Pilna prośba mieszkańców Kobyłki do Burmistrza Miasta Kobyłka o podpisanie umowy ze Schroniskiem na Paluchu

                                                                                         Kobyłka, 13 marca 2019r.        

 

                                                                                          Do Pani Burmistrz   

                                                                                          Miasta Kobyłka

                                                                                          Edyty Zbieć      

Szanowna Pani Burmistrz,        

            początek roku to czas rozpisania przetargu i podpisywania umowy z nowym wykonawcą gminnego programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami.

            My, podatnicy, mieszkańcy Miasta Kobyłka, chcemy stanowczo zaprotestować przeciwko podpisaniu  przez władze Gminy umowy z firmami o wątpliwej w środowisku wolontariuszy reputacji, które zgłosiły się do przetargu w sprawie opieki nad bezdomnymi zwierzętami.

            Jako mieszkańcy chcemy, by nasza Gmina była  nowoczesna, zarządzana z należytą dbałością o wszystkich jej mieszkańców, w tym także przyjazna  bezdomnym  zwierzętom, najbardziej potrzebującym troskliwej opieki, bo niczyim.

           Zależy nam, by powierzenie zadań opieki nad bezdomnymi zwierzętami wynikało z empatii mieszkańców oraz gospodarności gminnych władz. Nie chcemy, by marnotrawiono publiczne pieniądze z gminnego budżetu.

           Działania na rzecz zapobiegania bezdomności zwierząt nie powinny ograniczać się wyłącznie do pozbywania się problemu wałęsających się psów. Pragniemy, by odławiane na terenie naszej gminy zwierzęta były leczone, zabezpieczone w godziwych warunkach z szansą na powrót do właściciela lub odpowiedzialną adopcję.

          Dlatego prosimy władze Miasta Kobyłka w trybie pilnym o wystąpienie do władz Miasta Stołecznego Warszawy o zgodę  na umieszczanie bezdomnych zwierząt z naszego terenu  w Schronisku Na Paluchu na rok 2020.

          Przekazywane temu schronisku zwierzęta będą miały możliwość odzyskać utracony dom.

          Dodatkowym argumentem przemawiającym za właściwość takiej decyzji jest fakt, że kilka gmin podwarszawskich ma już umowę z Paluchem i  bardzo to sobie chwali. Równajmy do najlepszych!

 

Z wyrazami szacunku

Mieszkańcy Kobyłki

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Anna do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook