Petycja o honorowanie biletów Kolei Śląskich do Katowic w pociągach PKP Intercity z Rybnika, Żor, Wodzisławia Śląskiego, Raciborza i Chałupek

Komentarze

#1

Honorowanie biletów w pociągach Intercity będzie stanowiło ułatwienie dla osób, które zaczynają pracę w Katowicach o godz. 9. Obecnie - od 8 marca - uniemożliwia to pociąg KS 94256 (w Rybniku odjazd o godz. 07:33), gdyż autobus komunikacji zastępczej w Katowicach przyjeżdża dopiero o godz. 08:55 (a od 29 maja będzie to jeszcze później - o godz. 09:05). Z tego też powodu, mieszkańcy Rybnika i okolic są skazani na korzystanie z pociągu Kolei Śląskich, który odjeżdża godzinę wcześniej (KS 94354, odjazd z Rybnika o godz, 06:36). W przypadku zapewnienia honorowania biletów, Rybniczanie i sąsiedzi mogliby na bilecie miesięcznym Kolei Śląskich skorzystać z pociągu IC 111 Silesia (odjazd z Rybnika o godz. 07:06).

Grzegorz Jakubczyk (Rybnik, 2026-03-30)

#2

Pracuję w Katowicach o 9:00 do 17:00. Żeby zdążyć do pracy z Wodzisławia muszę wyjechać o godzinie 6:08. Taki dojazd nie ma sensu. A Silesia jest o 6:50 ale trzeba kupić osobny bilet.

Elżbieta (Wodzisław Śląski, 2026-03-30)

#5

Będzie mi łatwij wracać wieczorem z Katowic

Katarzyna (Chałupki, 2026-03-30)

#7

Nasze bilety muszą być honorowane, tak samo jak u innych. Nie wolno dzielić pasażerów na lepszych i gorszych, bo wszystkim jest trudno dostać się do Katowic.

Adam Glenc (Wodzisław Śląski, 2026-03-30)

#10

Podpisuję ponieważ w związku z modernizacją katowickiego węzła kolejowego ruch pociągów jest ograniczony.

Adam (Sosnowiec, 2026-03-30)

#24

Jestem mieszkańcem Rybnika i często korzystam z Kolei Śląskich, dostrzegam jednak postępujące utrudnienienia w dostępie i sprawności tych linii. Korzystanie z kolei powinno być stopniowo ułatwiane, tymczasem dla mieszkańców naszej okolicy stało się trudniejsze. Współpraca między Kolejami Śląskimi i PKP Intercity jest dobrym pomysłem na ograniczenie tych trudności i promocję transportu kolejowego jako takiego.

Tomasz Jerzy Świstowski (Rybnik, 2026-03-30)

#30

Pociągi to jedyna forma transportu publicznego, którą mieszkańcy Rybnika mogą dostać się do Katowic. Dodatkowo proponowane w petycji rozwiąnie jest pro ekologiczne.

Małgorzata Henek (Rybnik, 2026-03-30)

#31

Podpisuję, ponieważ dojeżdżam na uczelnię z Żor do Katowic..Po weekendzie, bardzo ciężko jest wrócić z powrotem na Żory od momentu kiedy zmienił się rozkład jazdy. Już przed było ciężko, a aktualnie jest to prawie, że niemożliwe. Jako iż mieszkam w Żorach to jedyną opcją na dostanie się do Katowic jest jazda z przesiadkami, niestety przez trwającą modernizację węzła katowickiego bardzo wiele pociągów ma ZKA, bądź jedzie objazdem przez co czas jazdy wydłuża się. Sytuacji nie poprawia fakt, że aktualny rozkład jazdy jest kpiną i centralną porażką. UMWŚ nie widzi problemu w wielu rzeczach zasłaniając się ciągle metropolią mając wręcz gdzieś potrzeby mieszkańców subregionu zachodniego województwa śląskiego.

Martyna (Żory, 2026-03-30)

#32

Podpisuje ponieważ,bardzo dużo podróżuje koleją,praktycznie co drugi dzień robie trase Rybnik-Katowice-Rybnik
Rybnik-Gliwice-Rybnik jak i wiele innych

Aleksander Helis (Rybnik, 2026-03-30)

#55

Jak da się na terenie metropolii GZM to i w subregionie zachodnim też musi się dać!

Jarosław Polok (Łaziska, 2026-03-30)

#67

Dojeżdżam do pracy pociągiem na trasie Rybnik-Racibórz.

Tomasz L. (Rybnik, 2026-03-30)

#74

Kolej na Śląsku dla mniejszych miejscowości ma się rozwijać a nie popadać w regres, dla niektórych jest to wykluczenie z pracy, studiów itp

Patryk Mikołajczak (Żory, 2026-03-30)

#89

Jest to bardzo ważne

Wiesia (Rybnik, 2026-03-31)

#92

To sensowne rozwiązanie.

Przemek Gajer (Zwonowice, 2026-03-31)

#93

Nie rozumiem dlaczego mam przepłacać. Chciałabym też bezpośrednie połączenie pociągowe z Żor do Katowic.

Aleksandra (Żory, 2026-03-31)

#107

Często podróżuję pociągiem kolei śląskich

Dariusz Dzięgiel (Rybnik, 2026-04-01)

#109

Dojeżdżam do pracy do Katowic a siatka połączeń jest niewystarczająca. Często pociągi kolei śląskiej ustępują miejsca pośpiesznym powodując opóźnienia w tym samym wydłużając podróż.

Wojtas Wojtas (Czyżowice, 2026-04-01)

#111

Kolej jest ekologiczna i prowadzi do rozwóju

Mirosław Badura (Nakło Śląskie, 2026-04-01)

#121

Ułatwi to komunikację i możliwości połączeń przez przebudowywany odcinek

Piotr (Rydułtowy, 2026-04-06)



Płatne ogłoszenie

Petycjeonline.com będzie reklamować tę petycję wśród 3000 osób.

Dowiedz się więcej...