Petycja "Ratujmy logo UMK"

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja "Ratujmy logo UMK"


Gość

#1

2015-04-01 11:26

Logo kojarzyło się z umk, z Kopernikiem i w mojej opinii było rozpoznawalne a teraz to kulka tvn,packman albo płyta winylowa.Jest fatalne.
Marta

#2

2015-04-01 11:44

Nowe logo uczelni, które ma pojawić się niebawem i zastąpić stare nie przedstawia sobą zupełnie nic. Przypomina bardziej logo Plazy lub tego z Onet Wiadomości niż Uniwersytetu z bogatą historią i tradycjami. Rozumiem, że na topie jest minimalizm i nowoczesność ale nie zgadzam się na tę zmianę bo czasem nowsze nie znaczy lepsze.


Gość

#3

2015-04-01 12:04

Stare logo kojarzy się z tradycją, podniosłością uniwersytetu. Napis po łacinie dodaje powagi, wpisuje się w europejską tradycję uniwersytetów. Nowe logo, według mnie, nie niesie w sobie żadnych treści.

Dodam, że jestem z innej uczelni, a logo UMK kojarzyłem do tej pory bardzo dobrze.

Gość

#4

2015-04-01 12:14

jako pracownikowi UMK wstyd mi za to COŚ


Gość

#5

2015-04-01 12:35

Bo nowe logo jest straszne i w żądny sposób nie identyfikuje się z naszą uczelnią. Stare logo jest i ładne i znane już w Polsce i na świecie ;)
Adam
Gość

#6

2015-04-01 13:27

Jako absolwent UMK jestem zbulwersowany zarówno trybem ogłoszenia nowej identyfikacji Uniwersytetu, jaki i samym logotypem. Nasza uczelnia jest naszą wspólną własnością, żadna firma marketingowa, zespół grafików czy ktokolwiek inny nie ma prawa bez szerokiej konsultacji zmieniać tego, co jest jej zewnętrznym znakiem rozpoznawczym. Drugą sprawą jest sam wygląd logo, które w żaden sposób nie niesie ze sobą treści, które kojarzą się z nauką, tradycją akademicką, czy patronem. Nie podano przy tym żadnego uzasadnienia zmiany identyfikacji wizualnej. Uważam całą tę sprawę za skandaliczną.
Grzesiek M

#7 Dlaczego nowe logo to nieporozumienie?

2015-04-01 13:30

1. zbytnia prostota jest charakterystyczna dla firm, a nie instytucji naukowych... dla nich stosuje się raczej logotypy trącące lekko heraldyką, aby podkreślić tradycję i dorobek
2. logo z napisem ma nieprawidłowe proporcje. jest zbyt szerokie i przez 
to trudne w wykorzystaniu (proszę sobie wyobrazić przeskalowanie tego do rozmiaru 250 pikseli szerokości, aby było czytelne)
3. część graficzna loga nie zawiera prostego przekazu i można w zasadzie zgadywać, co wyraża

Proszę wziąć także pod uwagę to, że władze pomyślały o zaprojektowaniu wspólnej identyfikacji dla uczelni i wydziałów (te warianty). to plus. Pomysły zaprezentowane na filmiku są przekonujące i racjonalne. Zgodne z trendami w PR, ale... ktoś widząc sam logotyp bez napisu nie skojarzy o co tu chodzi i co on reprezentuje. Więc, tym samym logotyp nie spełnia swojego zadania - przynajmniej moim zdaniem. Ten logotyp, tak silnie odwołujący się do astronomii byłby dobry dla planetarium albo uczelni o bardzo wąskiej specjalizacji, a tu mówimy o uniwersytecie, który ma wszystko

Pomimo tego, nowe logo zbyt przypomina logotyp TVN (zastosowane kolory i kółka) oraz jest kalką ikonki aplikacj mobilnej Onet Wiadomości (ten sam układ kółek tylko inne ich proporcje i kolory). Może to zostać uznane za plagiat, co będzie dla uczelni katastrofą wizerunkową oraz może narazić ją na koszty, gdy strony pokrzywdzone wytoczą jej proces.


Gość

#8

2015-04-01 13:33

Ponieważ w pełni zgadzam się z jej treścią.

Gość

#9

2015-04-01 14:08

Nowe "logo" to jakaś kpina i wstyd dla uczelni, studentów i pracowników.

Gość

#10

2015-04-01 14:49

Logo nie identyfikuje bezpośrednio z UMK. A takie powinno być jego przeznaczenie.
Paweł Cz
Gość

#11

2015-04-01 14:55

Jak najbardziej zgadzam się z wnioskami przedstawionymi w petycji i jako student Uniwersytetu Mikołaja Kopernika uważam, że stare logo kojarzyło się z tradycją, a nie jak nowe z tandetą. Dażenie do "nowoczesności", tak to odbieram, lecz nie dało to zupełnie nic dobrego.


Gość

#12

2015-04-01 15:15

Trochę niedosolone to jajko sadzone. Twórcom wyraźnie zabrakło poczucia smaku, zamiast kuchni tradycyjnej wybrali fusion...

Gość

#13

2015-04-01 15:19

Nowe logo umk jest nie do przyjęcia.

Gość

#14

2015-04-01 15:21

Nowe logo UMK przypomina jajko sadzone. Moim zdaniem nie jest to najlepszy sposób na promowanie naszej uczelni. Lepiej pomysł tego logo sprzedać stacji TVN.
Ann

#15 Re:

2015-04-01 16:02

#2: Marta -  

 No widocznie nowym władzom bardzo zależy na podkreśleniu zerwania z tradycją, przeszłością, w ogóle wszystkim, co z historią się kojarzy. Widać to też w stosunku do humanistyki. 


Gość

#16

2015-04-01 18:44

Bo dotychczasowe logo UMK jest zbyt piękne, by je zamienić na tego gniota.


Gość

#17

2015-04-01 18:50

Znak rozpoznawczy, wizytówka naszej uczelni, coś z czego powinniśmy być dumni i byliśmy, zmienili na bezpłciowe kropki! To uwłacza historii UMK! Podeptanie marki jaką latami wyrabiał Uniwersytet. Kompletna kpina. 


Gość

#18

2015-04-01 18:54

Jako absolwentka UMK uważam, że nie należy zmieniać logo z długoletnią tradycją na byle jaki uproszczony symbol.

Gość

#19

2015-04-01 19:05

Nowe logo to szczyt prostactwa. Nie rozumiem jak władze mogły zgodzić się na taką fatalną zmianę, zresztą na jakąkolwiek zmianę. Rozumiem unowocześnić, odświeżyć, pozostawiając to co kojarzy uczelnię od 70lat, ale zamienić rozpoznawane w całej Polsce 'słoneczko' na kropkę w kropce...wydawać na to pieniądze... niepojęte i wręcz nieodpowiedzialne narażanie Uczelni na śmieszność i utratę wyjątkowości. 


Gość

#20

2015-04-01 19:40

Jestem tradycjonalistką przeciwną nieestetycznym i nie wnoszącym żadnej treści emblematom.

Gość

#21

2015-04-01 19:57

Mieszkałem niedaleko Torunia, znam tą uczelnię - wielu moich znajomych ją skończyło.

Gość

#22

2015-04-01 21:46

Nie rozumiem, jak władze uczelni mogą tak twardo stać przy nowym logo, widząc jak dużo kontrowersji z sobą niesie. Skoro tylu osobom się nie podoba, to jak można tak upierać się na tą nieszczęsną zmianę loga? Powinno się wziąć pod uwagę głos ludu. No ale cóż. Skoro siano już na logo poszło, to nie może się zmarnować. Będzie i kuniec.

Foka Szara
Gość

#23 Grafik płakał jak projektował.

2015-04-01 21:47

Nowe logo nadaje się dla firmy wulkanizacyjnej, nie dla UMK.
Stare, dobre słoneczko jest wszędzie rozpoznawane. Nie wyobrażam sobie grzbietów wydawnictw UMK z tym nadżartym obwarzankiem. Grafik płakał jak projektował.


Gość

#24

2015-04-01 22:15

Znak autorstwa Jerzego Hoppena jest piękny, spójny z insygniami rektorskimi. Czy rektor będzie teraz nosił tabletkę na piersi? Uniwersytet, to nie jogurt, który musi zmieniać opakowanie-uniwersytet modny, to właśnie ten z tradycjami.

Gość

#25 Uniwersytet Tandety Stosowanej

2015-04-02 05:22

Mnie zastanawia, jak władze wpadły na to, że młodzież szuka nowoczesnego uniwersytetu, bo to jest kompletna BZDURA! Jestem na I roku i podczas swojego wyboru kierowałam się wszystkim, tylko nie rzekomą "nowoczesnością" - moi znajomi to samo. Gimnazja i licea mogą być nowoczesne, uniwersytet powinien kojarzyć się z poszaniwaniem tradycji, "starą szkołą", szacunkiem dla wiedzy i poszerzania horyzontów.

Nowe logo w ogóle nie niesie ze sobą takiej informacji: kojarzy się z tandetą i nijakością. Proponuję prosty eksperyment: proszę wydrukować godła przodujących uczleni w Polsce (bez nazw) i przedstawić je obecnym maturzystom, skoro tak się państwo na nich otwierają. Zobaczymy, ilu licealistów będzie chciało studiować na Uniwersytecie TVN-u.