Schronisko w powiecie pszczyńskim JEST POTRZEBNE!

Szanowni Państwo,

nazywam się Aleksandra Gruszczyńska i od 7 lat prowadzę na terenie powiatu pszczyńskiego Fundację "Zwierzęca Arkadia". Kto nas kojarzy, ten wie, że od wielu lat borykamy się z wieloma problemami związanymi z brakiem schroniska w powiecie. 

Tą petycją chcemy pokazać włodarzom gmin wchodzących w skład powiatu pszczyńskiego, że problem z bezdomnością psów i kotów jest ogromny i wymaga podjęcia większych kroków w celu jego rozwiązania. A tym krokiem byłaby budowa schroniska międzygminnego. 

Rocznie z powiatu przyjmujemy prawie setkę kotów, które wymagają pomocy, które NIE SĄ KOTAMI WOLNOŻYJĄCYMI, A BEZDOMNYMI! Te koty nie mają się gdzie podziać i najczęściej giną pod kołami samochodów, są zagryzane lub przepędzane. 

Problem bezdomnych psów również jest niemały, ale tę sprawę gminy rozwiązują podpisując umowy ze schroniskami często oddalonymi od danej gminy o wiele kilometrów - umowy podpisują na określoną liczbę psów rocznie. Jeśli ta liczba zostanie przekroczona to niestety, pies pomocy nie otrzyma. Kolejny problem jeśli chodzi o umowy ze schroniskami podpisywane przez gminy jest taki, że czesto właściciel po prostu nie wie gdzie szukać swojego psa. Bo komu przyszłoby do głowy szukać swojego czworonoga w schronisku oddalonym o 50 km od miejsca zamieszkania? Co prowadzi do sytuacji w których to pies, który ma właściciela, po prostu nie jest odbierany, bo właściciel nie wie gdzie szukać. I tym sposobem problem bezdomności zamiast maleć, stale się powiększa. Niestety statystyki są straszne, ponieważ liczba psów w schroniskach ciągle rośnie. 

Budowa schroniska międzygminnego wiele by rozwiązała, my jako organizacja pożytku publicznego deklarujemy swoją pełną pomoc w organizacji przedsięwzięcia jak i dalszą pomoc w prowadzeniu schroniska i promowaniu adopcji, jak i zbiórek na leczenie i wyżywienie zwierząt do schroniska przyjętych. Jesteśmy gotowi w pełni zająć się organizacją wolontariatu w schronisku - który jest niezbędny, by zwierzętom żyło się lepiej, oczekując na adopcję.

CHCEMY POMÓC GMINOM! Chcemy rozwiązać problem rosnącej bezdomności! 

Bardzo Was prosimy, mieszkańcy gmin pszczyna, miedźna, goczałkowice - zdrój, pawłowice, kobiór, suszec - byście podpisali petycję jeśli zgadzacie się z tym, że schronisko w powiecie JEST POTRZEBNE!

Poparcie społeczne inicjatywy jest NIEZBĘDNE by włodarze zwrócili większą uwagę na w/w problem!

 

 


Fundacja "Zwierzęca Arkadia"    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Fundacja "Zwierzęca Arkadia" do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook