Petycjeonline.com

Apelujemy o wydłużenie urlopów macierzyńskich/rodzicielskich matkom/opiekunom faktycznym wcześniaków i chorych noworodków wymagających hospitalizacji o czas pobytu dziecka w szpitalu

Komentarze

#2004

Ponieważ zgadzam się z tym na milion procent.

Monika Korzińska (Warszawa, 2023-11-23)

#2005

Ponieważ jestem matka wcześniaków.

Katarzyna Szatanek (Ząbki, 2023-11-23)

#2006

Jestem mamą dziś już 13 letniego wcześniaka

Ewelina DUDA (Wola Rasztowska, 2023-11-23)

#2014

Miałam hospitalizowane dziecko po przez ponad miesiąc po urodzeniu, a tym samym przebywałam na urlopie macierzyńskim, zamiast na opiece lekarskiej. Przez co skorzystałam de facto z krótszego urlopu rodzicielskiego. Popieram idee, którą podpisuję.

Katarzyna Rutkowska (Pruszków, 2023-11-23)

#2033

Jestem mamą bliźniaków wcześniaków i uważam że to niesprawiedliwe że przez czas gdy nasze dzieci powinny być w brzuchach a są w szpitalu liczy się nam urlop macierzyński.

Joanna Szatan (Radom, 2023-11-23)

#2035

Jastem mama wcześniaka, nam zabrali ten czas doceniam tę wartość i nie chce aby inne mamy wcześniaków tak samo się czuły

Edyta Drohomir (Szczecin, 2023-11-23)

#2040

Jestem Mamą wcześniaka

Justyna Hącza (Warszawa, 2023-11-23)

#2045

Sama jestem mamą wcześniaka

Olga Bylica (Kraków, 2023-11-23)

#2046

Straciłam 74dni!

Anna Pomierny (Czaniec, 2023-11-23)

#2048

Jestem mamą wcześniaka. Antoś 5.07.2023 r

Klaudia Fronczek (Sobolew, 2023-11-23)

#2050

Sama urodziłam wcześniaka i uważam że to bardzo istotne

Aleksandra Sołtys (Tarnowskie góry, 2023-11-23)

#2062

Jestem mamą wcześniaka

Weronika Żórawska (Krążkowo, 2023-11-23)

#2063

Sama jestem rodzicem wcześniaka i popieram petycję

Karolina Perlitius (Opole, 2023-11-23)

#2065

Jestem mama skrajnego wcześniaka i czas, który moje dziecko spędziło w szpitalu, dla całej rodziny był ogromnie trudnym czasem. Nijak to się miało ze słowem „urlop”. Urlop macierzyński tak naprawdę rozpoczął się, gdy synek wyszedł ze szpitala i zaczęliśmy się cieszyć naszym szczęściem.

Magdalena Mizgala-Paruch (Wroclaw, 2023-11-23)

#2066

Mam dziecko przedwcześnie urodzone i też spędziliśmy kilka tygodni w szpitalu

Aleksandra Berent (Pokrzydowo, 2023-11-23)

#2072

Kobiety tego potrzebują

Daniela Michalowska (Krostoszowice, 2023-11-23)

#2099

Jestem ojcem wcześniaka i wiem jakie to wyzwanie.

Łukasz Szwajca (Tarnowo Podgórne, 2023-11-23)

#2100

Jestem mamą wcześniaka i wiem jaki to ciężki czas.

Magdalena Zając (Warszawa, 2023-11-23)

#2104

Podpisuje, ponieważ tez jestem mamą wcześniaka i zabrano mi poltora miesiąca. Ten okres nie jest urlopem tylko nieustanna podróżą miedzy domem a szpitalem.

Kinga Kowalska (Łuków, 2023-11-23)

#2105

Podpisuję się ponieważ sama jestem mamą wcześniaka i mam ukradzione 78dni urlopu macierzyńskiego (obecność wcześniaka na oddziale intensywnej terapii)

Ewelina Baczewska (Zalesie Stefanowo, 2023-11-23)

#2112

Syn spędził 4.5 msc w szpitalu. Skrajny wcześniak. Macierzyńskiego zostało mi 7 miesięcy.

Jadwiga Knechta (Podwilk, 2023-11-23)

#2114

Urlop macierzyński powinien być wydłużony o czas spędzony w szpitalu oraz o tyle dni, ile wcześniej dziecko się urodziło powinno być zastosowane pełnopłatne zwolnienie lekarskie tak, jak mają matki które urodziły w terminie.

Rozalia Piotrowska (Legnica, 2023-11-23)

#2123

To bardzo okrutne, co spotyka te kobiety i ich dzieci. Liczę, że zmieni się prawo znacząco na korzyść. Państwo powinno wspierać, a nie utrudniać życie kobietom!!!

Magdalena Martinek (Rewal, 2023-11-23)

#2124

Jestem mamą wcześniaków

Karolina Malinowska (Brześce, 2023-11-23)

#2128

Jestem mamą wcześniaka, który spędził 2 miesiące w szpitalu. Ten czas powinien być dla Nas. Maluszki po przejściach bardzo potrzebują obecności mamy. Nie skracajmy tego czasu !!!

Monika Sawicka (Toruń, 2023-11-23)

#2136

Mój syn spędził 5 tygodni w szpitalu bezemnie

Dominika Matląg (Kietrz, 2023-11-23)

#2137

Jako pracownik oitn wiem jak ciężki dla mamy jest czas pobytu dziecka w szpitalu

Paulina Chamera (Warszawa, 2023-11-23)

#2138

Jestem ciotką takiego wcześniaka i wiem jakie to ważne, jak długa i trudna jest to walka o życie i zdrowie takiego dziecka.

Justyna Bałulis (Suwałki, 2023-11-23)

#2174

Podpisuję, ponieważ czas mamy i dziecka w domu jest bezcenny, nie można okradać mam wcześniaków ze wspólnych chwil z powodu pobytu dziecka w szpitalu.

Ewelina Kowalewska (Trójmiasto, 2023-11-23)

#2176

Jestem mamą wcześniaka

Monika Ja (Edynburg, 2023-11-23)

#2177

Jestem neonatologiem i wiem że takie matki potrzebują więcej urlopu

Anastasija Sinicka (Legnica, 2023-11-23)

#2186

Podpisuję, ponieważ zajmuję się wcześniakami w PL i w Szwecji i widzę, że nasz kraj wypada tak nędznie jeśli chodzi o możliwości bycia matki blisko ze swoim chorym dzieckiem, że chce się wyć z bezsilności.

Barbara Strzalko (Łódź, 2023-11-23)

#2190

Ponieważ przez to przechodziłam. Pierwszy rok życia to jedna niekonczaca się wizyta u lekarza i drżenie o życie. Brakuje tego czasu do nadrobienia z tym malutkim bezbronnym dzieckiem.

Milena Stelmach-Poniatowska (Warszawa, 2023-11-23)