W sprawie wprowadzenia odrębnego,podatku koscielnego dla wiernych


Gość

#1

2015-03-28 18:58

Bo argumenty w niej zawarte są logiczne i zrozumiałe dla każdego, kto uważa się za człowieka myślącego.

Gość

#2

2016-10-13 11:38

Ponieważ uważam, że brak klarowności w rozliczeniach finansów związków wyznaniowych i kościołów prowadzi do patologii.

Gość

#3

2016-10-13 12:20

Podpisuję z powodu milości do równości

Gość

#4

2016-10-14 11:47

Koniec obłudy!

Gość

#5

2016-10-14 12:37

Nie lubię płacić za coś czego nie używam

Gość

#6

2016-10-14 13:11

Ma być państwo świeckie z wyraźnym oddzieleniem kościoła . Uważam ,że konkordat z Watykanem jest szkodliwy dla państwa i nie przystaje do czasów współczesnych . Jest przykładem nie dozwolonych nacisków i drenowania finansów z państwa świeckiego .

Gość

#7

2016-10-14 14:44

jestem ateistka, a z placonych podatkow utrzymuję krk.Każda organizacja wyznaniowa powinna być finansowana W Y L A C Z N I E przez swoich członków

Gość

#8

2016-10-14 14:57

Podpisałem bo kler to największa banda pedofili-biznesmanów.

Gość

#9

2016-10-14 19:01

Bo to oczywiste że kościół powinien płacić podatki.Pozdrawiam.

Gość

#10

2016-10-14 19:40

W ,, świeckim Państwie ,, jakim ponoć jest Polska - KK powinien
sam się finansować /taca ,kolęda i ewentualnie podatek od
wiernych.Najwyższy czas aby ukrócić to ,,wsparcie z budżetu,,!

Gość

#11

2016-10-14 21:22

Pomimo ze miesekam we frzncji to dpiro podatków płacę w Polsce. Nie należę do tej mafii i niech sami członkowie na nią płacą. Dobrowolnie się opodatkuję w tej salej dkali na świeckie cele takie jak pomoc ofiarom chrześcijaństwa,


Gość

#12

2016-10-14 21:31

Nie chcę płacić na coś z czego nie korzystam.
Ted z Australii

#13

2016-10-15 00:36

Ten zaklamany kosciol nie ma nic,dislownie NIC wspolnego z Panem Bogiem,dziwi mnie to dlaczego Polacy chodzacy do tego kosciola nie cztaja Pisma sw i przez nieznajomosc Slowa Bozego daja sie bardzo latwo manipulowac.Absolutny brak zachety ze strony tegoz kosciola do czytania Pisma sw,dlaczego??? bo takimi nic nie wiedzacymi ludzmi,bardzo latwo manipulowac,co z ochota czyni ten kosciol.Polacy otrzasnjicie sie i uwierzcie w prawdziwego zyjacego Boga,w Pismie sw jest napisane ,,,ze Boga nie ma w budynkach ludzka reka zbudowanych,,,,chodzi tutaj wlasnie o te ogrom ne pelne przepychu,katolickie budowle,pamietajcie o tym i nie idzcie ta szeroka droga ktora zmierza kosciol kat.do zaglady.....


Gość

#14

2016-10-15 01:20

Uwazam,ze czas najwyzszy skonczyc z pazernoscia KK.
Najlepszym wyjsciem byloby "zerwanie konkordatu"

Gość

#15

2016-10-15 07:00

Słuszny postulat, na miarę państwa uczciwego wobec obywateli i dbającego o przejrzystość najważniejszych instytucji. Chyba tak powinno być, czyż nie?

Gość

#16

2016-10-15 07:20

Ponieważ jest uczciwe postawienie sprawy wobec wszystkich: wierzących i nie wierzących.

Gość

#17

2016-10-15 08:05

W państwie każdy powinien mieć takie same wobec niego powinności.

Gość

#18

2016-10-15 08:33

Bo mam już dość zawłaszczania Państwa przez mafię złodziejska w czarnych habitach. Jeśli szybko nie wypowiemy konkordatu,i nie pozamykamy w wiezieniach o zaostrzonym rygorze wszystkich pedofili i złodziei w koloratkach, to nasz koniec jest bliski. Feudalizm się kłania.
góral

#19

2016-10-15 08:59

Jestem wierzącym chrzeŝcijaninem, ale nie katolikiem. Uważam, że aktualny system faworyzuje kościół katolicki, który na podstawie fikcji, że 94% Polaków to katolicy, domaga się od państwa dodatkowego finansowania i szczególnych przywilejów.

Wprowadzenie podatku kościelnego pozwoli wiarygodnie zweryfikować liczbę rzeczywistych wyznawców poszczególnych religii (uniemożliwiając kościołowi katolickiemu zawłaszczanie tych, którzy zostali ochrzczeni bez pytania o zdanie, a są niewierzący lub zmienili wyznanie). Rozwiązanie to wymusi też stworzenie rozsądnych procedur wystąpienia z tego kościoła przez zwykłe złożenie oświadczenia w urzędzie, bez przechodzenia przez upokarzającą procedurę występowania ,,kościelnego".

Rozwiązanie, że każdą religię finansują wyłącznie jej wyznawcy, jest też po prostu najbardziej sprawiedliwe.


Gość

#20

2016-10-15 13:01

Podpisałam petycję, bo uważam, że rozwiąże to problem z KK w Polsce i uwolni ludzi z jarzma państwa wyznaniowego

Gość

#21

2016-10-15 19:19

Mam już dość wtrącania się kościoła do polityki i życia codziennego, intymnego każdego z nas. Życia ponad stan. Niech przyjadą na zachód europy, w wielu parafiach kościoły stoją bez posługi. Msze odprawiane są przez braci zakonnych a przyjeżdżają do kościoła rowerem, gdybyś potrzebował to i rower oddał by. To tu, właśnie widzę prawdziwą wiarę i oddanie dla Boga. Który ksiądz zdobył by się na taki żywot. Niestety w Polsce dzięki ciemnocie w narodzie mogą robić co im się podoba i będą mieli jeszcze poklask wiernych. Tym narodem można tak manipulować jak zadnym innym. Mam nadzieję że kiedyś ludzie w końcu przejrzą na oczy. i wygonią te pasibrzuchy. Niech się opodatkują, z działalności gospodarczej, a na utrzymanie kościoła niech płaca tylko wierzący oficjalnie zarejestrowani. Nie płaci? to do więzienia! Zobaczymy ile się zrobi z tych 90%.

Gość

#22

2016-10-15 19:31

Bo jest słuszna i sprawiedliwa.

Gość

#23

2016-10-15 19:36

Najwyzszy czas aby panstwo swieckie stalo sie panstwem swieckim

Gość

#24

2016-10-15 20:14

Przychody i wydatki kościoła nie są transparentne! dlaczego? Skoro zwykły obywatel ma obowiązek przedstawiania corocznie swoich dochodów i płacenia od nich podatków to kosciol jako instytucja moralnie odpowiadajaca za czystosc sumienia swoich czlonkow powinien byc wzorem uczciwosci również w dziedzinie finansów. Skoro świadczy usługi za określoną cenę i osiąga przychody powinien podlegać takim samym regułom jak inne osoby fizyczne i prawne czerpiące zysk ze swej działalności. Rowne prawa dla wszystkich i równe obowiązki!!!!

Gość

#25

2016-10-15 21:07

Trzeba raz na zawsze kościoły, w tym przede wszystkim KK, oddzielić od państwa 'grubą, czerwoną kreską'.