O rozwiązanie Spółki Celowej Centralny Port Komunikacyjny i zaniechanie przygotowań do realizacji projektów CPK wraz z inwestycjami towarzyszącym

Komentarze

#2

Podpisuję ponieważ analizuję te projekty ponad 2 lata. Nie można współcześnie realizować projektów, które budzą tak wielki sprzeciw społeczny. Projekty te cechuje przeskalowanie, zniszczenia środowiska, wywłaszczenia, chaos przestrzenny, miliardowe i wciąż rosnące koszty, niecelowość, brak transparentności, brak realnej partycypacji społecznej. Stać nas na lepiej zaprojektowaną infrastrukturę!

Agnieszka Mędrek (Piaseczno, 2022-04-27)

#4

Projekt CPK/KDP jest szkodliwy gospodarczo i społecznie, a w szczególności w sytuacji geopolitycznej w jakiej Polska się znalazła niezbędne jest jego definitywne anulowanie, a wygospodarowane w ten sposób środki przeznaczone na niezwłoczną budowę w Polsce elektrowni jądrowych, rozbudowę polskiej armii do 300 tys. żołnierzy i oficerów wraz z zakupem nowoczesnego sprzetu stosownie do nowej ustawy o obronności Ojczyzny oraz na odbudowę służby zdrowia, która jest w totalnej zapaści.

tomasz orłowski (Mikolów, 2022-04-27)

#5

Ten projekt jest zbyt drogi i niepotrzebny. Potrzeba nam inwestycji w energetykę, a nie kolejne lotniska

Magda Wilde (Mikołów, 2022-04-27)

#8

Jeden wielki szwindel! Oddać pieniądze na ratowanie Polski.

Marek Deleski (Maurycew, 2022-04-27)

#10

Jestem przeciwko niszczeniu domów tysięcy ludzi tylko po to by politycy mogli zacząć wydawać miliardy złotych zadłużając kolejne pokolenia.
Powodów aby zatrzymać ten szalony pomysł jest tak dużo, że zabraknie miejsca na ich wypisanie.

MARIUSZ STEFAŃSKI (WISKITKI, 2022-04-27)

#16

Nie zgadzam się na trwonienie publicznych pieniędzy!!!

Legut Alina (Świerklany , 2022-04-27)

#22

Popieram, z uwagi na fakty:
Mieszkańcy Osiedla Mileszki w Łodzi nie mogą w żaden sposób „chorych wizji COP sp. z o.o.” zaakceptować a tym bardziej dopuścić do realizacji proponowanych rozwiązań z uwagi na ich niszczycielski charakter w stosunku do długoletnich i kosztownych inwestycji mieszkańców na terenie Osiedla Mileszki.
Moja rodzina w tym jedna z osób jest osobą niepełnosprawną narząd ruchu, mieszka w Osiedlu Mileszki w Łodzi od 2010r. Osiedle Mileszki rozwija się dynamicznie w budownictwo jednorodzinne. Wszyscy mieszkańcy żyją od kilku lat w niepewności o swoje domy i swój dorobek życiowy, który przez nieodpowiedzialne projekty CPK mogą bezpowrotnie utracić a inwestycja na tak wielką skalę może nie dojść do skutku lub nie zostanie ukończona.
Na mapkach poglądowych ( nieaktualnych ) stawia się kreski nie tylko dla KDP ale i dodatkowych dwóch linii kolei aglomeracyjnej. Osiedle domków jednorodzinnych ma być podzielone na pół i totalnie poszatkowane a na planowanych trasach do wyburzenia ponad 130 domów. Powoduje do wykluczenie komunikacyjne dla tych mieszkańców, który ewentualnie mają zostać w bliskiej odległości od trasowanych liniach kolejowych, czyli będą żyć w warunkach GETTA w ujęciu socjologicznym.
Nasuwa się wiele dodatkowych pytań, np. dlaczego projektuje się takie nowe kosztowne i kolizyjne linie zamiast rozbudować już istniejące i nie powodujące tylu szkód, przecież można obecnie funkcjonujące linie udoskonalić, dodatkowo osłonić, by ruch nie był uciążliwy a projekt akceptowalny i niosący wszystkim korzyści. Czy ewentualne oszczędności czasu pasażerów muszą niszczyć dorobek życia mieszkańców Osiedla Mileszki.?
Zapewne środki z funduszy UE, będą w niewielkim udziale procentowym w stosunku do kosztów całkowitych całego kompleksowego przedsięwzięcia inwestycyjnego w Polsce. Na chwilę obecną, pomysłodawcy swoich wizji, w publikowanych informacjach na www.cpk.pl, nie podają nawet budżetowania ekonomicznego całego przedsięwzięcia,
O samego powołania spółki docelowej CPK sp. z o.o., nie przestrzegane są przepisy prawa krajowego jak i prawa unijnego. Zatem czytając przepisy w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) Nr 1315/2013 z dnia 11 grudnia 2013 r, w sprawie unijnych wytycznych dotyczących rozwoju transeuropejskiej sieci transportowej, zauważa się, że przed rozpoczęciem pierwszych konsultacji społecznych w 2020 roku w przedmiocie przedsięwzięcia budowy CPK i linii KDP nie zostały, czytamy w art. 22 „ poddane analizie kosztów i korzyści społeczno-gospodarczych, opartej na uznanej metodyce, z uwzględnieniem odnośnych korzyści i kosztów społecznych, gospodarczych, klimatycznych i środowiskowych. Analiza kosztów i korzyści w zakresie klimatu i środowiska powinna się opierać na ocenie oddziały¬wania na środowisko przeprowadzonej zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/92/UE”.
Dalej, czytamy w art. 49 „Interesy władz regionalnych i lokalnych, jak również interesy lokalnego społeczeństwa obywatelskiego, na które ma wpływ projekt będący przedmiotem wspólnego zainteresowania, powinny zostać odpowiednio uwzględnione na etapie planowania i realizacji projektów” oraz w art. 36 „ Ocena oddziaływania na środowisko w odniesieniu do planów i projektów jest przeprowadzana zgodnie przepisami Unii w dziedzinie ochrony środowiska, w tym dyrektywami 92/43/EWG, 2000/60/WE, 2001/42/WE, 2009/147/WE i 2011/92/UE.”
INTERES WŁADZY PUBLICZNEJ, NIE MOŻE BYĆ NADRZĘDNYM NAD INTERESEM LOKALNEGO SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO.

JOLANTA OCHOCKA (ŁÓDŹ, 2022-04-27)

#30

Sprzeciwiam się budowie CPK, defraudacji publicznych pieniędzy, wywlaszczaniu obywateli na niegodziwych warunkach.

Urszula Brzezinska-Kuran (Stare Budy, 2022-04-27)

#33

Planowany (zbędny dla miasta) łącznik w Kamiennej Górze w każdym z proponowanych wariantów ma przecinać tereny zabudowane a także przebiegać w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Bliskość ta znacząco pogorszy nasze warunki życiowe z uwagi na istotną i permanentną uciążliwość akustyczną, zmianę estetyki otoczenia, utrudnienia w komunikacji drogowej i pieszej oraz drgania mogące uszkodzić konstrukcje budynków (podczas robót także!). Ulica, na której mieszkam zostanie także odcięta od parku, od centrum miasta. Na chwilę obecną już wiadomo, że skali skód będzie ogromna. Zniszczeniu ulegnie ścieżka rowerowa przebiegająca przez atrakcyjne przyrodniczo, malownicze tereny, stracimy też setki ogródków działkowych. Nie chcę/nie chcemy też mieszkać w zdegradowanym krajobrazowo środowisku pozbawionym walorów estetycznych, przyrodniczych w otoczeniu ekranów akustycznych. To także widmo niechcianych wywłaszczeń. Monstrualne koszty społeczne, ekonomiczne i środowiskowe.

Anna Tatarata (Kamienne Góra, 2022-04-27)

#36

Jestem przeciwny KDP

Łukasz Gładys (Brzeziny , 2022-04-27)

#38

Kategorycznie sprzeciwiam się trwonieniu publicznych pieniędzy na "infrastrukturalne pomniki"

Jacek Szulik (Glinianka, 2022-04-27)

#40

Jest to kuriozalny, szkodliwy dla społeczeństwa, nieuzasadniony ekonomicznie, strategicznie i logistycznie pomysł reżimowej władzy.

Michał Skiba (Jasionka, 2022-04-27)

#42

Jest to projekt ekonomicznie i społecznie nieuzasadniony, a spółka CPK to pralnia brudnych pieniędzy oraz defraudowanie pieniędzy podatników. 4 lata istnienia, miliony stracone, a nie zrobiono kompletnie nic. To taki Miś na miarę naszych czasów.

Beata Deleska (Maurycew, 2022-04-27)

#48

Kolej CPK niszczy moje gospodarstwo. Inwestycja CPK jest nieodpowiedzialna, traktuje obywateli przedmiotowo.

Juliusz Klimiuk (Grądy , 2022-04-27)

#50

Proszę o zatrzymanie tej bezsensownej, niepotrzebnej inwestycji. W obecnym czasie jest wiele ważniejszych potrzeb, w które powinniśmy alokować środki publiczne.

Marek Maciocha (Dobiesz, 2022-04-27)

#53

CPK nie ma prawa zaistnieć w Polsce, to wbrew woli i dobru NARDOU

Agnieszka Kordalewska (Warszawa, 2022-04-27)

#55

Realizacja megalotniska oraz i związanej z tym infrastruktury będzie szkodliwa dla środowiska i klimatu (m.in. przecięcie wielu obszarów chronionych, korytarzy ekologicznych).
W czasach kryzysu klimatycznego, wojny za wschodnią granicą, wzrostu cen, inflacji, przeznaczone na projektowanie i budowę CPK i połączeń kolejowych oraz obwodnic, miliardy złotych należy przeznaczyć m.in. na inwestycje pro-klimatyczne, ekologiczne, oraz uniezależniające nasz kraj od gazu i ropy z Rosji.

Izabella Górzyńska (Piaseczno, 2022-04-27)

#57

Podpisuje ponieważ inwestycja budzi duży sprzeciw społeczny, jest nieekonomiczna i niepotrzebna.

Katarzyna Moroń (BEŁK, 2022-04-27)

#58

Mój i moich rodziców dom jest ostatnim który zostaje według obecnych map, nie chce by wysiedlano moich sąsiadów, nie chce ryzykować tego, że plan się przesunie i wysiedla i nas. Nasi sadziedzi i my włożyliśmy ciążka pracę i pieniędze by powstały nasze domy. Nikt nie odda nam wspomnień i pięknych chwil w naszych domach. Nie potrzebujemy kolei, lotnisk i całego CPK! TO SĄ BEZDUSZNI ZŁODZIEJE! NIE ODDAMY SWOICH DOMÓW, BĘDZIEMY WALCZYĆ DO KOŃCA! TRZEBA BĘDZIE NAS ZABIĆ BY STĄD WYSIEDLIĆ! PRECZ Z CPK! NIE DOSTANIECIE NASZYCH DOMÓW!

Nikola Bączyńska (Brzeziny, 2022-04-27)

#68

Tak naprawdę nie znamy żadnych konkretów, a poza tym jak można pozbawić ludzi całego dorobku ich życia mając w nosie ich i dalsze losy ludzi.

Magdalena Jóźwiak (Łódź , 2022-04-28)

#70

Stanowczy sprzeciw dla zabetonowania najlepszych ziem Mazowsza,"pocięcia" Polski koleją,pozbawienia ludzi domów,miejsc pracy,nieuczciwości,niesprawiedliwości i tronienia pieniędzy

Ewelina Wrońska (Duninopol, 2022-04-28)

#71

Podpisuję ponieważ nie chce zniszczenia pojezierza palowickiego przez CPK

Agnieszka Polok (Palowice, 2022-04-28)

#72

Nie wyrażam zgody na realizację projektu CPK!
Projekt CPK niszczy cały dorobek życia ludzi, którzy ciężko na to wszystko pracowali. Jest to inwestycja, która ma pozbawić miliony ludzi dachu nad głową oraz na którą kraju takiego jak Polska nie stać!
NIE DLA CPK!!!

Sandra Staniek (Orzesze, 2022-04-28)

#75

Uważam , że nie stać państwa polskiego na tak nietrafiona pod względem ekonomicznym i społecznym inwestycję , modernizacja obecnej infrastruktury oraz mniejsza skala inwestycji w dobie kryzysu pozwoli lepiej funkcjonować państwu i gospodarce

Henryk Czudak (Mikołów, 2022-04-28)

#76

Podpisuję, ponieważ pracowałam w Warszawie, mieszkajac w Łodzi i uważam, że istniejące połączenia są wystarczające. Niszczenie ludziom mieszkającym na trasie nowej linii życia, za pieniądze, których nie mamy jest pozbawione sensu. Kraj ma w tej chwili dużo innych potrzeb i problemów. Ten wymysł może służyć jedynie komuś, kto może na nim się wzbogacić (patrz: garstka ludzi, która wyłudzi ze Skarbu Państwa pieniądze, których nawet ta "kolej" nie zobaczy). Reszta kraju na tym straci. Latami będziemy spłacać kolejne idiotyczne przedsięwzięcie.

Malgorzata Olejniczak (Łódź, 2022-04-28)

#88

Zgadzam sie ze Wszystkim o czym napisano w petycji

Anna Gieleta (Krasnystaw , 2022-04-28)

#89

Stracę dorobek życia:dom, ziemię odziedziczoną po przodkach,las,sad.

Marzena Łącka (Brzeziny , 2022-04-28)

#95

Inwestycja jest społecznie krzywdząca.

Mariusz Majak (Brzeziny, 2022-04-28)

#99

Podpisuję, ponieważ projekt CPK to brak prawdziwego dialogu społecznego, ogromne zniszczenia przyrody oraz liczne ludzkie tragedię, którzy stracą swoje dorobki życia.

Iwetta Dzięgielewska (Łódź, 2022-04-28)

#101

Dla mnie i mieszkańców gminy, w której mieszkam ta inwestycja nie wnosi niczego poza zniszczeniem mienia.

Michał Wąsowski (Wyry, 2022-04-28)

#102

Wyrażam stanowczy sprzeciw odnośnie proponowanych wariantów tras w ciągu nr 7 linia kolejowa
nr 170 przebiegających przez teren sołectwa Palowice (powiat rybnicki, gmina Czerwionka-Leszczyny).
Planowana inwestycja negatywnie wpłynie na charakter i rozwój naszego sołectwa. Zaproponowane warianty linii kolejowych nie tylko graniczą bezpośrednio z istniejącą zabudową mieszkaniową, ale wręcz przecinają wiele domów, które musiałyby zostać wyburzone. Usytuowanie nieruchomości blisko proponowanych wariantów spowoduje spadek ich wartości, a w niektórych przypadkach przyczyni się do tego, że będą one praktycznie niezdatnymi do zamieszkania. Tych mieszkańców miasta, których wysiedlenia nie będą obejmować, czekają niedogodności związane
z wieloletnimi pracami budowlanymi, a następnie trwałą degradacją struktury społecznej, komunikacyjnej i gospodarczej. Planowane wyburzenia domów spowodują spadek liczby mieszkańców, zmniejszą atrakcyjność terenów mieszkaniowych oraz pogorszą jakość życia mieszkańców. Gmina straci swoje największe atuty. Poprzez tereny zurbanizowane Palowic oraz Pojezierze Palowickie przechodzą proponowane linie: W 61 (czerwona), W 62 (niebieska), W 62a (granatowa). Linia W63 i W63a (zielone) przechodzą przez Pojezierze Palowickie. Każdy
z proponowanych wariantów przechodzi przez tereny przyrodniczo cenne Parku Krajobrazowego Cysterskich Kompozycji Krajobrazowych Rud Wielkich oraz stawów łańcuchowych Pojezierza Palowickiego. Trzy z wariantów przecinają Palowice przez zurbanizowaną część Sołectwa (zamieszkaną). Palowice cechują się atrakcyjnym przyrodniczo położeniem, to "zielone płuca Śląska",
które w ostatnich latach przyciągnęły wielu nowych mieszkańców pragnących osiąść z dala
od miejskiego zgiełku. Prócz już istniejących, często odnowionych domów, licznie wznoszone
są nowe obiekty mieszkaniowe. Na terenie sołectwa znajduje się Pojezierze Palowickie, zwane Śląskimi Mazurami, stanowiące integralną część Parku Krajobrazowego "Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich". Jest to malowniczy zespół stawów w dolinie potoku Jesionka
z różnorodnością gatunkową fauny i flory. Należy podkreślić bardzo dobre oznakowanie ścieżek rowerowych i nordic walking, dzięki czemu tak wiele osób odwiedza wieś. To właśnie na Pojezierzu Palowickim znajduje się Gichta ruiny Huty Waleska, najcenniejszego w tej okolicy zabytku techniki, znajdujący się na Szlaku Początków Hutnictwa. Wyjątkowych miejsc jest bardzo dużo, XIX wieczny park dworski z cennym drzewostanem; olbrzymi kasztanowiec zwyczajny (362cm obwodu) ,który rośnie obok miejsca, gdzie niegdyś stał dworzec kolejowy; na bieżąco remontowany drewniany kościół pw. Trójcy Przenajświętszej, zbudowany w latach 1594 1595. Sołectwo znane jest z rekreacyjnej hodowli koni, przez co także zyskało na popularności wśród turystów. Miejsca kultu, ważne dla ich dziedzictwa, takie jak krzyże (5 kamiennych; dwa najstarsze z 1861 r. i 6 drewnianych) i 2 kapliczki. Pierwsza pw. św. Jana Nepomucena zbudowana w 1920 r. kryje w sygnaturce dzwon z 1798 r. Druga kapliczka pw. św. Floriana z 1870 r. jak głosi podanie,
która kryje mogiłę szwedzkich żołnierzy z XVII w. To tam posadzono w 1866 r. 3 lipy drobnolistne nawiązujące do pokoju zawartego między Austrią a Prusami. Tutaj niezwykłą uwagę przywiązuje
się do tradycji, kultury ludowej, tożsamości śląskiej, wciąż żywe są lokalne opowieści.
CPK i związana z nim budowa linii kolei dużych prędkości to przede wszystkim brutalne rozdarcie tej miejscowości na pół, to nieodwracalna dewastacja środowiska przyrodniczego, to trwałe społeczne i ekologiczne konsekwencje. Kolej ma zniszczyć wielopokoleniowy dobytek tutejszej społeczności, ma zaprzepaścić wypracowywany przez lata charakter miejscowości. Nie można przy realizacji ogólnokrajowych inwestycji nie liczyć się z jednostkami, traktować ich jako chwilowe utrudnienia na szlaku budowy lub też jako mikro pozycja w excelu. Firma realizująca zlecenie nie ma prawa traktować inwestycji, które tak głęboko ingerują w życie ludzi, tak zobojętniale. Uważamy, że ich niepodważalnym obowiązkiem jest ponowne pochylenie się nad odcinkami, które wzbudzają tak ogromne emocje. Nie wyobrażamy sobie sytuacji w których ktoś stwierdzi, iż w kontrakcie miał zaproponowanie pięć tras i to zostało wykonał - zlecenie, odbiór, faktura.
Domagamy się dialogu, domagamy się przedstawicielstwa w takich rozmowach, domagamy się zmian. Linie, omawiane powyżej, nie będą wybudowane w aktualnym przebiegu. \
Zaplanowana inwestycja przyczyni się do degradacji środowiska, zburzy lokalny ekosystem, wpłynie negatywnie na komfort akustyczny mieszkańców, odbierze tereny rekreacyjne, w tym ścieżki rowerowe, oraz spowoduje jeszcze większe zanieczyszczenie powietrza atmosferycznego z uwagi na zatory drogowe oraz wycinkę dużej ilości drzew. Ponadto ruch pociągów dużych prędkości jest źródłem m.in. oddziaływania drgań na obiekty budowlane, hałasu oraz emisji zanieczyszczeń do wód.
Ogromny niepokój budzi również projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarce
nieruchomościami oraz niektórych innych ustaw, która w znaczący sposób pogorszy już i tak trudną sytuację osób wywłaszczonych. Ustawodawca powinien zagwarantować osobie wywłaszczonej możliwość odtworzenia domostwa. Zaproponowana zmiana całkowicie rozmija się z oczekiwaniami osób, których może dotknąć realizacja inwestycji publicznych i skutkować będzie wypłatą odszkodowania niższego, niż kwota niezbędna do odbudowy nieruchomości mieszkalnej. W czasie galopującej inflacji i zaostrzenia polityki dotyczącej przyznawania kredytów hipotecznych otrzymane po wywłaszczeniu odszkodowanie nie pozwoli na zakup podobnej nieruchomości, nawet na rynku wtórnym. Inwestycja CPK na terenie Palowic i całej Gminy Czerwionka-Leszczyny wywoła wzrost popytu na nieruchomości i wzrost cen.
Mając na uwadze powyższe argumenty, wyrażam sprzeciw odnośnie wszystkich proponowanych na terenie Palowic i Gminy Czerwionka-Leszczyny wariantów przebiegu linii 170
w ciągu nr 7 kolei dużych prędkości zaproponowanych w dokumencie „Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego”. Uważam, że taka inwestycja godzi
w interesy lokalnych społeczności oraz niweczy wieloletnie starania Władz Samorządowych. Zwracam się również z o odrzucenie niesprawiedliwego i krzywdzącego dla wywłaszczanych projektu nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami.

Dominika Baranowivcz (Palowice, 2022-04-28)

#103

Jestem przeciw tej inwestycji.

Dorota Szczepaniak (Miłoszyce , 2022-04-28)

#104

Nie chce żeby zabrali mi dom

Joanna Miszkiewicz (Kraszew 2B, 2022-04-28)

#107

Uważam ten projekt za nieracjonalny ekonomicznie, społecznie i środowiskowo.

Olga Drobczyk (Mikołów, 2022-04-28)

#108

TA inwestycja rujnuje zycie tysięcy rodzin i ma kosztować niewobrazalne pieniądze nie dając nikomu żadnych kozyści poza tymi co na tym zarabiaja

Borys Malański (Łódź, 2022-04-28)

#109

Nie zgadzam się na realizację tego projektu i wysiedlenie.

Sylwia Masłowska (Świerklany , 2022-04-28)

#112

Nie wyrażam zgody na CPK w mojej miejscowości i całej planowanej inwestycji która jest krzywdząca dla wielu ludzi , nie popieram idei , że do celu po trupach.

Aleksandra Konsek (Świerklany , 2022-04-28)

#113

Jest planowana inwestycja lini kolejowych kończących się przy moim ogrodzeniu! Wybudowalam dom pol roku temu z kredytem i nie wyobrażam sobie mieszać przy torach i ogromnym nasypie. Nie będę wychowywała dzieci w takim miejscu. Nie zabierzecie mi tego o co walczyłam i marzyłam całe życie!

katarzyna jaros (Jasionka, 2022-04-28)

#120

Nikt z nas nie chce tej kolei..!! Stwarza wielkie problemy...ludzie pobudowali sobie nowe domy !! A teraz ktoś jedna kreska odciągnie...

Izabella Kałucka (Koluszki, 2022-04-28)

#121

Niszczy życie mojej rodziny i ogromnej ilości Polaków

Małgorzata Dybała (Brzeziny, 2022-04-28)

#124

Inwestycja ekonomicznie nieuzasadniona, niszczy życie tysiącom Polaków. Rujnuje i okrada. Zabiera sens dalszego życia i zdrowie.

Katarzyna Kaźmierczak (BRZEZINY, 2022-04-28)

#126

Nie ma potrzeby budować dużego lotniska skoro małe mają potencjał rozwoju. Poza tym ta ekipa rządzący nie potrafi tego zrobić od strony społeczno politycznej. Czyli w swojej dziedzinie.

Adam Zieliński (Puszcza Mar., 2022-04-28)

#133

Jest to ogromny wpływ inwestycji na środowisko, przecięcie wielu obszarów chronionych i korytarzy ekologicznych; liczne skumulowane oddziaływania negatywne, trwałe i nieodwracalne; ze względu na słabe wykorzystanie wielu planowanych linii kolejowych, nie tylko nowe megalotnisko, ale też część kolejowa projektu CPK będzie szkodliwa dla środowiska i klimatu;

Mariusz Serafin (Izabelin-Dziekanówek, 2022-04-28)

#135

Linia czerwona to degradacja miasta Orzesze. Orzesza nie będzie.

Małgorzata Ćwik (Orzesze, 2022-04-28)

#136

Jestem przeciwny budowie megalotniska, które nie ma racji bytu. W Polsce jest już kilka lotnisk, których potencjał w ogóle nie jest wykorzystany. Warto zaanagażować środki w ich rozwój, a nie w budowę kolejnego obiektu.

Rafał Karnowski (Brzeziny , 2022-04-28)

#139

Jestem przeciw CPK

Joanna Zając Ewa (Orzesze, 2022-04-28)

#145

Nie godzę się na tak poważne wydatki w dobie kryzysu na całym świecie. Tak ogromna inwestycja nie na pokrycia i żadnego uzasadnienia patrząc jaki mamy ruch lotniczy w Polsce.

Anna Bernadzik (Warszawa, 2022-04-28)

#147

Dlaczego chcecie zniszczyć pełną potencjału i rozbudowującą się miejscowość jak Orzesze i jej okolice,? Dlaczego nikt nie myśli o ludziach, mieszkających tam, o całych pokoleniach? Gdzie oni pójdą, w czasie narastającego kryzysu? Po co hałas i niszczenie wspólnego dziedzictwa, dla pociągów na niezbyt popularnej trasie? Na pewno nie dla rozbudowania regionu, bo mieszkańcy z nich nie skorzystają i tak.Totalny bezsens.

Patrycja Witosz (Orzesze, 2022-04-28)

#150

Niszczy dorobek całego życia

Iwona Ziółkowska (Brzeziny, 2022-04-28)

#152

Budowa lotniska że względów ekonomicznych jest nieuzasadniona, natomiast wielu ludziom utrudni a wręcz zrujnuje życie.

Damian Cłapa (Helenów , 2022-04-28)

#157

Podpisuję, ponieważ projekt kolejowy CPK bardzo ingeruję w tereny gminny Czernica, w której mieszkam. Liczne wyełaszczenia, bardzo nieduża odległość kolei od osiedli mieszkaniowych (nawet kilkanaście metrów), znieszczenia lasów i terenów zielonych.

Kamil Bąkowski (Wojnowice, 2022-04-28)

#160

Podpisuję petycję ponieważ planowane działania przez spółkę CPK, w naszym przypadku linia KPD nr 170 jest całościowo, jak i w naszym lokalnym przypadku absolutnie nieuzasadniona. Stoi w sprzeczności z wszystkimi aspektami poczynając od ekonomicznych przez społeczne po środowiskowe. Plan przedsięwzięcia zakrawa a szaleństwo, w tym przypadku zrodzone w wielu chorych-ambicjonalnie ludzi, na siłę dążących do celu za grube pieniądze. Porzućcie ten bezsensowny upór i oddajcie nam poczucie bezpieczeństwa i spokoju oraz możliwość rozwoju!!!

Dorota Trybała (Orzesze, 2022-04-28)

#164

Ponieważ nie zgadzam się na kolej dużych prędkości w naszej gminie. Podzielenie miasta, dewastacja lasów, terenów Łacha Jelcz i hałasu, spadku wartości nieruchomości! Nie zgadzamy się !!!

Joanna Mróz (Dębina, 2022-04-28)

#173

Inwestycja w obecnej wersji nie ma uzasadnienia ekonomicznego. Przygotowania do niej prowadzone są z pogwałceniem zasad współżycia społecznego, a wywłaszczanym właścicielom nieruchomości nie zostaną zapewnione możliwości choćby odtworzenia swojego majątku.

Monika Marcinkowska (Łódź, 2022-04-28)

#181

Ludzie zostaną bez domów. Wsie przestaną być wsiami a lasy i ziwerdyna przestaną istnieć

Aleksandra Wiśniewska (Czernica, 2022-04-28)

#188

Jedna z tras dotyczy mojego rodzinnego domu

Agnieszka Baldauf (Krakow, 2022-04-28)

#195

Nie jest to potrzebne i niszczy środowisko

Maciej Ostrowski (Jelcz-Laskowice, 2022-04-28)

#199

Popieram petycję. Inwestycja jest szkodliwa dla środowiska w skali całego kraju, budowa sieci kolei dużych prędkości nieodwracalnie wpłynie na wiele obszarów chronionych.

Małgorzata Meissner (Kamieniec Wrocławski, 2022-04-28)



Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...