Petycja o pdpisanie przez NFZ umowy świadczenia usług terapeutycznych dla Poradni "Aga" w Sochaczewie

 

                Sochaczew 09.03.2018

 

 

                                               Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia

                                                                                              00-613 Warszawa Chałubińskiego 8

 

Kod postępowania 07-18-000119/REH/08/1/05.2300.021.02/01

Dotycząca zakresu Rehabilitacja Dzieci z Zaburzeniami wieku Rozwojowego w Ośrodku/Oddziale Dziennym z dnia 08.03.2018.

 

Rodzice dzieci niepełnosprawnych

Zwracamy się do Narodowego Funduszu Zdrowia o przywrócenie finansowania placówki –Poradni Rehabilitacji Neurologicznej dla Dzieci i Młodzieży „ AGA” 96-500 Sochaczew Al.600-Lecia 66B.

My jako rodzice naszych dzieci niepełnosprawnych, które uczęszczają na terapie do tutejszej Poradni „AGA” w Sochaczewie (niektórzy już od wielu lat) prosimy, aby nie odbierać naszym dzieciom możliwości w korzystanie z terapii w Poradni AGA. Jest to dla nas, jak i naszych dzieci bardzo ważne, aby zachować ciągłość leczenia.

Nasze dzieci korzystają z terapii neurologopedycznej, psychologicznej, fizjoterapeutycznej, pedagogicznej a także są pod stała opieką lekarską.

Ośrodek dawał naszym dzieciom wielospecjalistyczną opiekę, za co jesteśmy wdzięczni, że w jednym miejscu dzieci miały prowadzone terapię odpowiednio dobrane do każdego pacjenta.

Nasze dzieci jak wiadomo mają problem w akceptowaniu nowych osób, miejsc. Poszukiwanie nowych placówek, terapeutów, będzie dla nich wielkim wyzwaniem i może zaburzyć ich funkcjonowanie i chęć dalszych działań.

W przypadku wielu dzieci, postępy poczynione podczas zajęć rehabilitacyjno-neurologicznych są bardzo duże. Nie wyobrażamy sobie, aby to co zostało osiągnięte prze wiele lat, zostało zaburzone i zakończone ot tak po prostu.

Nie możemy zgodzić się aby w obecnej sytuacji naszym dzieciom została odebrana możliwość na terapie która jest niezbędna w dalszym funkcjonowaniu.

W naszym odczuciu placówka spełnia wszystkie potrzeby naszych dzieci po względem terapeutycznym. Personel jest wykwalikowany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta.

Ponadto w tej placówce są szybkie terminy terapii co w niektórych przypadkach jest dość istotne w leczeniu i jest dużym plusem podług innych placówek, co dla nas rodziców jest najważniejsze.

Jako Rodzice zgłaszamy stanowczy sprzeciw odebraniu naszym dzieciom możliwości dalszej współpracy z Poradnią Rehabilitacji Neurologicznej „Aga” w Sochaczewie, wnosimy o przywrócenie finansowania NFZ  i zrozumienie nas jako rodziców, że ta placówka była tyle lat i musi istnieć by pomagać tym którzy tego potrzebują. Odebranie możliwości korzystania z terapii w tej placówce, doprowadzi wielu rodziców do  wielkiego problemu znalezienia gdziekolwiek miejsca na terapie swojego dziecka, a także przyczyni się do wielomiesięcznego oczekiwania   na swoją kolej w innej placówce, co wiąże się z negatywnymi skutkami w rozwoju naszych dzieci, a niestety prywatna opieka zdrowotna nie jest dostępna dla możliwości finansowych wielu rodziców.

Prosimy o pozytywne rozważenie naszej sprawy i przyczynienie się do tego, aby dobro naszych dzieci było ważniejsze od wszelkich bezdusznych przepisów.

 

 

                                                                                                                                             Z poważanie

                                                                                                                             Rodzice dzieci  korzystających  z zajęć w Poradni AGA w Sochaczewie

1.Załącznik nr 1

2.Do wiadomości Stowarzyszenie Po Pierwsze Rodzina


Poradnia Rehabilitacji Neurologicznej "Aga" w Sochaczewie    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Poradnia Rehabilitacji Neurologicznej "Aga" w Sochaczewie do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook