PETYCJA W OBRONIE O. DANIELA I WSPÓLNOTY MIMJ

inbound7160098044407626079.jpgZwracamy się do Księdza Arcybiskupa ze słowem obrony w sprawie Ojca Daniela Galusa i Wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa.

Zgłaszamy sprzeciw, zaniepokojenie i wielki smutek wywołany stanowiskiem Kurii wobec ostatnich wydarzeń medialnych, które stały się nagonką na Pasterza Wspólnoty jak i Wspólnotę Miłość i Miłosierdzie Jezusa.
Jako ludzie wolni pragniemy mieć możliwość głośnego wypowiedzenia swojej opinii w kwestiach politycznych, czy medycznych. Opinia ta nie jest słowem skierowanym przeciwko dogmatom ustalonym przez Kościół, w którego sercu się znajdujemy.

Wyrażamy wielki smutek faktem, że Pasterz Wspólnoty MiMJ, którego stanowisko jest też opinią wielu z nas, próbował zostać uciszony przez tych, którzy powinni stać na czele wolności, którą dał nam Chrystus i którą zapewnia nam Konstutucja RP.

Oświadczenie, wydane przez Rzecznika Kurii Metropolitarnej, ks. Bakalarza jest dla nas niezrozumiałe i krzywdzące.
Patrząc na piękne owoce spotkań ewangelizacyjnych oraganizowanych przez o. Daniela, jako wierzący katolicy, jesteśmy zaskoczeni wieloletnim brakiem akceptacji ze strony Kurii oraz Księdza Arcybiskupa jego osoby.
Nie jest dla nas jasny powód takiego traktowania. Każdy z nas oddał serce i życie Jezusowi, Którego poznał właśnie za pośrednictwem kapłańskiej posługi o. Daniela lub na wspomnianiych spotkaniach.
Prosimy o jasne wskazanie, co w służbie wspólnoty MiMJ jest niezgodne z Nauką Kościoła Katolickiego?

Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec ograniczania dostępu do Eucharystii czy sakramentaliów takich jak woda święcona, która od setek lat znajdowała się w kościelnych kropielnicach.

W pełni popieramy Pasterza Wspólnoty MiMJ, o. Daniela, w jego słowie napomnienia dotyczącym traktowania Eucharystii jako szczytu życia każdego katolika.

Ponadto pragniemy nadmienić, że opinia wyrażająca wątpliwości na temat tzw. światowej epidemii, jest opinią nie tylko o. Daniela, czy wielu członków Wspólnoty, ale też dużej części społeczeństwa polskiego i globalnego, jak również części polityków i ludzi świata nauki (w tym medycyny).

Przez wiele lat posługa Wspólnoty MiMJ była akceptowana i aprobowana - zarówno podczas Ogólnopolskeigo Czuwania Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze, jak i na corocznym Archidiecezjalnym Forum Odnowy w Duchu Świętym.
Z tym większym bólem i rozżaleniem czytaliśmy oświadczenie księdza Arcybiskupa na temat Pasterza wspólnoty MiMJ po ostatnich jakże nieuczciwych atakach medialnych.

Pragniemy być w sercu Kościoła - jesteśmy i będziemy Jego częścią.

Pragniemy, aby Wspólnota MiMJ w której sami wzrastamy duchowo, w dalszym ciągu trwała w posłudze Kościołowi, zwłaszcza wszystkim pielgrzymom przybywającym na organizowane spotkania ewangelizacyjne.


Uważamy, że Ojciec Daniel doskonale wywiązuje się ze swojej roli duszpasterza Wspólnoty, a kapłańską posługą przyczynia się do wzrostu dzieła Nowej Ewangelizacji - dla dobra Archidiecezji Częstochowskiej i całego Kościoła w Polsce. 
Ufając, że sprawy Wspólnoty zostaną uporządkowane pozostajemy z modlitwą.

Pielgrzymi, Organizatorzy Pielgrzymek i sympatycy Wspólnoty MiMJ - wierni Kościoła Katolickiego.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Przyjaciele MIMJ do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...