NIE dla zamknięcia ginekologicznej poradni K w Gnieźnie

"Na najnowszej liście kontraktowej Narodowego Funduszu Zdrowia nie znalazło się sześć poradni podlegających pod Zespół Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie: onkologiczna, sportowa, "K", chorób płuc i gruźlicy, urologiczna oraz reumatologii. Oznacza to, że pacjent, który chciałby bezpłatnie skorzystać z porady specjalisty, będzie musiał pojechać do Poznania. 

Dr Wojciech Łącki, ginekolog - położnik z poradni "K" przyznał, że brak kontraktu poradni z NFZ jest dla wszystkich ogromnym zaskoczeniem. Poradnia "K" świadczy rocznie około 16 tys. usług, pod opieką specjalistów jest kilkaset pacjentek, w większości kobiet ciężarnych. "Pozbawienie tych pacjentek z dnia na dzień dostępu do specjalisty, który był przecież wybranym lekarzem prowadzącym, jest działaniem wręcz bezdusznym i wskazującym na traktowanie pacjentów w sposób przedmiotowy i automatyczny" - tłumaczył dr Wojciech Łącki"

http://gniezno.com.pl/wiadomosci/czytaj/5609/komentarz/6761.html

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam amk do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook