Petycja w sprawie przeprowadzenia analizy i rozważenia budowy infrastruktury kanalizacji burzowej oraz instalacji oświetlenia osiedla Królewskiego w Baninie, przed przystąpieniem do położenia płyt.

My, mieszkańcy osiedla Królewskiego  w Baninie, zwracamy się z prośbą o budowę infrastruktury  kanalizacji burzowej oraz oświetleniowej naszego osiedla. Obecnie nasze osiedle jest w zasadzie ubitymi drogami gruntowymi w większości wzmocnione jedynie prowizorycznie drobnym kruszywem. Jest również nieoświetlone, co sprawia, że po zapadnięciu zmroku panuje tu całkowita ciemność.

Niedogodności związane z taką sytuacją są oczywiste. W ulicach wybijają się dziury, których po opadach deszczu powstają kałuże utrudniające przejście pieszych i przejazd samochodów oraz podmywane są podjazdy oraz podwórka, ponieważ niektóre domy osadzone są poniżej drogi . Z kolei w dni suche i wietrzne bardzo dokuczliwy jest unoszący się kurz, który szkodzi zdrowiu mieszkańców oraz niszczy elewacje budynków. Na kilku budynkach  niedawno zostały zamontowane instalacje fotowoltaiczne. Osiadający na nich pył z pewnością obniża ich sprawność i zmniejsza wydajność w produkcji energii elektrycznej. Ciągłym problemem jest wnoszenie do domów drobnego piasku na obuwiu a w czasie opadów błota.

 

Równie ważną, o ile nie ważniejszą sprawą jest kwestia bezpieczeństwa. Duża liczba mieszkańców osiedla  musi przebyć drogę  z domu na przystanek autobusowy  jak i z przystanku autobusowego do domu. Nieoświetlone ulice sprawiają, że w okresie jesienno-zimowym już od godzin popołudniowych, przez całą noc jest tu zupełnie ciemno, co z jednej strony stwarza ryzyko wypadku dla osób poruszających się pieszo oraz dzieci bawiących się w godzinach popołudniowych po szkole, a z drugiej może zachęcać do działań przestępczych. W niedalekiej przeszłości miało miejsce nocne włamanie z posesji na naszym osiedlu. Gdyby ulica była oświetlona być może by do tego nie doszło.

Chcemy zauważyć, że na naszym osiedlu w niedługim czasie ma rozpocząć się  układanie na drogach płyt typu jomb co po ich położeniu może w późniejszym terminie utrudnić zbudowanie potrzebnej infrastruktury kanalizacji burzowej  jak i bardzo ważnego oświetlenia naszego osiedla.   Prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby. 

 

 

                                                                                Z poważaniem                                                                           Mieszkańcy osiedla Królewskiego Banino    

 

 

    Do petycji dołączamy listę poparcia naszej prośby.

 


Paweł Zajączkowski    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Paweł Zajączkowski do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook