Petycja o upamiętnienie Jana Zumbacha pilota Dywizjonu 303 przed urzędem Dzielnicy Warszawa Ursynów.

 

Do:

Burmistrz Dzielnicy Warszawa Ursynów Robert Kempa

al. Komisji Edukacji Narodowej 61,

02-777 Warszawa
pok.: 237

 

Szanowny Panie Burmistrzu

 

Towarzystwo Miłośników Polskie Tradycji i Kultury zwracamy się do Pana z wnioskiem o godne upamiętnienie przed urzędem dzielnicy asa polskiego lotnictwa z Dywizjonu 303 Jana Eugeniusza Zumbacha który urodził się 14/04/1915r na terenie dzisiejszego Ursynowa. To wyjątkowa postać znana w kraju jak i zagranicą natomiast mało kojarzona z Ursynowem.

 


• Jan Zumbach wstąpił na ochotnika do lotnictwa i wojska, brał udział w Bitwie o Wielką Brytanie, został Asem lotniczym sławnego Dywizjonu 303 oraz dowódcą jednej z jego eskadr. Następnie został dowódcą całego dywizjonu. Podczas II wojny światowej zestrzelił, według oficjalnych danych, 13 samolotów na pewno i kilka prawdopodobnie.


• Obecnie istnieje tablica upamiętniająca tego pilota na krańcu Ursynowa z boku kościoła św. Katarzyny jest mało widoczna i słabo znana mieszkańcom dlatego warto przypomnieć o Naszym Bohaterze w miejscu tak prestiżowym i położonym w samym centrum jak Urząd Dzielnicy.

• Upamiętnienie Asa lotnictwa blisko stacji metra przed urzędem umożliwi lepsze poznanie historii mieszkańcom oraz podkreśli prestiż miejsca oraz budynku

Liczymy na pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku!

 

Zwracamy się do wszystkich obywateli o poparcie naszej petycji.

 

Niżej podpisani:

Prezes TMPTIK                       Członek zarządu                                  Viceprezes

Sławomir Wojdat                  Marek Strzeszewski                             Marcin Kalicki

 

 


Towarzystwo Miłośników Polskie Tradycji i Kultury    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Towarzystwo Miłośników Polskie Tradycji i Kultury do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook