Petycja o niezawieranie umowy ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Radysach

Do Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka

 

     Zwracamy się apelem do Władz miasta Ostrów Mazowiecka o rozsądne podjęcie decyzji dotyczącej podpisania umowy ze schroniskiem dla bezdomnych Zwierząt oraz o niezawieranie umowy ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Radysach. 

My, mieszkańcy naszego miasta Ostrów Mazowiecka którym nie jest obojętne dobro  Zwierząt, poszanowanie ich praw i godności oraz oszczędzenie cierpień zgłaszamy STANOWCZY SPRZECIW aby jedynym kryterium decydującym o ich losie było kryterium finansowe. Nie może być tak, że w XXI wieku decyzję o zapewnieniu bezpieczeństwa bezbronnej istocie podejmuje się przez pryzmat oszczędności finansowych za to bez cienia empatii. To nie jest następna inwestycja budowlana.

„Zwierzę nie jest rzeczą „ w myśl Ustawy o Ochronie Zwierząt. Poza tym proceder, który ma od dawna miejsce w schronisku z którym podpisana jest obecnie umowa czyli schronisku w Radysach, nie świadczy dobrze o tym miejscu. Ilość spraw sądowych i reportaży telewizyjnych daje temu dowód. Schronisko w Radysach oddalone jest od Ostrowi o 112 km . W przypadku zwierzęcia, które uległo wypadkowi, uniemożliwia to natychmiastową pomoc weterynaryjną, oraz tym samym skazuje Zwierzę na dodatkowe cierpienie. Nawet jeżeli pomoc weterynaryjna zostanie udzielona na miejscu, to i tak koniecznym jest przewiezienie cierpiącego zwierzęcia wiele kilometrów. W w/w schronisku przebywa ok 3,5 tyś. psów dostarczonych z tereny kilkudziesięciu gmin. Liczba adopcji jest znikoma, śmiertelność wysoka. Informacji na temat tego schroniska w sieci jest dużo, często określane jest „ obozem koncentracyjnym dla zwierząt”.

Wskazanym jest sprawdzić informacje przed oddaniem tam publicznych pieniędzy. Dobre schroniska są droższe, ale należałoby przeliczyć ile wynosi stawka dzienna dla jednego psa. Kwota, którą przekazuje miasto  powinna zawierać wykarmienie, opłacenie szczepień, sterylizacji/kastracji, ewentualnego leczenia plus pensje opiekunów. Łatwo policzyć, że jeżeli pies przebywałby w schronisku tylko rok to trudno za te pieniądze, które biorą Radysy utrzymać przy życiu chomika. Więc spójrzmy nie przez pryzmat oszczędności ale przez pryzmat godnego i humanitarnego traktowania naszych Braci Mniejszych.

 

Wyrażamy nadzieję, że Nasz głos- głos Mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej zostanie usłyszany i że przyczyni się on do podjęcia dobrej dla Zwierząt decyzji.

 

Z wyrazami szacunku‐ Miłośnicy Zwierząt miasta Ostrów Maz.

Miłośnicy Zwierząt z Ostrowi Mazowieckiej    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Miłośnicy Zwierząt z Ostrowi Mazowieckiej do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook