Petycja do Prezydenta RP Andrzeja Dudy w sprawie weta ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych

Szanowny Panie Prezydencie,

Zwracamy się do Pana z gorącą prośbą o zgłoszenie weta do Ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych.

W szczególności chodzi o przepisy regulujące wprowadzenie tzw. „opłaty emisyjnej”. Nie zgadzamy się na jej wprowadzenie w powodów wymienionych poniżej:

  • jest to obciążenie dodatkowym podatkiem wszystkich kierowców, najliczniejszej chyba grupy społecznej w Polsce;
  • wbrew zapewnieniom, wprowadzenie tej opłaty - prędzej, czy później - spowoduje podniesienie cen paliwa, przez co przyczyni się do wzrostu cen wszystkich artykułów, a przez to do wzrostu inflacji;
  • opłata w pierwszej kolejności zostanie przeznaczona na stworzenie dodatkowych urzędów i zatrudnienie dodatkowych urzędników – mimo zapowiadanych redukcji urzędniczych etatów;
  • opłata w drugiej kolejności zostanie przeznaczona na dofinansowanie elektryfikacji transportu samochodowego. Na taką elektryfikację (zakup nowego samochodu z salonu) stać tylko najlepiej zarabiających i ten stan się nie zmieni, mimo dopłat. Proporcjonalnie – największą część opłaty wniosą najmniej zarabiające grupy społeczne. Czyli de facto najbiedniejsi będą się składać na dofinansowanie zakupu drogich samochodów przez najbogatsze warstwy społeczeństwa.

Reasumując, Panie Prezydencie, prosimy o pochylenie się nad losem wszystkich Polaków, o wykazanie, że stoi Pan na czele państwa, ale też, że stoi Pan po stronie wszystkich Polaków. Że dba Pan o nas. Prosimy o zgłoszenie weta w tej sprawie i zaproponowanie zmian w ustawie usuwających tzw. „opłatę emisyjną”


Arkadiusz Trubisz    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Arkadiusz Trubisz do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook