Wprowadzenie zakazu lotów w godzinach nocnych w Krakowie

Mieszkańcy Balic, Rząski i Szczyglic

miejscowości sąsiadujących z lotniskiem w Balicach

 

Petycja w imieniu mieszkańców

Wnosimy o wprowadzenie zakazu lotów nocnych  tzw. Core Night czyli całkowitego zakazu wykonywania operacji lotniczych w godzinach od 22.00 do 6:00. Petycję naszą motywujemy:

1.   narastającym ruchem na lotnisku w Balicach, którego coraz większa część przenoszona jest na godziny ciszy nocnej

2.   zaniechań działań ze strony MPL - spółki zarządzającej wdrożenia procedur cichych startów i lądowań co było wielokrotnie zgłaszane Prezesowi Włoszkowi przez mieszkańców, władze i radnych gminy Zabierzów

3.   brakiem działań w celu budowy ekranów dźwiękochłonnych wokół płyty postojowej samolotów 

4.   na stołecznym lotnisku Okęcie zakaz ten obowiązuje od 25 marca b.r. Podobne rozwiązania obowiązują na wielu europejskich lotniskach w tym np. we Frankfurcie, Monachium, Paryżu-Orly, Brukseli, Berlinie, Hamburgu czy  Zurichu a kolejne lotniska rozważają wprowadzenie podobnego rozwiązania.

 

Wyjątkiem byłyby loty państwowe, sanitarne, związane z bezpieczeństwem państwa oraz loty opóźnione z przyczyn wyłącznie operacyjnych niezależnych od linii lotniczych. Jednak żadne połączenia rozkładowe nie mogłyby być planowane na te godziny. Skoro na tak ważnym lotnisku jak Okęcie można było wprowadzić tak radykalne zmiany to tym bardziej powinno to być możliwe na lotnisku w Balicach. Wyjątkowo niekorzystne położenie lotniska w Balicach – mowa tu o niekorzystnym w porównaniu do Okęcia układzie budynków , który dodatkowo potęguje emisję hałasu do środowiska powoduje, że nie mamy możliwości normalnego funkcjonowania nawet w godzinach nocnych. Cierpią na tym nasze dzieci i osoby starsze. Dzieci są coraz bardziej rozdrażnione a seniorzy znerwicowani.

W miesiącu październiku br planowany jest protest mieszkańców przed budynkiem Zarządu MPL celem przekazania tej petycji.

 

 


Przyjazne Lotniska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Przyjazne Lotniska do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook