Wprowadzenie "czasomierza" przy sygnalizacji świetlnej w Warszawie

Warszawa, 9.12.2018r.
Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk
ul. Chałubińskiego 4/6
00-928 Warszawa

Szanowny Panie Ministrze,

My, niżej podpisani mieszkańcy miasta stołecznego Warszawa, zwracamy się z uprzejmą prośbą o urozmaicenie sygnalizacji świetlnej w Warszawie, na wzór państw takich jak Austria, Niemcy, czy Holandia oraz miast takich jak Płock, Szczecin czy Gorzów Wielkopolski. Pragniemy, by przy sygnalizatorach znalazły się liczniki odmierzające czas do zmiany światła na czerwone bądź zielone. Wierzymy, że zapobiegło by to licznym wypadkom, ponieważ zwracałoby to uwagę kierowców, ograniczyłoby częste przekraczanie dozwolonych prędkości i zniechęcało do przejeżdżania na żółtym świetle. Takie rozwiązanie z pewnością usprawnia ruch, gdyż kierowcy szybciej ruszają ze skrzyżowania. Uważamy, iż zmniejszyłoby to ilość korków pojawiających się w stolicy
w szczególności w godzinach szczytu. W Niemczech i Austrii wprowadzenie takiej zmiany dotyczącej sygnalizacji świetlnej zmniejszyło ilość wypadków. Z tego względu bardzo prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby , aby i u Nas w mieście zapobiec wypadkom.

 

Z wyrazami szacunku,
Ewa Pietrzak
  Natalia Stelmasiak
Bartosz Popsuj


Ewa Pietrzak , Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Ewa Pietrzak , Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook