CAŁODOBOWE kursowanie warszawskiego METRA w piątki i soboty!!

                                                                                 Warszawa, 12 grudnia 2018 rok

 

                                                                                                                                                                                                                Szanowny Pan Rafał Trzaskowski

                                                                    Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

 

Warszawa jest tętniącym życiem miastem. Co roku do stolicy przyjeżdżają rzesze młodych ludzi do pracy, na studia. Powstaje coraz więcej restauracji, barów otwartch w weekendy do późnych godzin nocnych... Chodząc ulicami miasta (nawet o drugiej, trzeciej w nocy)  można spotkać tłumy bawiących się mieszkańców, studentów czy turystów.

Jednak pytaniem, które każdy decydujący się na wieczorne wyjście musi sobie postawić, jest: "Jak ja wrócę do domu..?".Niestety prawdą jest, że autobusy nocne jeżdżą rzadko, po północy taksówki stają się drogie i mimo dobrej lokalizacji mieszkania (nawet na mokotowie, kabatach czy żoliborzu) wiele osób po prostu rezygnuje z późnowieczornych wyjść albo opuszcza spotkania wcześniej, żeby nie mieć problemu z powrotem do domu. Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste - całodobowe kursowanie metra w piątki i soboty! 

Symboliczne "ostatnie metro", na które każdy wracający z wieczornego spotkania próbuje zdążyć, odjeżdża o 2:30, kolejne dopiero o 5:00... Przedłużenie kursowania metra o te 2 godziny zmieniłoby zupełnie perspektywę wieczornych wyjść!! Każdy mógłby w pełni oddać się rozrywce, skupić na świętowaniu urodzin znajomych etc. - bez zbędnego stresu i ciągłego spoglądania na zegarek, żeby na pewno zdąży na "ostatnie metro".

Dlaczego to właśnie metro powinno kursować całą noc?

1. To właśnie przy stacjach metra (centrum, wilanowska itd.) najczęściej znajdują się duże zajezdnie autobusowe, z których odjeżdżają autobusy nocne.

2. Linie metra przecinają te najbardziej oblegane nocą rejony wraszawy (centrum, mokotów, śródmieście...). To tam najczęściej ludzie spędzają weekendowe wieczory, organizują imprezy etc.

3. Metro jest również najbezpieczniejszym środkiem transportu miejskiego (monitoring, ochrona..) komfort jazdy metrem (szcególnie nocą), jest dużo większy, niż autobusami nocnymi.

Po przedłużeniu godzin kursowania metra, nocne życie warszawiaków stanie się dużo łatwiejsze, późne powroty przestaną być problemem i już nikt nie będzie musiał rezygnować z obecności na urodzinach znajomych ze względu na problematyczny powrót do domu.

Taka drobna zmiana bardzo poprawi jakość życia mieszkańców stolicy.

Z poważaniem,

Natasza Klocek

 

 

 


Natasza Klocek, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Natasza Klocek, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook