Petycjeonline.com

Apelujemy o wydłużenie urlopów macierzyńskich/rodzicielskich matkom/opiekunom faktycznym wcześniaków i chorych noworodków wymagających hospitalizacji o czas pobytu dziecka w szpitalu

Komentarze

#1801

Jestem mamą 3 wcześniakow iwiem o czym mowa

Mariola MStolarska (Skibin, 2023-11-23)

#1811

Urodził nam się wcześniak w 27 tygodniu ciąży.

Łukasz Pełech (Warszawa, 2023-11-23)

#1819

To dotknęło mojej rodziny i jak nikt widziałam, że to nie jest „urlop”. Dziecko potrzebowało tego czasu, które niestety nie było mu dane. Przedwczesne porody to nie jest kara… powinien ten czas być dla rodziny.

Karolina Jabłońska (Kietrz, 2023-11-23)

#1831

Jestem mamą wcześniaków

Agnieszka Nowakowska (Grochowalsk, 2023-11-23)

#1841

Każda minuta jest na wagę złota!

Anna Walasek (Miechów, 2023-11-23)

#1861

Jestem mamą wcześniaka i wiem jak dużo czasu i pracy trzeba włożyć w opiekę na takim maluszkiem. Oprócz 3 miesięcy spędzonych na ITN to pózniej kiedy była już w domuto był to czas spędzony na ciągłych wizytach u specjalistów, rehabilitacji i wzmożonej czujności.

Ewelina Żurowicz (Słomniki, 2023-11-23)

#1867

podpisuje ponieważ, sama tego doświadczyłam, 29 tydzień i 10 tyg w szpitalu

Izabela Krawczuk (Kraków, 2023-11-23)

#1871

Jestem mamą wcześniaka i wiem, jak bardzo ważny jest czas z Maluszkiem.

Izabela Pawlak (Kraków, 2023-11-23)

#1877

Podpisuje, ponieważ sama jestem mamą wcześniaka. Wcześniaki wymagają ogromu pracy i poświęcenia. Dlatego uważam, że należy się przedłużenie urlopu.

Magdalena Gawrońska (Pleszew, 2023-11-23)

#1879

Urlop macierzyński powinien być do wykorzystania na opiekę nad zdrowym dzieckiem. Bywa, że pobyt na oddziale patologii trwa wiele miesięcy, potem dziecko wymaga wieloprofilowej specjalistycznej opieki. Takich rodziców powinniśmy szczególnie wspierać.

Katarzyna Woźniak-Żuber (Łódź, 2023-11-23)

#1887

Wiem co to znaczy gdy dziecko leży w szpitalu…

Martyna Rosiak (Jankowo gdańskie, 2023-11-23)

#1916

Jestem sama mamą wcześniaka i wybrałam poświęcenie dla dziecka zamiast pracy. Wcześniaki potrzebują więcej pomocy oraz czasu

Pamela Kieliszewska (Konin, 2023-11-23)

#1924

Podpisuję petycje , ponieważ sama w tym roku zostałam mamą skrajnego wczesnia z 23 tygodnia. My mamy wcześniaczków nie mamy możliwości budowania więzi z własnym dzieciątkiem od porodu jak mamusie dzieci urodzonych o czasie. Ciagła walka, łzy , strach,nerwy o życie dzieciątka.

Magdalena Czubak (Ruda Śląska, 2023-11-23)

#1926

Zgadzam się z treścią petycji i powinny zostać wprowadzone zmiany w tym zakresie

Aleksandra Skibińska (Ząbki, 2023-11-23)

#1927

Sama byłam w tej sytuacji rok temu. Oby kolejnym rodzicom było lżej.

Natalia Jaroszczak (Malbork, 2023-11-23)

#1928

Prawie zostałam mama wczesniaka i sama bałam się co dalej, skąd wygospodaruje czas ma bycie z dzieckiem tak długo jak potrzebuje.

Anna Wronka (Józefoslaw, 2023-11-23)

#1931

Każda może być w takiej sytuacji, a czas spędzony z dzieckiem jest na wagę złota. Szczególnie tak drobnego i bezbronnego.

MARTA Wójcik (Warszawa, 2023-11-23)

#1932

Jestem mamą wcześniaków

Katarzyna Drobińska (Białystok, 2023-11-23)

#1950

Sama od 19 lat jestem mamą wcześniaka

Weronika Śliwiak (Niepołomice, 2023-11-23)

#1956

jestem mamą wcześniaka z 32 tc urodzonego w 2022 roku

Aleksandra Kozakowska (Pruszków, 2023-11-23)

#1957

Jestem ciocią wcześniaka i wiem, że pierwsze miesiące to ciężki czas i dla dzieci,i dla rodziców takich maluszków.

Patrycja Linka-Nowak (Gorzów Wielkopolski, 2023-11-23)

#1963

Podpisuję ponieważ jestem matką wcześniaka, urodzonego w 28 t.c., który spędził w szpitalu 3 miesiące, a ja w tym czasie niestety zmuszona byłam do korzystania z urlopu macierzyńskiego. Po skończonym urlopie macierzyńskim - z uwagi na konieczność rehabilitacji córeczki - musiałam skorzystać z 3-letniego bezpłatnego urlopu wychowawczego.

Izabela Kasprzyk-Kocjan (Klucze, 2023-11-23)

#1966

Podpisuję petycje, ponieważ sama jestem mamą wcześniaka z 30 tygodnia ciąży, który w szpitalu spędził 1.5 miesiąca. W dobie covidu zostałam pozbawiona kangurowania a córkę mogłam widywać 15min dziennie. Mąż zobaczył dziecko dopiero w dniu wypisu.
Urlop macierzyński obarczony stresem, strachem i codziennym pokonywaniem 30km (niektóry pokonują zdecydowanie więcej) w jedną stronę aby popatrzeć na córkę leżąca w inkubatorze i dostarczyć jej choć trochę odciągnietego mleka. Tego nie da się nazwać urlopem.

Sylwia Wójcik (Targowisko, 2023-11-23)

#1967

Jestem mamą wcześniaka

Angelika Tuka (Prusy, 2023-11-23)

#1986

Uważam za najważniejsze w życiu bliskość matki z dzieckiem jak najdłużej co sprzyja właściwemu rozwojowi dzieciątka

Lidia Praska (Wrocław, 2023-11-23)

#1988

Jestem matką wcześniaków

Małgorzata Kwiatkowska (Bełcząc, 2023-11-23)

#1993

Jestem matką wcześniaka urodzonego w 26 hbd

Agata Jażdżyk (Wrocław, 2023-11-23)

#1997

Jestem mamą wcześniaka i straciłam 2,5 miesiąca macierzyńskiego na pobyt w szpitalu.

Joanna Kot (Toruń, 2023-11-23)

#1999

Jestem mama wczesniaka

Joanna Polańska (Wieliczka, 2023-11-23)