Petycja w sprawie przywrócenia przystanku na julianowskiej

                           Sławomir Antonik                                                                           Burmistrz dzielnicy Targówek m. st .Warszawy                            

Szanowny Panie Burmistrzu W imieniu  mieszkańców Bródna zwracam się z uprzejmą prośbą o przywrócenie przystanku Julianowska 01 w jego dawne miejsce( z przed dwóch lat) w pobliżu bazaru gminnego Rembielińska.

Był on w tym miejscu przez wiele lat a dopiero niedawno przy okazji remontu został on przeniesiony w swoje obecne miejsce. Zmiana ta wpłynęła niekorzystnie na właścicieli sklepów  na bazarze gdyż ludzie  korzystający z przystanków stanowili znaczną część ich klientów. W tej chwili większa część pasażerów tramwajów  korzysta z bliżej położonego dyskontu Lidl a stali klienci bazaru muszą przebyć dłuższą drogę .W interesie społecznym jest aby wspierać rozwój małych rodzinnych przedsiębiorstw ,które w związku z zaistniałą sytuacją tracą pieniądze na rzecz dużego zachodniego kapitału .

Inną grupą  poszkodowaną w wyniku tej zmiany są ludzie starsi chodzący do pobliskiej przychodni. Z nowego przystanku droga ta jest dłuższa co dla osób w podeszłym wieku  zwłaszcza schorowanych(a zdrowi do przychodni nie chodzą).

Kolejnym argumentem świadczącym za moją propozycją jest bezpieczeństwo .Aby dostać się do nowego przystanku trzeba przejść przez przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu Julianowskiej z Rembielińską ,dodatkowo w związku z większą odległością między przystankami Julianowska 01 a Rembielińska 03 tramwaje jeżdżą z większą prędkością w wyniku czego doszło  na tym skrzyżowaniu do kilku kolizji z udziałem  tramwaju i samochodów.

Podsumowując powołując się na wyżej wymienione argumenty których zasadność jest niewątpliwa jak i na ogólnie pojęty interes społeczny oraz dobro i wolę mieszkańców Bródna zwracam się do pana  o pozytywne rozpatrzenie mojej petycji.  Z poważaniem Damian Kubiak

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Damian kubiak do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook