Ustanowienie Świętej Siostry Marii Faustyny Kowalskiej Patronką wszystkich chorych na mukowiscydozę

Do Metropolity Krakowskiego
Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego

My chorzy na mukowiscydozę oraz rodzice chorych dzieci jak i ich rodziny, a także ich przyjaciele, zwracamy się z gorącą prośbą, o podjęcie starań u kompetentnych władz kościelnych o ustanowienie Świętej Siostry Marii Faustyny Kowalskiej Patronką wszystkich chorych na Mukowiscydozę i ich rodzin, które w równym stopniu zmagają się z tą ciężką i nieuleczalną genetyczną chorobą.

Święta Siostra Faustyna od dzieciństwa była osobą chorowitą i słabszą. W swoim Dzienniczku niejednokrotnie wspominała o bardzo złym samopoczuciu, omdleniach w czasie upałów, kaszlu i problemach z układem pokarmowym. Zdiagnozowano u niej gruźlicę płuc i była hospitalizowana na Prądniku. Leczyła się też w Rabce Zdroju, miejscowości, która jest głównym ośrodkiem leczenia Mukowiscydozy, prawie każda osoba chora na Mukowiscydozę była przynajmniej raz w Rabce.

My jako chorzy i ich rodziny na codzień walczymy z chorobą i są nam dobrze znane uciążliwe objawy jakim jest kaszel, duszność, problemy z jedzeniem i osłabienie. Doświadczamy też często, jak Siostra Faustyna niezrozumienia otoczenia i długotrwałych hospitalizacji w osamotnieniu.

5 XI 2018 roku mija rocznica 80 lat od śmierci Sekretarki Bożego Miłosierdzia. Była by to stosowna data ustanowienia Siostry Faustyny naszą Patronką, aby była dla nas umocnieniem, orędowniczką i przykładem w cierpliwym znoszeniu trudów choroby.

Podpisz petycję


LUB

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na naszej stronie. Jednak należy zaznaczyć, że autor petycji zobaczy wszystkie informacje, które udostępnisz w tym formularzu.

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Facebook