Nie dla likwidacji biletów ulgowych!

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Nie dla likwidacji biletów ulgowych!


Gość

#76

2016-04-24 05:48

Mój brat jest osobą niepełnosprawną jest po amputacji nogi musi często jeździć do lekarzy wydaje dużo pieniędzy na przejazdy a ma małą rente .

Gość

#77

2016-04-24 06:12

kobieta 48 l ,mam 1 gr inwalidztwa nie moge chodzic wiec i pracowac a utrymuje sie z 750 zl w tym alimenty ,pozostaje mi gnic w domu i nie rehabilitowac sie bo nie bede mogla pozwolic sobie na przejazdy i zapewne wybralabym CHLEB dla dziecka . W innych krajach to byloby nie do przyjecia :(

Gość

#78

2016-04-24 06:17

Treść Konstytucji RP i Konwencji ONZ o prawach ON jest lekceważona przez polskie władze od sołtysa po Prezydenta

Gość

#79

2016-04-24 06:59

Bo to świństwo gdy kraj okrada najbiedniejszych i utrudnia dostęp do edukacji i lecznictwa.

Gość

#80

2016-04-24 07:33

Uderza to tez w rodzicow, ktorych dzieci pragna ksztalcic sie w szkolach poza miejscem zamieszkania. Pomijam, ze w wielu malych miejscowosciach nie ma szkol srednich czy czasem nawet podstawowek i gimnazjow. I jak to tak, wyslac dzieci do szkoly trzeba, taki obowiazek przeciez, inaczej by nas pozamykali i dzieci pozabierali. Edukacja jest niby darmowa... Ale tylko niby. Pomimo wprowadzania darmowych podrecznikow, to wyprawka do szkoly w postaci przyborow plastycznych, plecaka, wf-u... to koszt minimum 300 zl i to to jest taka ta najbiedniejsza wyprawka z supermarketu. Darmowa edukacja, a wyjazdy caloszkolne do kina i muzeow, na ktorych nauczyciele opieraja potem zajecia sa platne. A teraz jeszcze dzieci ktore z racji miejsca zamieszkania musza dojezdzac do szkol maja placic za te dojazdy pelna cene? To jakas kpina. Z tym ze jestem swiadoma tego, ze zaraz nam powiedza, ze przeciez dostalismy 500+, wiec na to bedzie, Ja nie dostalam, sama wychowuje syna, od trzech lat. Zarabiam pensje minimalna, ale na 500+ nie mam prawa. Dlaczego? Bo nie stac mnie na rozwiedzenie sie z ojcem dziecka. Od ponad roku nie mam pojecia ani gdzie on jest. W jego zakaldzie pracy (pracuje za granica) jako jego zonie nie chca mi podac aktualnych danych kontaktowych. I tylko dlatego, ze mam malo pieniedzy, nie moge dostac pieniedzy, a tu jeszcze tyle placic, jak chce zabrac syna chocby na zakupy butow czy ubrac do wiekszego miasta niz moje, bo u mnie nie ma sieciowek z tanszymi ubraniami. Za granica dzieci w wieku szkolnym z obowiazkiem szkolnym maja ustawowo darmowa komunikacje w celu dojazdow do szkol, czyli po-pt. U nas jadac nad morze musze placic dodatkowo za to, ze oddycham tamtejszym powietrzem, bo teraz powietrze, to chyba majatek panstwa, nie dobro publiczne. Szczerze? Jeszcze kilka lat i wprowadza nam godzine policyjna w Polsce, jak kiedys. Polska bedzie znow okupowana, tylko ze nie przez najezdzcow, ale przez jej wlasny rzad.
M

#81

2016-04-24 08:21

Jestem studentką, pochodzę z małej miejscowości. Mogę studiować tylko dlatego, że otrzymuję stypendium socjalne. Do domu jeżdżę co 2-3 tygodnie, bo przejazdy są drogie. Mam nie wracać wcale i nie widzieć rodziny przez pół roku? Przepraszam, ale chyba coś jest nie tak...


Gość

#82

2016-04-24 08:27

Niepełnosprawni nie mogą być izolowani.

Gość

#83

2016-04-24 08:37

to jest oczywiste.!!!!

Gość

#84

2016-04-24 08:48

Rozumiem ze brak pieniedzy na po ysly PiS ale w tym przypadku niech dadza parlamentarzystom najnizsza krajowa i beda oszczednosci

Gość

#85

2016-04-24 08:49

1. Trzeba promować transport zbiorowy, który jest bardziej ekonomiczny i ekologiczny. Mniejsze korki. Mniejszy smog. Na zachodzie już dawno zrozumieli, że inwestować w transport należy w sposób zrównoważony, a nie tylko w infrastrukturę dla samochodów osobowych.
2. Likwidacja zniżek uderzy w ludzi mieszkających na terenach wiejskich i małych miasteczek, a przecież miało być wyrównanie szans dzieci z takich terenów z mieszkańcami dużych aglomeracji.
3. Oczywiście ulgi dla posłów i senatorów mają zostać?

Gość

#86

2016-04-24 08:54

Jedyny przywilej, z ktorego moj Syn korzystal w tym kraju... Samotnie wychowuje Syna, alimenty wirtualne, poniewaz ex nie placi, pincet + nie przysluguje, ani zasilek rodzinny, nic.... bo dochod na osobe za wysoki... Polska to dziwny kraj! Jak to mowia bogatemu to sie i byk cieli, a innym to ciagle wiatr w oczy! Tylko ci co nielegalnie zarabiaja i maja sie smieja! A czlowiek ktory uczciwie pracuje nie ma nic! Dziki kraj i wielka wielka hipokryzja!!!!!


Gość

#87

2016-04-24 09:03

Jako matka niepełnosprawnego syna i dzieci uczących się nie zgadzam się na likwidację przysługujących nam przywilejów. Dlaczego rząd uderza po raz kolejny w tych najbardziej potrzebujących
Niepelnosprawna

#88

2016-04-24 09:04

To nie jest normalne ! Jestem osobą niepełnosprawną i chociaz dzięki ulgą żyje mi się trochę  lepiej i mogę do szkoły dojechać, do lekarza nie wydając połowy pieniędzy na bilety !!! Niech ktoś idzie po rozum do głowy i to wycofa !!! bo wtedy wszystkim będzie  żyło się ciężko! Wszystkim łatwo się takie coś wprowadza, bo nie muszą żyć na codzień z niepełnosprawnością i myśleć na czym trzeba oszczędzić. 


Gość

#89

2016-04-24 09:35

Biednemu zawsze wiatr w oczy!?
NieWybioręŻadnegoNicka

#90 Re: Re:

2016-04-24 09:38

#24: Jaga - Re:  

 To nie wina PO i PSL. PiSowskie ścierwo winne jest całemu złu w tym kraju! Dzięki bezmózgim amebom głosującym na to łajno w tym [...] kraju dobrze nie będzie nigdy!


Gość

#91 Chamstwo w Pańśtwie

2016-04-24 09:47

Brak szacunku dla osób niepełnosprawnych


Gość

#92

2016-04-24 09:56

jesli zlikwiduja bilety ulgowe nie stac bedzie na leczenie i nauke

Gość

#93

2016-04-24 10:12

nie zgadzam się z tą propozycją ponieważ nie będzie nas stać na opłacanie biletów dla nas i naszych opiekunów .

Gość

#94

2016-04-24 10:19

mam za niska rente duzo pieniedzy wydaje na lekarstwa

Gość

#95

2016-04-24 10:30

Jestem niepełnosprawnym człowiekiem i jeszcze nigdy tak źle jak teraz się nie działo, korzystam z ulg jakie mi się należą i wiele ludzi, których znam też z nich korzysta. małe renty dla niepełnosprawnych i jeszcze zniesienie ulg na biletów śmieszy mnie to co robi PIS
Tak

#96 Re:

2016-04-24 10:34

#2: -  

 A ja jestem osobą pełnosprawną i kiedy nie odpowiadało mi życie w moim mieście, wyprowadziłem się z niego tam, gdzie życie mi bardziej odpowiadało. I się cieszyłem, że jest mi tam lepiej, a nie narzekałem, że ludzie mają mi płacić za dostęp do fajnych miejsc w dużym mieście (a poprzez ulgi inni płacą resztę ceny biletu kupowanego przez Ciebie. I zresztą mnie, bo też z ulg korzystam, chociaż wiem, że w sumie to na nie nie zasługuję i są dla mnie fajne, chociaż niesprawiedliwe)

A

#97 Re: Re:

2016-04-24 10:34

#24: Jaga - Re:  

 Ale kto ostatecznie wprowadzi w zycie? :)


Gość

#98

2016-04-24 10:36

Jestem osobą niepełnosprawną, wielu z nas i tak ze względu na swoją chorobę ma pod górkę. Zabranie ulgowych przyjazdów to jawna niesprawiedliwość.

Gość

#99

2016-04-24 10:48

To jest żałosne co robi nasz szanowny rząd !!!

Gość

#100

2016-04-24 11:14

Podpisałem tę petycję ponieważ jestem uczniem dojeżdżającym do szkół używając właśnie ulgowych biletów :)