Budowa nowej szkoły podstawowej na Kamionku

Szanowni Państwo, 

Rada Osiedla Kamionek proponuje budowę nowej szkoły podstawowej z sugerowaną lokalizacją w północnej części Kamionka by była ona bliska nowobudowanym osiedlom mieszkaniowym przy ulicach Żupnicza, Mińska, Chrzanowskiego i Podskarbińska. 

Według pobieżnych obliczeń w obecnie zgłoszonych do budowy oraz w ukończonych niedawno lokalizacjach będzie dostępnych ponad 3000 nowych mieszkań, gdzie większość nowych mieszkańców to będą ludzie młodzi, a więc będą są jednocześnie setki dzieci potrzebujące nowych miejsc w placówkach oświatowych. Najbliższe dwie szkoły już pękają w szwach, a nauka w nich odbywa się na dwie zmiany. 

Postulujemy więc rozpoczęcie prac nad powstaniem powstaniem rzeczonej szkoły, choć zdajemy sobie sprawę, że nie jest to jedyna paląca kwestia. Podobnie potrzebne są już dziś żłobek i przedszkole dla tego rejonu. 

Zapraszamy do wsparcia inicjatywy. 

Rada Osiedla Kamionek


Rada Osiedla Kamionek    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Rada Osiedla Kamionek do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook