Franki na banki - petycja do Premier RP

Jędrek

/ #22

2015-04-02 10:21

Nie mam pojęcia skąd w zarządzającymi bankami jest taka ogromna buta. Dlaczego ludzie tam pracujący są tak nie przyjemni i wrogo nastawieni. Nie mogę zrozumieć tego fenomenu? Idąc na targ do Pani z warzywami skacze ona wkoło mnie i zachęca swoje produkty. Sprzedając te produkty patrzy mi głęboko w oczy i zachęca do ponownego przyjścia do niej po zakupy. Jeżeli sie zdaży, że w domu jakieś jabłko okaże się nadgniłe to jeżeli to powiemy tej Pani to na początek PRZEPROSI a następnie da nam jedno jabłko gratis! Pożyczone pieniądze na długi czas (kredyt hipoteczny) to pierwsza przesłanka na długie lata. To tutaj (zachęceni przez pracownika Banku) możemy lokować nasze oszczędności lub co najmniej prowadzić nasz rachunek. Jest jednak odwrotnie. Bankierzy są NIEUPRZEJMI i nas kredytobiorców obarczają winą za ten cały cyrk - bo tak można śmiało nazwać sprawę związaną z naszym kredytem. Banki przedstawiają tylko POZOROWANE DZIAŁANI, przedstawiaja tylko dla nich korzystne rozwiązania. Co to jest przedłużenie spłaty kredytu? To oddanie jeszcze większej kasy dla nich! Co to jest, że nie będą chcieli DODATKOWEGO ZABEZPIECZENIA? Mowa trawa, brałem kredyt siedem lat temu. Bank określił jako zabezpieczenie na poziomie kwoty X, teraz po spłacie potężnej ilości pieniędzy MOJE ZABEZPIECZENIE (wymagane dla banku i przez nich obliczone) JEST WIĘKSZE JAK TE NA POCZĄTKU! Jest to co prawda minimalnie mniejsza kwota, ale jest! Co roku w zębach zanoszę cesję ubezpieczenia mojego domu. Co się stanie jak np. dom się spali albo wichura go zdemoluje? Ja pójdę na bruk a Bank weźmie kasę z ubezpieczenia.

Na temat zachowań (niestety) bardzo negatywnych mogłbym pisać godzinami, ale nie chodzi żeby tylko "bić pianę". Uważam za bardzo dobry pomysł opracowanie tej Petycji. Gratuluję pomysłodawcy, ale uważam też za niezbędne doprowadzenia do publicznej informacji aktualnego stanu tego problemu. Dobrym miejscem było by określenie swoich stanowisk przez ugrupowania polityczne. Takim super miejscem jest Sejm. W tym miejscu wyborca (w tym frankowicz) będzie wiedział: KTO JEST ZA OBYWATELAMI A KTO ZA BANKIERAMI! Drugim minimum na dzień dzisiejszy jest BEZWZGLĘDNIE przeprowadzenie przez Sejm RP NOWELIZACJI USTAWY O POZWACH ZBIOROWYCH! Nie może być tak, że MARTWE PRAWO uniemożliwa dochodzić swoich roszczeń przed Polskimi Sądami tylko dlatego, że jest napisane wadliwie!

Wracając to "mojej Pani z rynku", ja nadal będę chodził do niej po zakupy, natomiast jak tylko to jest mozliwe ze wszystkimi usługami proponowanymi przez MÓJ (tfu) Bank ucieknę gdzie pieprz rośnie!