Petycja ws. mieszkań zakładowych oddanych za darmo spółdzielniom

Quoted post

Ireneusz

#1313 Pytanie

2012-06-09 19:19

Na każdej części zakończonego już Walnego Zebrania GSM Luiza, p. Prezes podkreślał, uznaną przez Trybunał Konstytucyjny niezgodność z Konstytucją RP słynnego par. 48
Jeżeli zrezygnujemy z oczekiwanych wyroków sądowych. Czy nie będzie to atut dla Prezesa? Czy nie podsunie czegoś do podpisania mówiąc, że jedyny wyrok, jaki zapadł, to ten od Trybunału Konstytucyjnego? A wy nie macie wyroku, tylko grzecznie podpisaliście się na akcie notarialnym!
Ja czekam na wyrok do 28 bm. Co mi podsunie adw. Pałka jeszcze nie wiem. Dla niektórych szykuje się gorący poniedziałek i zwieńczenie kilkuletniej walki.
Czekamy na informacje.

Odpowiedzi


Gość

#1314 Re: Pytanie

2012-06-09 20:06:07

#1313: Ireneusz - Pytanie

Owszem, TK uznał przepis za niekonstytycyjny, ale POSTANOWIŁ, ŻE OBOWIĄZUJE JESZCZE ROK OD OGŁOSZENIA WYROKU!

 

TEMIDA

#1315 Re: Pytanie

2012-06-09 22:22:33

#1313: Ireneusz - Pytanie

Przepisy prawne nie przewidują instrumentu, który pozwoliłby na rozwiazanie przez jedną ze stron umowy przeniesienia własności nieruchomości. Jeśli właściciel zbył nieruchomość to nie ma prawa odebrać jej temu, kto ją nabył. Jeśli strony miały zdolność do czynnośći prawnych, były poczytalne i działały w warunkach nieprzymuszonej woli to akt zbycia jest nie do podważenia.

Każdy wyrok natomiast jest zaskarżalny. Nawet od prawomocnego wyroku przysługują szczególne środki zaskarżenia. Czekanie na wynik procedury odwoławczej, z uwagi na upływający czas odroczenia terminu utraty mocy obowiązującej art 48 ust 1 usm,  jest dla nas ryzykowną decyzją. Pozwana proponuje ugodę. Odrzucenie ugody, jeśli jej warunki nie budzą zastrzeżeń, to po prostu prowokacja.

Ps. Pan nie miesza ludziom w głowach Kolego Strategiczny.


Gość

#1316 Re: Pytanie

2012-06-09 23:10:46

#1313: Ireneusz - Pytanie

Nie cudujcie przecież zapadły juz 4 pozytywne wyroki w Gliwicach i nastepne inne nie bedą. Spoldzielnia przegrywa a placimy wszyscy. Dostajemy blagalne pisma od Chwista i Pani Sabiny , dzwoni kancelaria Palki. To juz jest zwycięstwo ! Mnie to wystarczy choć też walcze b. długo. Ktoś tu wczesnij pisał ; NA KOLANA , Oni tam i tak własnie są!!!