Petycja ws. mieszkań zakładowych oddanych za darmo spółdzielniom


Gość

/ #1310 Re: Do najemców Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej LUIZA

2012-06-09 14:46

#1308: TEMIDA - Do najemców Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej LUIZA

Coś sie jednak nie zgadza. W uzasadnieniu ustnym dn 31 maja Sędzia odczytując wyrok nakazał bezwarunkowe przekształcenie mieszkania z pomieszczeniem przynależnym, choć faktycznie nie ma odpowiednich ustalen w Uchwale Zarządu.!? Zależy mi na konstruktywnej opinji ponieważ faktycznie jest powtórka z rozrywki i ponownie zostaliśmy zaproszeni do notariusza do podpisania aktu notarialnego. Ale już bez warunków wstępnych i koszt notariusza oraz podatek wat pokrywa spółdzielnia. Nie ma również problemu zamiecienia pod dywan tz kaucji mieszkaniowej jak poprzednio, gdzie zdenominowana kwota została odjęta od kosztów ocieplenia. Jest jednak haczyk który mnie niepokoi ! W Uchwale Zarządu, która jest przywoływana do aktu notarialnego [i musi być] w paragrafie 6 jest zapis ; Wnioskujący o przeniesienie na jego własności lokalu ponosi koszty i zobowiązania określone w Regulaminie przeniesienia praw do lokali mieszkalnych w GSM Luiza. Regulamin zaś mówi ; Jeżeli wydatki funduszu remontowego przewyższają wpłaty na fundusz remontowy danej nieruchomości najemca zobowiązany jest do spłaty kwot stanowiących róznice pomiędzy naliczonym a wydatkowanym funduszem remontowym oraz kosztów inwestycji służących utrzymaniu danej nieruchomości, wynikających z umów cywilno-prawnych. To, żę koszty trzeba ponieść to oczywiste ale przy comiesięcznym spłacaniu w funduszu remontowyma ,to przy kwotach 24-27 tys jest to PRZYWIĄZANIE DO SPÓŁDZIELNI NA LATA. Nie podoba mi się też zapis; Wysokość kaucji mieszkaniowej zaliczanej na poczet wkładu budowlanego lub mieszkaniowego waloryzuje sie proporcjonalnie do wartości rynkowej lokalu. W pozostałych przypadkach zwrot kaucji następuje w wysokości  środków przekazanych spółdzielni przez przedsiębiorstwo państwowe...  No i dobra to co się stało z tą kasą wpłacaną przez najemców [ 2-6 u średnich krajowych w latach 90 tych] , którzy nie ponosili kosztów wkładu budowlanego. Mieszkania przecież budowano z funduszy mieszkaniowych a kaucja służyła jako zabezpieczenie na wypadek remontu i opuszczenia mieszkania. Te 20-30 zł to kwota nieadekwatna i który Prezes wyremontuje teraz mieszkanie za takie pieniądze? Temido ja jestem nadal sceptyczny co do FAJNYCH GESTÓW PREZESÓW. Zwłaszcza teraz. Jeszcze w lutym, marcu to może ...