Apelujemy o wydłużenie urlopów macierzyńskich/rodzicielskich matkom/opiekunom faktycznym wcześniaków i chorych noworodków wymagających hospitalizacji o czas pobytu dziecka w szpitalu
Komentarze
#2004
Ponieważ zgadzam się z tym na milion procent.Monika Korzińska (Warszawa, 2023-11-23)
#2005
Ponieważ jestem matka wcześniaków.Katarzyna Szatanek (Ząbki, 2023-11-23)
#2006
Jestem mamą dziś już 13 letniego wcześniakaEwelina DUDA (Wola Rasztowska, 2023-11-23)
#2014
Miałam hospitalizowane dziecko po przez ponad miesiąc po urodzeniu, a tym samym przebywałam na urlopie macierzyńskim, zamiast na opiece lekarskiej. Przez co skorzystałam de facto z krótszego urlopu rodzicielskiego. Popieram idee, którą podpisuję.Katarzyna Rutkowska (Pruszków, 2023-11-23)
#2033
Jestem mamą bliźniaków wcześniaków i uważam że to niesprawiedliwe że przez czas gdy nasze dzieci powinny być w brzuchach a są w szpitalu liczy się nam urlop macierzyński.Joanna Szatan (Radom, 2023-11-23)
#2035
Jastem mama wcześniaka, nam zabrali ten czas doceniam tę wartość i nie chce aby inne mamy wcześniaków tak samo się czułyEdyta Drohomir (Szczecin, 2023-11-23)
#2040
Jestem Mamą wcześniakaJustyna Hącza (Warszawa, 2023-11-23)
#2045
Sama jestem mamą wcześniakaOlga Bylica (Kraków, 2023-11-23)
#2046
Straciłam 74dni!Anna Pomierny (Czaniec, 2023-11-23)
#2048
Jestem mamą wcześniaka. Antoś 5.07.2023 rKlaudia Fronczek (Sobolew, 2023-11-23)
#2050
Sama urodziłam wcześniaka i uważam że to bardzo istotneAleksandra Sołtys (Tarnowskie góry, 2023-11-23)
#2062
Jestem mamą wcześniakaWeronika Żórawska (Krążkowo, 2023-11-23)
#2063
Sama jestem rodzicem wcześniaka i popieram petycjęKarolina Perlitius (Opole, 2023-11-23)
#2065
Jestem mama skrajnego wcześniaka i czas, który moje dziecko spędziło w szpitalu, dla całej rodziny był ogromnie trudnym czasem. Nijak to się miało ze słowem „urlop”. Urlop macierzyński tak naprawdę rozpoczął się, gdy synek wyszedł ze szpitala i zaczęliśmy się cieszyć naszym szczęściem.Magdalena Mizgala-Paruch (Wroclaw, 2023-11-23)
#2066
Mam dziecko przedwcześnie urodzone i też spędziliśmy kilka tygodni w szpitaluAleksandra Berent (Pokrzydowo, 2023-11-23)
#2072
Kobiety tego potrzebująDaniela Michalowska (Krostoszowice, 2023-11-23)
#2099
Jestem ojcem wcześniaka i wiem jakie to wyzwanie.Łukasz Szwajca (Tarnowo Podgórne, 2023-11-23)
#2100
Jestem mamą wcześniaka i wiem jaki to ciężki czas.Magdalena Zając (Warszawa, 2023-11-23)
#2104
Podpisuje, ponieważ tez jestem mamą wcześniaka i zabrano mi poltora miesiąca. Ten okres nie jest urlopem tylko nieustanna podróżą miedzy domem a szpitalem.Kinga Kowalska (Łuków, 2023-11-23)
#2105
Podpisuję się ponieważ sama jestem mamą wcześniaka i mam ukradzione 78dni urlopu macierzyńskiego (obecność wcześniaka na oddziale intensywnej terapii)Ewelina Baczewska (Zalesie Stefanowo, 2023-11-23)
#2112
Syn spędził 4.5 msc w szpitalu. Skrajny wcześniak. Macierzyńskiego zostało mi 7 miesięcy.Jadwiga Knechta (Podwilk, 2023-11-23)
#2114
Urlop macierzyński powinien być wydłużony o czas spędzony w szpitalu oraz o tyle dni, ile wcześniej dziecko się urodziło powinno być zastosowane pełnopłatne zwolnienie lekarskie tak, jak mają matki które urodziły w terminie.Rozalia Piotrowska (Legnica, 2023-11-23)
#2123
To bardzo okrutne, co spotyka te kobiety i ich dzieci. Liczę, że zmieni się prawo znacząco na korzyść. Państwo powinno wspierać, a nie utrudniać życie kobietom!!!Magdalena Martinek (Rewal, 2023-11-23)
#2124
Jestem mamą wcześniakówKarolina Malinowska (Brześce, 2023-11-23)
#2128
Jestem mamą wcześniaka, który spędził 2 miesiące w szpitalu. Ten czas powinien być dla Nas. Maluszki po przejściach bardzo potrzebują obecności mamy. Nie skracajmy tego czasu !!!Monika Sawicka (Toruń, 2023-11-23)
#2136
Mój syn spędził 5 tygodni w szpitalu bezemnieDominika Matląg (Kietrz, 2023-11-23)
#2137
Jako pracownik oitn wiem jak ciężki dla mamy jest czas pobytu dziecka w szpitaluPaulina Chamera (Warszawa, 2023-11-23)
#2138
Jestem ciotką takiego wcześniaka i wiem jakie to ważne, jak długa i trudna jest to walka o życie i zdrowie takiego dziecka.Justyna Bałulis (Suwałki, 2023-11-23)
#2174
Podpisuję, ponieważ czas mamy i dziecka w domu jest bezcenny, nie można okradać mam wcześniaków ze wspólnych chwil z powodu pobytu dziecka w szpitalu.Ewelina Kowalewska (Trójmiasto, 2023-11-23)
#2176
Jestem mamą wcześniakaMonika Ja (Edynburg, 2023-11-23)
#2177
Jestem neonatologiem i wiem że takie matki potrzebują więcej urlopuAnastasija Sinicka (Legnica, 2023-11-23)
#2186
Podpisuję, ponieważ zajmuję się wcześniakami w PL i w Szwecji i widzę, że nasz kraj wypada tak nędznie jeśli chodzi o możliwości bycia matki blisko ze swoim chorym dzieckiem, że chce się wyć z bezsilności.Barbara Strzalko (Łódź, 2023-11-23)
#2190
Ponieważ przez to przechodziłam. Pierwszy rok życia to jedna niekonczaca się wizyta u lekarza i drżenie o życie. Brakuje tego czasu do nadrobienia z tym malutkim bezbronnym dzieckiem.Milena Stelmach-Poniatowska (Warszawa, 2023-11-23)