STOP likwidacji boiska sportowego i placu zabaw na Zaciszu! Ratujmy aktywną przestrzeń dla rodzin z dziećmi i młodzieży !
Skontaktuj się z autorem petycji
Aktualizacja spraw dot. boiska i placu zabaw
2026-03-23 20:13:01Szanowni Państwo!
Aktualizacja spraw dot. boiska i placu zabaw:
Październik 2025:
Zakończenie sezonu letnio-jesiennego i koszenie trawy wewnątrz ogrodzonego, lecz nieczynnego już boiska. Na pewno drugie jak nie trzecie od momentu demontażu sztucznej nawierzchni, tj. od połowy lipca. Kolejne wydane (wyrzucone) pieniądze mieszkańców utrzymujących tereny zewnętrzne.
Listopad 2025:
Dzielnica Targówek wynajęła i rozgrodziła ok. 1/3 pozostałości boiska, tj. obecne klepisko od Spółdzielni Mieszkaniowej tworząc na nim parking tymczasowy dla mieszkańców, oraz pracowników sąsiedniej budowy żłobka (inwestor – Dzielnica Targówek).
Marzec 2026:
Kontaktowałem się z Panią Burmistrz Dzielnicy Targówek w bieżącym miesiącu. Otrzymałem informację, iż dalej podtrzymują swoje stanowisko dot. przejęcia terenów pod byłym boiskiem i placem zabaw, lecz najpierw muszą zmienić miejscowy plan zagospodarowania na tereny zielone-rekreacyjne i przede wszystkim być właścicielem terenu, więc piłeczka jest po stronie władz spółdzielni, która zgładziła boisko i chciała ten teren nieudolnie sprzedać. W tym momencie powinno im MEGA zależeć na bezkosztowym przeniesieniu (zamianie własności) tego gruntu na poczet uregulowania wady prawnej dot. innych gruntów pozostałej części mieszkańców, póki Dzielnica jeszcze wyraża taką chęć i ma to w swoich priorytetach na najbliższy okres dla całego Zacisza.
9 marca miałem pierwszą rozprawę w charakterze oskarżonego przez m.in. jedną z członkiń zarządzających Spółdzielnią Mieszkaniową Zacisze w sprawie dot. kierowania w ich stronę gróźb karalnych. Z ciekawostek, na rozprawie pojawiły się osoby obecnie zarządzające Spółdzielnią, które de facto są zupełnie postronne do tej sprawy wraz z… członkami swoich rodzin, które mają na kolejnej rozprawie zeznawać jako świadkowie. Kolejna rozprawa 20 kwietnia br. o godzinie 10 na ul. Terspolskiej na Grochowie, więc jak ktoś z Państwa ma czas to również zapraszam na to posiedzenie do oglądania i kibicowania na mojej ławce rezerwowych 😉 W razie czego szczegóły na priv.
W niedzielę 15 marca kolejny raz (czwarty) zastałem przebitą oponę (tym razem blachowkręt). Przypadek?
PS
Na koniec zwracam się do osób, którym boisko dla dzieci i młodzieży nie jest obojętne i odczuwają najbardziej tą stratę o ewentualną pomoc prawną dot. wyegzekwowania ponownego przywrócenia nawierzchni boiska, oraz bramek i koszy na koszt osób odpowiedzialnych za ten haniebny czyn. Do czasu przejęcia terenu przez dzielnicę oraz biurokratycznym przepisom dot. zmiany zagospodarowania terenu jeszcze trochę czasu upłynie, a nasza nastoletnia młodzież jeździ teraz grać w piłkę do Marek, gdzie przed kilkoma tygodniami została napadnięta przez kilkunastu starszych chłopaków w większości obcokrajowców...
W chwili obecnej toczy się moja sprawa karna jako oskrażonego przez część z tych osób, za którą płacę prawnikom z własnej kieszeni, a nie bardzo mam fundusze, żeby prowadzić na ten moment dwie sprawy sądowe jednocześnie, więc jakby znalazł się ktoś do pomocy we wspólnej walce to bezapelacyjnie poświęcę swój czas na stoczenie kolejnego pojedynku…
Michał Kaska
Podziękowanie za podpisanie petycji dot. boiska i placu zabaw na Zaciszu
2025-10-23 13:30:03Szanowni Państwo!
Mamy to !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dzięki Waszym podpisom przedstawiciele Gminy Targówek, oraz miasta Warszawy poinformowali, iż przejmą grunty, które spółdzielnia zniszczyła i chciała sprzedać pod bloki. W przyszłości ma tu powstać nowe boisko i plac zabaw, ale trzeba będzie kilkanaście miesięcy poczekać na zmianę przeznaczenia gruntów (obecnie mieszkalnictwo i usługi) na rekreację i sport.
Cóż, póki co mamy klepisko, ale zamierzam, aby osoby odpowiedzialne za bezpodstawne roporządzanie nieswoim majątkiem zwróciły kasę (14 tys. zł), za którą zdemontowali boisko, oraz przywróciły je do poprzedniego stanu za swoje pieniądze.
Pozdrawiam serdecznie i raz jeszcze dziękuję w imieniu młodzieży z Zacisza.
Michał Kaska
PS
Dzięki tej petycji miałem trzy razy przebite opony, pochlapane farbą auto, skopaną bramę garażową, kilka uszczypliwości w samej spółdzielni, oraz sprawę karną w sądzie dot. gróźb karalnych wobec likwidatorów boiska, ale mimo wszystko było WARTO walczyć w słusznym celu !!!
Michał Kaska