Ratowanie rynku pracy i opinii o Polsce wśród zagranicznych inwestorów.

PETYCJA W SPRAWIE PRZYWRÓCENIA MIEJSC PRACY PRACOWNIKOM SPÓŁEK SULZER

Pracownicy spółek Sulzer Turbo Services Poland Lublin i Sulzer Pumps Wastewater Poland Warszawa zwracają się z prośbą o cofnięcie decyzji nałożenia sankcji na ww.spółki firmy Sulzer.

W dniu 26.04.2022 decyzją Ministra MSWiA zostały nałożone sankcje na
50 podmiotów, w tym na spółki firmy Sulzer. Z dnia na dzień zostaliśmy pozbawieni pracy. Wśród nas jest wiele osób w trudnej sytuacji życiowej, między innymi jedyni żywiciele rodzin, jak i osoby w wieku przedemerytalnym. Dodatkowo pracownicy w Lublinie mają tym cięższą sytuację, że obecny rynek pracy został zalany uchodźcami z Ukrainy.

Rozumiemy i popieramy ideę sankcji na Rosję, ale w naszym przypadku jedynymi, którzy odczuli sankcje jesteśmy my, Polacy, którzy tracimy zatrudnienie. Wspominany w decyzji Wiktor Wekselberg od 2018 roku ma zamrożone środki i nie czerpie żadnych korzyści jako udziałowiec w spółce Sulzer. 

W piątek 03.06.2022 zorganizowaliśmy pokojowy protest przed siedzibą MSWiA, by zwrócić uwagę na naszą sytuację. Jednak tak jak w naszych hasłach „chcemy pracować nie protestować” i liczymy na pozytywny odzew.

Zaznaczamy, że nałożone sankcje doprowadzą do likwidacji spółek, które od wielu lat wypracowały sobie pozycje na rynku jako rzetelne przedsiębiorstwa i mają wielu kontrahentów, których ta sytuacja doprowadzi do upadłości, a to odbije się na całym rynku i zniechęci potencjalnych zagranicznych inwestorów.

Wnosimy o cofnięcie decyzji nakładającej sankcje na spółki Sulzer lub wypracowanie kompromisu, który uratowałby nasze miejsca pracy. Zwracamy uwagę na to, że spółki Sulzer nadal funkcjonują w innych krajach, co pozwala ich obywatelom pracować.

 

W imieniu pracowników:

 Sulzer Turbo Services Poland Lublin

 Sulzer Pumps Wastewater Poland Warszawa

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Sylwia Drozd do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...