Przywrócenie monodramu "Znikomość" do repertuaru Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

 

 

Prezydent Miasta Częstochowa – Pan Krzysztof Matyjaszczyk


Dyrektor Naczelny Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie – Pan Robert Dorosławski


Dyrektor Artystyczna Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie – Pani Magdalena Piekorz


Szanowni Państwo,

my, niżej podpisani, miłośnicy kultury i sztuki, a zwłaszcza takiej, która prowokuje do dyskusji, porusza tematy trudne, a przez to tym istotniejsze (bo jeśli nie sztuka, to kto?) i jednocześnie zachowuje najwyższy poziom pod względem artyzmu, innowacyjności
i oryginalności spojrzenia, zwracamy się z prośbą o przywrócenie na deski Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie monodramu "Znikomość" autorstwa Larsa Noréna,
w reżyserii André Hübnera-Ochodlo.

Brak oficjalnego pożegnania z tytułem traktujemy jako promień nadziei, iż pojawi się okazja, aby spektakl mógł ponownie wywrzeć wrażenie na tych, którzy już go znają, spełnić oczekiwania tych, którzy tylko o nim słyszeli, ale nie mieli okazji zobaczyć na własne oczy czy też wreszcie po raz pierwszy wstrząsnąć tymi, którym nie jest jeszcze znany.

Dla wciąż ważnej, a wręcz coraz ważniejszej w dobie internetu, szybkiego tempa życia
i skrajnych wartości, dyskusji o młodych ludziach, którzy nie przysają do jednowymiarowej wizji świata i o konsekwencjach, jakie mogą wyniknąć z wtłaczania ich na siłę w sztywne ramy i braku reakcji na przemoc.


Dla wyjątkowego widowiska, łączącego w sobie teatr, muzykę i film w sposób niezwykle spójny i oddziałujący na odbiorcę na wielu płaszczyznach, będącego przykładem innowacyjnego i żywego podejścia do tekstu dramatycznego.


Dla wyjątkowej kreacji Macieja Półtoraka, wciąż podziwianego przez widzów częstochowskiego 'Hamleta", którego dar ekspresji warto przypomnieć w zupełnie odmiennym repertuarze.

Wierzymy, że objęcie stanowiska Dyrektora Artystycznego przez Panią Magdalenę Piekorz to doskonała okazja nie tylko na wprowadzenie nowych tytułów, ale także odświeżenie tych, które – tak jak "Znikomość" – nie tylko zasługują na przypomnienie, a wręcz pozostawiły po sobie niedosyt, znikając na tak długi czas z afisza, o czym świadczyć mogą liczne głosy wspominające przedstawienie.

Chcemy skorzystać z okazji i pozwolić tymże głosom wybrzmieć oficjalnie.

 

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Magda Sieprawska do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook