prokuratury

nie jest 'straszeniem', tylko działaniem zgodnym

z prawem obowiązującym na terenie RP.

 

Co do spraw związanych z przestępstwami seksualnymi,

każdy kto ma w tym zakresie informacje lub uzasadnione faktami podejrzenia

ma obowiązek zgłosić takie sprawy odpowiednim

organom państwowym (podkreślał to ostatnio np. x. Dariusz Oko).

za procedowanie tych organów lub wyroki sądów,

odpowiadają te organy i sądy, i to do nich należy kierować

ewentualne pretensje.

Ech

#370 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-07-19 13:48

#368: 365 - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Ja ludzi szanuję, nawet jeśli w pewnych sytuacjach moje stanowisko wyrażam w ostrych słowach. Staram się nikogo nie obrażać, każdy z nas jest omylny i zdarza mu się błądzić i nie mi kogoś osądzać.

Ale swoich wartości trzeba bronić, a obrażaniem katolików w tych ostatnich dniach jestem już trochę zmęczona. Myślę, że arcybiskup Hoser bardzo mądrze zrobił nie dając się wciągnąć w publiczne "udowadnianie swoich racji", czego tak nachalnie domagały się wszelkie media i "obrońcy" księdza. Podziwiam za takie opanowanie, którego mi niewątpliwie brakuje.

Pozdrawiam

342

#371 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-07-19 13:58

#369: wujek - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Wiesz co... Najmutniejsze, ze odniosl sie do mojego komentarza, ktorego zupelnie nie zrozumial i przyparl na mnie atak ;)

Ale pomimo tego, ze odniosl sie do mojego komentarza, przyznaje Ci racje, uwazam ze w emocjach posunal sie ciut za daleko. :/ Dlatego tak jak apelowalam juz nieraz tonujmy wszyscy nasz jezyk wypowiedzi, bo wychodza z niego niezle fistaszki (i to po obu stronach) :(

370

#372 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-07-19 14:03

#370: Ech - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Ja pomimo tego, ze uwazam, ze Abp Hoser jednak powinien przemowic, albo chociazby ludzie z jego Kurii powinni porozmawiac z parafianami,a wiec stoje po drugiej stronie "barykady" ;) to rowniez jestem juz zmeczona ta sytuacja. Kazdego szanuje, rowniez tych co nie zgadzaja sie z moja opinia, ale nie zgadzam sie na ostry jezyk debaty, pelen agresji, szyderstw jadu, ktorego ostatnio wszedzie jest pelno. Roznic sie mozna pieknie, jak mysle pokazalysmy to my, konkretnie, rzeczowo i na argumenty, z szacunkiem i tego bym sobie zyczyla w dyskusji rowniez w tej sprawie :) Dziekuje za rozmowe, Pozdrawiam, Z Bogiem. :)

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2013-07-19 14:14



Gość

#374 Re:

2013-07-19 14:18

#141: -

chyba w glupocie, arogancji,pysze,hipokryzji izaklamaniu

Ania

#375 Re: Re:

2013-07-19 14:21

#373: - Re:

Raczej za tych wszystkich, których Kościół uwiera jak kamyk w bucie :)