Petycja do Prezydenta Miasta Rybnik oraz Wojewody Śląskiego o odwołanie ze stanowiska dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rybniku

Rybnik, 15.05.2020r.

 

Szanowny Pan
Piotr Kuczera
Prezydent Miasta Rybnik

 

Szanowny Pan
Jarosław Wieczorek
Wojewoda Śląski

 

           

            Ja oraz pozostali podpisani zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozpatrzenie propozycji odwołania ze stanowiska dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rybniku Pana dr inż. Michała Dudka. Dodatkowo zwracam się z prośbą, aby dyrektor placówki wytłumaczył się przed Państwem z obecnej dezorganizacji jaka panuje w wymienionej placówce w okresie pandemii COVID-19.

           Swoją prośbę definiuję tym, iż placówka o której mowa w aktualnym okresie nie radzi sobie ze swoimi funkcjami, a jej pracownicy wykazują się w wielu sytuacjach niekompetencją w wykonywaniu powierzonych im zadań. Za obecny stan obwiniam dyrektora, który prawdopodobnie źle zarządza placówką i swoimi podwładnymi. Jeżeli zostały wprowadzone jakiekolwiek działania, aby przeciwdziałać obecnej sytuacji to niestety są one nieefektywne, gdyż od dłuższego czasu poprawy nie widać. Z kimkolwiek bym się nie kontaktował to, każdy mówi o tym jak to rybnicki „Sanepid” sobie nie radzi, szkoda tylko, że nikt nie poczynia kroków, aby temu zaradzić.

          Nadmienię również, iż jestem jedną z osób objętych obowiązkową kwarantanną i gdziekolwiek bym się nie dodzwonił otrzymuję informację o tym, aby po wszelkie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania lub wyjaśnienia pewnych kwestii kontaktować się z „Sanepidem” w swoim mieście. Niestety kontakt na podane numery jest niemożliwy, a jeśli uda się dodzwonić po wielu próbach, to pracownik placówki zbywa moją osobę hasłem: „Przykro mi, nie jestem w stanie Panu pomóc proszę dzwonić na podane dwa numery”, które są albo zajęte albo nie odpowiadają. Raz myślałem, że się udało, gdyż pracownik spisał moje dane i zapewnił mnie, że odszuka moją wiadomość e-mail z zawartymi pytaniami i przekaże odpowiedniej osobie moją sprawę i niebawem skontaktują się w celu odpowiedzi. Niestety minęło 5 dni, a kontaktu brak. Dodatkowo spotkałem się również z sytuacją, gdy któryś z pracowników odebrał moje połączenie i od razu odłożył słuchawkę i już ponownie nie można było wykonać połączenia. To był moment, w którym tak zwana „miarka się przebrała” i postanowiłem napisać tą petycję. Zapewne wielu mieszkańców Rybnika zmaga się z podobnymi problemami i całkowitą dezinformacją odnośnie wyników badań, okresu kwarantanny, decyzji, itp. jakie są podejmowane i które ich bezpośrednio dotyczą.

          Reasumując, jeszcze raz uprzejmie zwracam się o rozpatrzenie mojej prośby oraz o dokonanie wszelkich niezbędnych kroków, aby poprawić obecne funkcjonowanie wymienionej placówki. Dodatkowo proszę również o dokładne przyjrzenie się czy nie dochodzi do uchybień w wykonywaniu swoich obowiązków przez wszystkich pracowników. Jeżeli byłyby jakiekolwiek pytania do mojej osoby jestem do dyspozycji. 

          W imieniu moim i wszystkich podpisanych serdecznie dziękuję za zwrócenie uwagi na opisany problem.

Z poważaniem,
Dudek Mateusz

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Mateusz Dudek do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook