Petycja w sprawie przywrócenia parkingu przy boisku w Chałupach

Władysławowo, 06.06.2019  

Robert Sosnowski

Ul. Stylowa 2a/15

80-180 Borkowo

Tel. 501 028 291   

Pan Roman Kużel

Burmistrz miasta Władysławowo  

 

Petycja w sprawie przywrócenia parkingu przy boisku w Chałupach

 

   W imieniu swoim i podpisanych pod niniejszą petycją miłośników sportów wodnych takich jak windsurfing, kitesurfing i żeglarstwo, zwracamy się z prośbą o pozostawienie dostępu do wody w Chałupach poprzez przywrócenie parkingu dla samochodów przy boisku w Chałupach oraz ujęcie go w nowym planie zagospodarowania terenu działki 154/10.

   W tym roku dostęp do parkingu został zablokowany. W miejscu dotychczasowego parkingu wylano pasek asfaltu służący jako ścieżka rowerowa. Takie działanie uniemożliwia nam swobodny dostęp do wody i bezproblemowe uprawianie sportów wodnych. Na tym terenie jest nadal wystarczająco dużo miejsca zarówno dla ścieżki rowerowej i miejsc parkingowych jak i terenów zielonych z boiskiem do gry.

   Półwysep Helski jest mekką sportów wodnych, jego największym problemem jest swobodny dostęp do wody, na 7 km linii brzegowej zatoki należącej do Gminy Władysławowo teren przy boisku w Chałupach jest jedynym ogólnodostępnym miejscem dla deskarzy. Na przepełnionych kampingach w sezonie letnim wjazd jest dostępny tylko dla osób tam mieszkających, na ul. Sztormowej miejsca parkingowe są zajęte przez gości pobliskich pensjonatów, którzy sami często mają problem ze znalezieniem wolnego miejsca.

   Spot w Chałupach przy molo istnieje od zawsze i jest jednym z najlepszych miejsc do pływania w Polsce. Sprzęt do uprawiania sportów wodnych jest dużych rozmiarów i wymaga bezpośredniego dojazdu do wody. Płytka i płaska woda oraz silny nadmorski wiatr sprawiają, że właśnie tu są idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Korzystają z niego mieszkańcy gminy Władysławowo, mieszkańcy Trójmiasta, a wiele osób przyjeżdża z całej Polski po to, żeby móc pływać w tym legendarnym miejscu.

   Jako stali goście w Chałupach zarówno przed, w trakcie jak i po sezonie letnim jesteśmy również klientami w lokalnych sklepach i restauracjach oraz regularnie korzystamy z lokalnej bazy noclegowej.

   Przy braku możliwości swobodnego zaparkowania samochodu w Chałupach to wspaniałe miejsce o niezwykłym klimacie surferskim zniknie z mapy dostępnych spotów (miejsc do pływania), co działa na szkodę dla rozwoju turystyki w Chałupach.

   Mamy nadzieję, że lokalne władze oraz osoby odpowiedzialne za rozwój turystyki i sportu rozpatrzą pozytywnie naszą prośbę o przywrócenie możliwości parkowania oraz uwzględnią dostęp do wody w przyszłym planie zagospodarowania terenu działki 154/10 w Chałupach oraz uwzględnią ją przy wyborze odpowiedniej koncepcji w ogłoszonym konkursie na zagospodarowanie tej działki.

 

Z poważaniem,

Robert Sosnowski

 

Do wiadomości:

Departament Turystyki Województwa Pomorskiego

Marszałek Województwa Pomorskiego

Radni Gminy Władysławowo

Polska Organizacja Turystyczna

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Robert Sosnowski do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook