Petycjeonline.com

List otwarty do Prezydenta RP, Marszałka Sejmu RP, Marszałka Senatu RP,  Prezesa Rady Ministrów oraz Wiceprezesów Rady Ministrów w sprawie finansowania nauki, w tym zwłaszcza Narodowego Centrum Nauki

Komentarze

#6604

Wobec nowych i starych wyzwań, które czekają nas w XXI wieku, rozwój i promocja polskiej nauki to konieczność.

Konstanty Smolira (Lublin, 2025-12-08)

#6608

Wykształcone społeczeństwo tworzy silny i bogaty kraj

Stanisław Skupień (Lubków, 2025-12-26)

#6624

Podpisuję ponieważ od lat czuje,że Polscy naukowcy to jak żebracy pod bramą. Świat podziwia polskie umysły, tylko rząd ich własnego kraju zabija możliwości i duszę.

Lidia Woszczyk (Myszkow, 2026-04-29)

#6634

Każdy głos się liczy

Jakub Bożek (Gdynia, 2026-05-08)

#6636

no żęby klasy były mniej liczne
12-15 uczniów i 2 nauczycieli starszy i młodszy i rodzic jako asystent ucznia na lekcji lekcje interdyscyplinarne zespołowe grupy zadaniowe 1 lekcja równa jeden dzień w szkole dosłownie
i lekcje myślenia i czytania ze zrozumieniem m lekcje on-line e i reforma edukacji szkolnictwa i OŚwiaty a nie zamiatanie problemów pod dywan!!

MARCIN Antoni SAPIŃSKI (Wysokie MAzowieckie, 2026-05-08)

#6637

Uważam, że bez nauki nie ma dobrobytu nas wszystkich. Uważam, że część nakładów na wojnę musi być przeznaczona na badania naukowe.
Jeśli nie teraz to kiedy?

Bronisław Chlipała (WEJHEROWO, 2026-05-09)

#6652

Obecny poziom finansowania NCN i "niski współczynnik sukcesu" dla składanych wniosków skutecznie zniechęcają, zwłaszcza młodych, naukowców do składania wniosków o projekty badawcze. Grozi to powstaniem luki pokoleniowej na uczelniach wyższych.

Dariusz Gawin (Grabina, 2026-05-15)

#6655

Podpisuję ponieważ się zgadzam. Do prezydenta nie wysyłam, bo zbyt się nim brzydzę.

Michał Kurzej (Kraków, 2026-05-16)

#6671

Jestem studentem, który rozważa rozpoczęcie doktoratu, ale największą przeszkodą są elementy finansowe. To nie powinien być wybór między godnym życiem, a możliwością pracy dla nauki, a aktualnie, bez grantów, zaczyna tak być.

Adam Nowak (Wrocław, 2026-05-22)

#6673

Finansowanie sektora nauki w Polsce jest oburzające. Kraj, który chce się rozwijać powinien wspierać rozwój Nauki.

Joanna Wiśniewska (Siekierki Wielkie, 2026-05-22)

#6685

Podpisuję, ponieważ wierzę, że Polska nauka może być na światowym poziomie i przynieść wiele dobrego całej Polskiej społeczności!

Konrad Pac (Kopenhaga, 2026-05-26)

#6690

Polska zasługuje na dalszy rozwój.

Wojciech Knop (Szczecin, 2026-05-27)

#6692

Wyrażam głęboką nadzieję, że wspólne działania środowiska naukowego oraz środowiska popularyzatorów nauki pomogą w akcji wsparcia nauki w Polsce oraz przyczynią się do realizacji postulatów szczytnej inicjatywy „3% dla nauki, 100% dla Polski”.

Sebastian Soberski (Grudziądz, 2026-05-27)

#6702

Dobra nauka jest ważna!

Marek Gozdzik (Warszawa, 2026-05-28)

#6704

Nauka pozwala na zrozumienie otaczającego nas świata i na niezależność na rynku światowym.

Kacper Kowerski (Pilchowo, 2026-05-29)

#6707

Zależy mi na jakości kształcenia, a trudno nauczycielom akademickim i badaczom, w grupie których sama się znajduję, zapewniać jakość nauczania i pracy naukowej, kiedy walczą o finansowe przetrwanie.

Dr Małgorzata Mader (Łódź, 2026-05-29)

#6711

Przez 45 lat obserwuję i doświadczam skutki braku należytnego finansowania nauki...

STEFAN ŻUK (Warszawa, 2026-06-03)