Pismo mieszkańców ulicy Wilczej w Markach, w sprawie poprawy jakości drogi

Marki, dnia 20.11.2018 r.    

Do: Burmistrz Miasta Marki
      Urząd Miasta
     Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 95
     05-270 Marki
 

Szanowny Panie Burmistrzu!    

            W  ciągu ostatnich kilku lat wzdłuż ulicy Wilczej obserwujemy coraz więcej budowanych przez deweloperów osiedli wielomieszkaniowych. Pod wpływem zwiększonej ilości sprzętu budowlanego, który codziennie przejeżdża ulicą a także zwiększającej się z roku na rok liczbie mieszkańców droga jest w coraz gorszym stanie. W czasie budowy obwodnicy nasza ulica stanowiła skrót dla mieszkańców Pustelnika i dalszych okolic, którzy tędy właśnie omijali korki w Al.Piłsudskiego. Niestety samo przejechanie spychem i zasypanie dziur nie poprawia jakości tej ulicy. Kilka dni po takiej "naprawie" droga wraca do stanu poprzedniego. A z pewnością kosztuje to niemało nas podatników.  Po opadach deszczu nie ma szans, żeby wybrać się z rodziną na spacer a samochody mieszkańców zostawiają na tych dziurach zawieszenie.

           W ostatnim czasie dochodzą do nas informacje, że Urząd Miasta przygotowuje się do zaprojektowania naszej ulicy a także prowadzi rozmowy z deweloperami w sprawie współfinansowania wykonania nawierzchni. Dotychczas, kiedy pytaliśmy o możliwość wyasfaltowania naszej drogi, otrzymywaliśmy informacje, że droga nie może być wykonana ze względu na nie jasną sytuację własnościową niektórych przylegających działek. Mamy nadzieję, że rozmowy w sprawie współfinansowania wykonania nawierzchni prowadzone są ze wszystkim deweloperami, którzy prowadzą budowy wzdłuż Wilczej, a nie tylko z Metropolitan Park? W ciągu kilku ostatnich miesięcy, co najmniej dwóch kolejnych deweloperów rozpoczęło budowę osiedli przy Wilczej.

        Rozumiemy w związku z tym, że stan prawny działek jest już na tyle unormowany, że Urząd podjął kroki w kierunku zaprojektowania ulicy Wilczej?

      Zwracamy się z prośbą aby przyspieszyć prace projektowe. Jednocześnie chcielibyśmy mieć wpływ, jako mieszkańcy, na to jak nasza ulica będzie wyglądać. Od lat zabiegamy o normalne warunki przejazdu naszą ulicą. Nie chcemy być gorzej traktowani i zapomniani. Pragniemy tylko normalnej drogi – z asfaltem, chodnikami i zielenią.

      Jednocześnie przypominamy, że ulica Wilcza ciągnie się od ul. Sokolej do Sowińskiego a także dalej do Jasińskiego (ten fragment został już zalany asfaltem). Mamy nadzieję, że projektowanie i wykonanie będzie dotyczyło całości ulicy a nie wybranych fragmentów. Mamy nadzieję, że projektowanie obejmie również zainstalowane oświetlenia na odcinku od ulicy Dzikiej do Sokolej, gdyż jest to najciemniejszy odcinek drogi. W okresie jesienno-zimowym, dzieci, które wracają ze szkoły przy ulicy Dużej, nie dość, że grzęzną w błocie, gdyż pobocze drogi jest rozjeżdżone przez sprzęt budowlany, to idą po ciemku, co stanowi zagrożenie dla ich bezpieczeństwa. Wieczorem nawet osobom dorosłym strach wyjść na spacer.

      Doprowadzając naszą ulicę do normalnego wyglądu, uzyskamy dwie rzeczy – poprawę komunikacji, bezpieczeństwo dla mieszkańców a przede wszystkim dzieci, które tą drogą uczęszczają do szkoły i zachowamy przyuliczną zieleń. Nie chcemy czekać na jej budowę kolejnych 14 lat. 

     Liczymy na pozytywne rozaptrzenie naszych próśb. Niżej podpisani,


Katarzyna Biskowska    Skontaktuj się z autorem petycji

Facebook