Prosba o przywrocenie schronu turystycznego w Jasielu

P1170044.JPGRegionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie

Nadleśnictwo Rymanów

Leśnictwo Moszczaniec

 

Jako grupa miłośników Beskidu Niskiego – wędrowców, którzy często i o różnych porach roku przemierzają pieszo z plecakami nasze ulubione Góry, z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o likwidacji wiosną 2018 r. drewnianego schronu na polu biwakowym w Jasielu.

Ten malutki schron, mieszczący 2 osoby, służył dziesiątkom osób przez wiele lat jako jedno z ulubionych miejsc noclegu podczas wędrówek. Niejednemu z nas uratował dobre samopoczucie, zdrowie, a niektórym może nawet i życie – zwłaszcza kiedy schodziliśmy do Jasiela zimą, w śniegu, mroźną nocą. Schron pozwalał na względnie wygodny i bezpieczny sen, osłaniał przed wiatrem, deszczem i śniegiem. Przez lata wędrowcy dbali o niego – niepisanym zwyczajem było sprzątanie po sobie i pozostawianie przydatnych innym drobiazgów: kartusza z resztką gazu, zapałek, świeczki, suchego papieru na rozpałkę, butelki na wodę.

Uważamy, że schron nie stanowi żadnego zagrożenia dla przyrody Rezerwatu Żródła Jasiołki i jest bardzo potrzebny wędrowcom przemierzającym szlak graniczny.

Zwracamy się więc z prośbą o jego przywrócenie. Z naszej strony obiecujemy utrzymanie porządku na polu biwakowym i wdzięczność. Wierzymy, że nasza prośba zostanie spełniona.


Małgorzata Witeska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Małgorzata Witeska do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook