POWSTRZYMAJMY upamiętnienie Oficera KBW i wroga Armii Krajowej na wiadukcie Dworca Gdańskiego!

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Prof. dr hab. Piotr Gliński

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

ul. Krakowskie Przedmieście 15/17

00-071 Warszawa

 

Szanowny Panie Ministrze,

My, niżej podpisani zwracamy się z prośbą o zmianę decyzji Muzeum Historii Żydów Polskich Polin oraz fundacji Klamra w sprawie uczczenia pamięci Zygmunta Baumana w sposób godzący w interesy Warszawiaków.

Malunek upamiętniający osoby, które opuściły Polskę w związku z wydarzeniami z marca 1968  roku, są niewątpliwą propagandą i godzą w historię Polski. Jednocześnie wskazujemy, że obie instytucje są spółkami skarbu państwa dlatego żądamy wyjaśnień czy tak powinno gospodarować się środkami publicznymi. Przypominamy, że Zygmunt Bauman był bardzo cenny dla stalinowskiego aparatu terroru, a jego działania polegały na systemowym szykanowaniu ludzi. W szerokiej opinii publicznej nazywany jest stalinowskim katem.

Podkreślamy, że fakt istnienia tego muralu ma dla nas osobiste znaczenie, gdyż jesteśmy wnukami powstańców warszawskich, zatem promowanie przez Muzeum Polin wizerunku Zygmunta Buamana jako wybitnego myśliciela, nas głęboko uraża!

Dlatego żądamy podjęcia stosownych działań, gdyż opisana sytuacja negatywnie wpływa na obywateli, którzy w sposób haniebny doświadczają zakłamywania polskiej historii.  Prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.

 

Portal Warszawski  

 

 

Stowarzyszenie na rzecz nowej Konstytucji Kukiz’15 (Oddział Warszawa)

ul. Sokolnicza 34/38/6

53-660 Wrocław


Portal Warszawski oraz Stowarzyszenie na rzecz nowej Konstytucji Kukiz’15 Oddział Warszawa    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Wypełnij poniższy formularz, aby podpisać petycję utworzoną przez Portal Warszawski oraz Stowarzyszenie na rzecz nowej Konstytucji Kukiz’15 Oddział Warszawa. Autor petycji będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych w formularzu.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook