Protest przeciwko likwidacji osobnego pasa do skrętu z ul. Dwernickiego w Podskarbińską na warszawskim Grochowie

My, mieszkańcy warszawskiego Grochowa stanowczo protestujemy przeciwko likwidacji pasa do skrętu w lewo z ul. Dwernickiego w ul. Podskarbińską.

Z oburzeniem przyjęliśmy informację (opublikowaną na stronie Grochów Praga Południe na Facebooku odpowiedź Zarządu Dróg Miejskich na interpelację jednego z radnych Dzielnicy Praga-Południe - link: https://www.facebook.com/Grochow.Praga.Poludnie/photos/a.1703152173245201.1073741828.1703151069911978/2289419897951756/?type=3&theater ) o planowanej stałej likwidacji osobnego pasa do skrętu w lewo z ulicy Dwernickiego w ulicę Podskarbińską. 

Likwidacja oznaczałaby drastyczne pogorszenie przepustowości ulicy i korki w ciągu ulic Stanisławowska/Dwernickiego/Szaserów. Skręt w Podskarbińską jest główną drogą dla mieszkańców północnego Grochowa w stronę Kamionka i Pragi (dalej ul. Grochowską) oraz w stronę Śródmieścia (dalej ul. Międzyborską i Waszyngtona). Już teraz występuje tam znaczące natężenie ruchu. Tylko dzięki osobnym pasom do skrętu i do jazdy na wprost (w ul. Stanisławowską i dalej Mińską) ruch się rozładowuje i nie tworzą się korki. O tym, jak drastycznie wzrosłoby zakorkowanie tego odcinka ulicy można się przekonać już teraz: na wcześniejszym skrzyżowaniu (Szaserów/Wiatraczna) gdzie osobnego pasa do skrętu w lewo samochody jadące na wprost i skręcające w lewo wzajemnie się blokują i korki sięgają często ul. Garwolińskiej. Nie chcemy powiększenia tych korków na kolejne obszary naszej dzielnicy.

Wielu mieszkańców naszej dzielnicy z radością przyjmowało fakt budowy ścieżek rowerowych. Nikt jednak nie zdawał sobie sprawy z tego, że ścieżki te zaprojektowano tak fatalnie, że ich budowa staje się - jak czytamy w piśmie ZDM - pretekstem do likwidacji pasa do skrętu w lewo, a więc bezpośredniego szkodzenia interesom zmotoryzowanych mieszkańców Grochowa. Szkody odniosą zresztą także mieszkańcy korzystający z transportu publicznego, bo z wspomnianego lewoskrętu korzysta autobus linii 102.

W związku z powyższym domagamy się niezwłocznego przygotowania poprawki do projektu przebudowy ulic w związku z budową ścieżki rowerowej i w konsekwencji do przywrócenia osobnego pasa do skrętu w lewo z ul. Dwernickiego w ul. Podskarbińską. Przywrócenie pasa do skrętu w lewo musi poprzedzać odbiór trwającej inwestycji.


Jacek Władysław Bartyzel / Stop Dyskryminacji Kierowców    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Jacek Władysław Bartyzel / Stop Dyskryminacji Kierowców do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook