Starosta Leszczyński: MONTAŻ OŚWIETLENIA NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH NA UL. WAŃSKIEGO w BUKÓWCU GÓRNYM

                                                                                     Włoszakowice, 20.12.2018r.

Joanna Nawrot                                                              
asyst. posła na Sejm RP                                                                                 
PAN
                                                                       STAROSTA LESZCZYŃSKI 
                                                                    Jarosław Wawrzyniak

                                                    PETYCJA

w sprawie zamontowania światła ostrzegawczego oraz stałego światła oświetlającego przejście dla pieszych na wjeździe do Bukówca Górnego od strony Włoszakowic (na początku ul. Wańskiego).

     Szanowny Panie Starosto, w imieniu mieszkańców lokalnej społeczności Bukówca Górnego oraz pozostałych miejscowości Gminy Włoszakowice zwracam się do Pana z prośbą o montaż światła ostrzegawczego oraz stałego światł oświetlającego przejście   dla pieszych na wjeździe do Bukówca Górnego od strony Włoszakowic ( na początku ul. Wańskiego).

     Po wprowadzonych zmianach na skrzyżowaniu ul. Powstańców Wielkopolskich i ul. Jana Wańskiego w okresie letnim 2018 roku miejsce to stało się bardzo niebezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego w szczególności przejście dla pieszych znajdujące się na początku obwodnicy Bukówca Górnego od strony Włoszakowic. Nateżenie ruchu w tym miejscu jest bardzo intensywne, a osoby korzystające z ścieżki pieszko-rowerowej muszą korzystać z przejścia dla pieszcych, które jest mało widoczne dla kierowców. Nie tak dawno na opisywanym przejściu na pieszych na ul. Wańskiego doszło do nieszczęśliwego wypadku, w którym zginał 14- letni mieszkaniec Bukówca Górnego. 

Jako lokalna społeczność chcemy aby poziom bezpieczeństwa w  tym miejscu został zwiększony, aby w przyszości nigdy więcej nie doszło w tym miejscu do tragicznego zdarzenia, a montaż światła ostrzegawczego oraz stałego światła oświetlającego w znaczący sposób wpłynie na poprawę/zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Włoszakowice i nie tylko.

W trosce o dobro, a przede wszystkim bezpieczeństwo lokalnej społeczności proszę o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby oraz nadanie biegu sprawie.

 

                                                                                                        PODPIS

                                                                                                        Joanna Nawrot

Facebook