Do Prezydenta RP - Nie wolno stracić nawet jednej kropli krwi

Prezydent RP

Pan Andrzej Duda

 

Panie Prezydencie!

Niedawno – podobnie jak liczni uczestnicy spotkania na Placu Krasińskich – oklaskami nagrodził Pan swojego gościa, prezydenta D.Trampa za słowa oddające cześć narodowi polskiemu za to, że nigdy się nie poddaje.

Panie Prezydencie!

Tysiące, setki tysięcy Polaków w miastach i miasteczkach w całym kraju od kilku dni manifestują przeciw próbom pozbawienia, a co najmniej ograniczenia, wywalczonego solidarnym uporem prawa do demokracji i wolności. W Polsce wrze.

Podobnych momentów w najnowszych dziejach było kilka. Jedne, po wzajemnych ustępstwach kończyły się porozumieniem i cywilizacyjnym  postępem. Inne, wobec uporu władz, rozstrzygała ulica. Ginęli ludzie, a władza niechlubnie przechodziła do historii.

Nikt tego nie chce, ale przychodzi moment, w którym nie można już powstrzymać wydarzeń. Polskie matki, polskie rodziny, Polacy - po kilkunastu latach spokojnego życia - znów się boją.

Panie Prezydencie!

Dziś od Pana zależy czy  zaświeci nam słońce czy poleje się polska krew, której każda kropla jest bezcenna.

Być może przyjdzie Panu wybierać: Własna przyszłość czy przyszłość Polaków? Decyzja – jeszcze - należy do Pana. Życzę, aby była to decyzja o dobrej przyszłości nas wszystkich i Pana honorowym miejscu w historii

 

                                                                                                     Bernard Waleński

                                                                                                                 Polak,opolanin, emeryt,

 

Opole, 22 lipca 2017


Bedrnard Waleński    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Bedrnard Waleński do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook