Przeciw utwardzeniu wąwozu "Korzeniowy Dół" w Kazimierzu Dolnym

 

 

Szanowny Pan

Burmistrz Kazimierza Dolnego

Andrzej Pisula

PETYCJA W SPRAWIE WĄWOZU „KORZENIOWY DÓŁ”

 

My, niżej podpisani mieszkańcy i sympatycy Kazimierza Dolnego oraz Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, mając na uwadze ochronę i piękno polskiej przyrody, stanowczo sprzeciwiamy się planom utwardzenia nawierzchni drogi prowadzącej wewnątrz wąwozu „Korzeniowy Dół” w Kazimierzu Dolnym, jak również planom montażu jakiegokolwiek oświetlenia.

Według informacji opublikowanych w „Dzienniku Wschodnim”, bezpośrednią motywacją tak barbarzyńskiego ataku na krajobrazowy symbol Kazimierza ma być problem z wymywaniem lessu z wąwozu na drogę powiatową. Nie rozumiemy, dlaczego ten problem pojawił się dopiero teraz, skoro wąwóz i droga istnieją od wielu lat. Ponadto istnieje wiele innych sposobów zapobiegania erozji głębocznicy, a nawet dwa z nich (odpowiednie odwodnienie na dole oraz progi erozyjne) są wymienione we wspomnianym artykule.

Powyższe plany spowodowały znaczną reakcję społeczeństwa w mediach społecznościowych i są jednoznacznie oceniane jako pomysł irracjonalny oraz plan zniszczenia symbolu Kazimierza, uwiecznionego na wielu zdjęciach, obrazach i filmach fabularnych.

Z wyrazami szacunku,  

Sygnatariusze

 

Do wiadomości:

  1. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska
  2. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska
  3. Greenpeace
  4. Klub Gaja
  5. Liga Ochrony Przyrody
  6. Polski Klub Ekologiczny
  7. Klub Przyrodników
  8. Stowarzyszenie Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot
  9. Stowarzyszenie Wiejskie Zielona Przestrzeń
  10. Towarzystwo na Rzecz Ziemi
Facebook