Apelujemy o wydłużenie urlopów macierzyńskich/rodzicielskich matkom/opiekunom faktycznym wcześniaków i chorych noworodków wymagających hospitalizacji o czas pobytu dziecka w szpitalu
Komentarze
#1801
Jestem mamą 3 wcześniakow iwiem o czym mowaMariola MStolarska (Skibin, 2023-11-23)
#1811
Urodził nam się wcześniak w 27 tygodniu ciąży.Łukasz Pełech (Warszawa, 2023-11-23)
#1819
To dotknęło mojej rodziny i jak nikt widziałam, że to nie jest „urlop”. Dziecko potrzebowało tego czasu, które niestety nie było mu dane. Przedwczesne porody to nie jest kara… powinien ten czas być dla rodziny.Karolina Jabłońska (Kietrz, 2023-11-23)
#1831
Jestem mamą wcześniakówAgnieszka Nowakowska (Grochowalsk, 2023-11-23)
#1841
Każda minuta jest na wagę złota!Anna Walasek (Miechów, 2023-11-23)
#1861
Jestem mamą wcześniaka i wiem jak dużo czasu i pracy trzeba włożyć w opiekę na takim maluszkiem. Oprócz 3 miesięcy spędzonych na ITN to pózniej kiedy była już w domuto był to czas spędzony na ciągłych wizytach u specjalistów, rehabilitacji i wzmożonej czujności.Ewelina Żurowicz (Słomniki, 2023-11-23)
#1867
podpisuje ponieważ, sama tego doświadczyłam, 29 tydzień i 10 tyg w szpitaluIzabela Krawczuk (Kraków, 2023-11-23)
#1871
Jestem mamą wcześniaka i wiem, jak bardzo ważny jest czas z Maluszkiem.Izabela Pawlak (Kraków, 2023-11-23)
#1877
Podpisuje, ponieważ sama jestem mamą wcześniaka. Wcześniaki wymagają ogromu pracy i poświęcenia. Dlatego uważam, że należy się przedłużenie urlopu.Magdalena Gawrońska (Pleszew, 2023-11-23)
#1879
Urlop macierzyński powinien być do wykorzystania na opiekę nad zdrowym dzieckiem. Bywa, że pobyt na oddziale patologii trwa wiele miesięcy, potem dziecko wymaga wieloprofilowej specjalistycznej opieki. Takich rodziców powinniśmy szczególnie wspierać.Katarzyna Woźniak-Żuber (Łódź, 2023-11-23)
#1887
Wiem co to znaczy gdy dziecko leży w szpitalu…Martyna Rosiak (Jankowo gdańskie, 2023-11-23)
#1916
Jestem sama mamą wcześniaka i wybrałam poświęcenie dla dziecka zamiast pracy. Wcześniaki potrzebują więcej pomocy oraz czasuPamela Kieliszewska (Konin, 2023-11-23)
#1924
Podpisuję petycje , ponieważ sama w tym roku zostałam mamą skrajnego wczesnia z 23 tygodnia. My mamy wcześniaczków nie mamy możliwości budowania więzi z własnym dzieciątkiem od porodu jak mamusie dzieci urodzonych o czasie. Ciagła walka, łzy , strach,nerwy o życie dzieciątka.Magdalena Czubak (Ruda Śląska, 2023-11-23)
#1926
Zgadzam się z treścią petycji i powinny zostać wprowadzone zmiany w tym zakresieAleksandra Skibińska (Ząbki, 2023-11-23)
#1927
Sama byłam w tej sytuacji rok temu. Oby kolejnym rodzicom było lżej.Natalia Jaroszczak (Malbork, 2023-11-23)
#1928
Prawie zostałam mama wczesniaka i sama bałam się co dalej, skąd wygospodaruje czas ma bycie z dzieckiem tak długo jak potrzebuje.Anna Wronka (Józefoslaw, 2023-11-23)
#1931
Każda może być w takiej sytuacji, a czas spędzony z dzieckiem jest na wagę złota. Szczególnie tak drobnego i bezbronnego.MARTA Wójcik (Warszawa, 2023-11-23)
#1932
Jestem mamą wcześniakówKatarzyna Drobińska (Białystok, 2023-11-23)
#1950
Sama od 19 lat jestem mamą wcześniakaWeronika Śliwiak (Niepołomice, 2023-11-23)
#1956
jestem mamą wcześniaka z 32 tc urodzonego w 2022 rokuAleksandra Kozakowska (Pruszków, 2023-11-23)
#1957
Jestem ciocią wcześniaka i wiem, że pierwsze miesiące to ciężki czas i dla dzieci,i dla rodziców takich maluszków.Patrycja Linka-Nowak (Gorzów Wielkopolski, 2023-11-23)
#1963
Podpisuję ponieważ jestem matką wcześniaka, urodzonego w 28 t.c., który spędził w szpitalu 3 miesiące, a ja w tym czasie niestety zmuszona byłam do korzystania z urlopu macierzyńskiego. Po skończonym urlopie macierzyńskim - z uwagi na konieczność rehabilitacji córeczki - musiałam skorzystać z 3-letniego bezpłatnego urlopu wychowawczego.Izabela Kasprzyk-Kocjan (Klucze, 2023-11-23)
#1966
Podpisuję petycje, ponieważ sama jestem mamą wcześniaka z 30 tygodnia ciąży, który w szpitalu spędził 1.5 miesiąca. W dobie covidu zostałam pozbawiona kangurowania a córkę mogłam widywać 15min dziennie. Mąż zobaczył dziecko dopiero w dniu wypisu.Urlop macierzyński obarczony stresem, strachem i codziennym pokonywaniem 30km (niektóry pokonują zdecydowanie więcej) w jedną stronę aby popatrzeć na córkę leżąca w inkubatorze i dostarczyć jej choć trochę odciągnietego mleka. Tego nie da się nazwać urlopem.
Sylwia Wójcik (Targowisko, 2023-11-23)
#1967
Jestem mamą wcześniakaAngelika Tuka (Prusy, 2023-11-23)
#1986
Uważam za najważniejsze w życiu bliskość matki z dzieckiem jak najdłużej co sprzyja właściwemu rozwojowi dzieciątkaLidia Praska (Wrocław, 2023-11-23)
#1988
Jestem matką wcześniakówMałgorzata Kwiatkowska (Bełcząc, 2023-11-23)
#1993
Jestem matką wcześniaka urodzonego w 26 hbdAgata Jażdżyk (Wrocław, 2023-11-23)
#1997
Jestem mamą wcześniaka i straciłam 2,5 miesiąca macierzyńskiego na pobyt w szpitalu.Joanna Kot (Toruń, 2023-11-23)
#1999
Jestem mama wczesniakaJoanna Polańska (Wieliczka, 2023-11-23)