Petycja o przywrócenie ambitnego teatru w Suwałkach

Petycja do Dyrekcji Suwalskiego Ośrodka Kultury i Prezydenta Miasta Suwałk

o przywrócenie ambitnego repertuaru teatralnego w Suwałkach

 

 

                                         

"Enclave 4/7" Teatru Dada von Bzdülöw, fot. Przemek Świderski

 

 

Zaniepokojeni faktem gwałtownego spadku ilości i jakości sprowadzanych do SOK przedstawień teatralnych, prosimy o przywrócenie cykli „Teatr Niebywały” i „Teatr Polska”.

Przez ostatni rok mieliśmy okazję obejrzeć 10 znakomitych albo co najmniej dobrych przedstawień teatralnych, które wyznaczają kierunek rozwoju współczesnego teatru w Polsce.

Były one starannie wyselekcjonowane przez pracownika SOK, którego wiedza i doświadczenie pracy teatralnej stanowiły gwarancję przemyślanego i spójnego repertuaru teatralnego  SOK.

Spektakle prezentowane były co najmniej raz w miesiącu. Towarzyszyły im warsztaty tematyczne i/lub rozmowa z zespołem aktorskim po każdym przedstawieniu.

Każde z tych przedstawień było istotnym wydarzeniem artystycznym w Suwałkach. Twórczą inspiracją nie tylko dla coraz większej grupy miłośników dobrego teatru, ale także dla instruktorów i uczestników działających w SOK grup teatralnych.

Aktualnie w repertuarze SOK znajdują się 3 teatralne propozycje dla młodzieży i widzów dorosłych (od stycznia do maja 2015), wszystkie są imprezami zewnętrznymi (organizowanymi w SOK przez zewnętrzne podmioty, którym SOK wynajmuje Dużą Scenę), a ich artystyczna jakość i przesłanie pozostawia – delikatnie rzecz ujmując – wiele do życzenia.

Ceny biletów na te spektakle są nieproporcjonalne w stosunku do ich jakości (60-95 zł), wtedy kiedy przedstawienia prezentowane w cyklach Teatr Niebywały i Teatr Polska kosztowały 15-30 zł/bilet i jako takie znajdowały się w zasięgu możliwości każdego Suwalczanina.

 

Teatromani z Suwałk

 

          

Podpisz petycję


LUB

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na naszej stronie. Jednak należy zaznaczyć, że autor petycji zobaczy wszystkie informacje, które udostępnisz w tym formularzu.

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Facebook