Pomoc dzieciom cierpiącym na HIV-program państwowy i wolontariat

                                                                                   Warszawa, 7 grudnia 2018 rok                                                                                      

                                                                                          Szanowna Pani
                                                                                         Elżbieta Rafalska
                                                                  Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

      Co roku przybywa w Polsce dzieci będących nosicielami wirusa HIV .Najczęściej zakażają się przez karmienie piersią albo podczas porodu. O życiu dzieci z HIV niewiele wiadomo, bo rodzice rzadko dzielą się wiedzą o zakażeniu. Maluchy z HIV wymagają leczenia przez całe życie, częstego monitorowania stanu zdrowia, nierzadko hospitalizacji, ale mogą normalnie funkcjonować. Niestety przez swoją przypadłość są czesto dyskryminowane, izolowane, odrzucane poprzez rówieśników i nauczycieli, maja niską samoocenę. Zadbajmy o to aby mogły żyć , rozwijać się i cieszyć życiem jak ich zdrowi rówieśnicy.

      Poprzez wolontariat możemy im dać bardzo wiele : swój czas, optymizm, pomoc w nauce czy zwykła rozmowę bo one nie sa winne swego położenia a do tego są szczególnie bezbronne.

      Zwracamy się z uprzejmą prośbą o stworzenie programu pomocy dla dzieci zarażonych ludzkim wirusem niedoboru odporności HIV. Taki dodatkowy program, oparty na wolontariacie, będzie w stanie pomóc tym dzieciom w poradzeniu sobie z zaległościami w nauce,rozwijaniu zainteresowań i talentów oraz zwróci uwagę społeczeństwa na problem izolowania dzieci z HIV.
      Program państwowy, zwróciłby uwagę całego społeczeństwa na potrzeby osób , które cierpią z powodu  tej nieuleczalnej choroby ,która w dalszym ciągu jest tematem tabu w naszym kraju.
     Nie pozwólmy, by społeczeństwo traktowało przypadłość tej choroby jako wstyd. Dzieci nie są winne ,że urodziły się z wrodzonym HIV, lub zostały nim zarażone. Naszą rolą - osób dorosłych jest angażowanie się w pomoc potrzebującym(zwłaszcza dzieciom)  i propagowanie mody wsród społeczeństwa na okazywanie empatii i pomocy innym.
     Nie bądzmy egoistami, otwórzmy się na potrzeby innych, bo okazane dobro wraca do nas .
 
                                                                         Z wyrazami szacunku,
                                                                     Oliwia Sekrecka i Katarzyna Walczak
 

Oliwia Sekrecka,Katarzyna Walczak    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Oliwia Sekrecka,Katarzyna Walczak do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook