Apel do wojewody mazowieckiego o utworzenie punktów testów koronawirusa oraz ich diagnostyki na terenie powiatu piaseczyńskiego

91007459_672992396782800_6807980135795392512_n.jpgWojewoda Mazowiecki 

Konstanty Radziwiłł

My, mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego, ponad 180 tys. ludności apelujemy do Pana o utworzenie punktów wykonywania testów na obecność koronawirusa oraz ich diagnostyki na terenie powiatu piaseczyńskiego. Społeczność powiatu piaseczyńskiego powinna mieć co najmniej 4 mobilne jednostki do wykonywania testów oraz jedno stacjonarne miejsce do ich wykonywania w naszym powiecie, najlepiej połączone z diagnostyką. Piaseczno jest miastem największym w gminie, więc stacjonarny punkt oraz diagnostyka (najlepiej w jednym miejscu, oczywiście nie w szpitalu) powinny być właśnie tu umiejscowione. Na 180 tys. zameldowanych osób w powiecie 5 jednostek (4 mobilne + 1 stacjonarna) i 1 laboratorium diagnostyczne to minimum konieczne do skutecznej i szybkiej diagnostyki zakażeń wirusem. Dla 180 tys. ludzi w naszym powiecie to rozwiązanie byłoby ogromnym krokiem naprzód - krokiem ratujących czasem ludzkie życie, na pewno zmniejszającym też stres i skalę zachorowalności ludności naszego powiatu. Panie Wojewodo apelujemy do Pana także o to, by nasz szpital powiatowy otrzymał konieczne do swojego funcjonowania środki ochrony osobistej a także, by został na nim utworzony oddział intensywnej terapii, którego konieczność utworzenia widzą nawet sami pracownicy szpitala. Prosimy o wsparcie w tym zakresie, doposażenie szpitala w konieczny do tego sprzęt medyczny. Prosimy także o uwzględnienie zaproponowanej przez Ptak Warsaw Expo opcji utworzenia na ich terenie szpitala polowego. Władze obiektu są gotowe przygotować tam przestrzeń dla chorych, zorganizować logistykę i instalować infrastrukturę medyczną w sytuacji gdy zajdzie taka potrzeba - a szpitale nie będą miały miejsc, by móc przyjmować chorych. Trzeba tą ofertę szybko rozważyć i podjąć kroki zmierzające do nawiązania współpracy, tym bardziej, że w naszym powiecie brak jest szpitala zakaźnego. Oczekujemy od Pana i wszystkich osób decyzyjnych w tym procesie podejmowania elastycznych ustaleń, na przykład rozluźnienia dyscypliny finansowej dla powiatu, dzięki czemu zarząd powiatu mógłby ze swoich środków doposażyć wybrane placówki medyczne w środki ochrony osobistej lub konieczny sprzęt medyczny. Apelujemy o szybkie podjęcie postanowień w tym zakresie, od tego zależy życie wielu osób, nie tylko tych zakażonych wirusem, ale także osób przewlekle chorych, niesamodzielnych, starszych, wymagających szybkiej pomocy medycznej, osób po wypadkach i urazach, itd. Oczekujemy wprowadzenia skutecznych procedur zwalczania epidemii oraz diagnostyki i leczenia osób zakażonych na terenie naszego powiatu. Los wielu ludzi leży teraz w Pana rękach!


Mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook