Petycja ws. mieszkań zakładowych oddanych za darmo spółdzielniom


Gość

#51 Re:

2011-12-11 23:22

#45: -

To prawda. Osobiście znam przykład lokatora, który podpisał skierowane do zarządu zbiorowe pismo mieszkańców jednego  z bloków  w zasobach naszej spółdzielni. Chodziło o rozliczenie ciepła. Małżonka tego lokatora pracuje w firmie ubezpieczeniowej,  której klientem jest nasza spóldzielnia. Boss wezwał ją na dywanik i dał jej do zrozumienia, że jeśli męża nie uspokoi to  będą zmuszeni sie rozstać.


Gość

#52 Re:

2011-12-12 00:33

#50: sympatyk -

Tak, to prawda, polskie prawo cywilne, nie przewiduje możliwości zawieszenia postępowania z powodu zapytania prawnego skierowanego do Trybunału. Prawo to zostało uchylone w 1997 r przez aktualną ustawę o Trybunale Konstytucyjnym. Jednocześnie  tą ustawą sejm wprowadził inne zabezpieczenie dla poszkodowanych wyrokami wydanymi w oparciu o przepis, który w wyniku zapytania prawnego zostanie przez Trybunał uchylony. Tym zabezpieczeniem jest art 401 z indeksem 1 KPC, który uprawnia stronę poszkodowaną wyrokiem opartym o uchylony przepis do wniesienia skargi o wznowienie sprawy. Zaskarżyliśmy tą decyzje. Sąd Apelacyjny w Katowicach przyznał nam rację i uchylił decyzję Gliwickiego. Przychodzimy na rozprawę a nasza Wyrocznia mówi nam, że zawiesza ponownie. To nas wkurzyło, złapaliśmy plakaty i pojechaliśmy pod Apelacyjny protestować i złożyć skargę na przewlekłość postępowania. Złożyliśmy też zażalenie na ponowne zawieszenie postępowania. Jakież było nasze zdziwienie, kiedy dostaliśmy z Apelacyjnego postanowienie, z którego wynika, że ten Autorytet zmienił zdanie. Nie uznał też skargi na przewlekłość. No i wisimy do dziś. Czekają, aż Trybunał skreśli nasz przepis, żeby oddalić nasze roszczenia. No i tyle. Nie powiem gdzie mają prawo, bo nie wypada.

sympatyk

#53

2011-12-12 10:59

Bo naiwnym jest Ten,kto idzie do Sadu po sprawiedliwosc.To prawda sedziowie,prokuratorzy zarabiaja krocie z urzedu. Adwokat tez,bo czy sprawe wygra czy przegra nie wysilajac sie,kase dostaje od stron procesowych.Ta PETYCJA jest sluszna! Tak trzymac TEMIDA!

Gość

#54

2011-12-12 12:08

Dziękuję serdecznie Inicjatorom - Autorom, za podjęcie i zaangażowanie się w tak ważny problem.

Gość

#55

2011-12-12 12:14

Petycja bardzo zasadna. Sądy (oczywiście sędziowie, gdyż to nie sądy wydają wyroki, tylko zatrudnieni w nich sędziowie) niestety - jak wynika z faktów - żyją jeszcze w świecie komunizmu, gdzie to państwo było właścicielem wszystkiego (choć wmawiano nam, że to my jesteśmy właścicielami)chronią spółdzielnie, jako ostatki tamtego ustroju. Wszak to od spółdzielni znaczna część sędziów "dostała" swoje mieszkania.
Najtrudniej walczyć z utrwaloną w młodości mentalnością.

Gość

#56

2011-12-12 12:22

A mnie i moją mamę prezes sm wyrzucił z mieszkania na bru doslownie, w związku z czy postawiłem harcerski namiot, 2 m2, na ulicu mojego miasta, pod budynkiem z którego nas usułęla władza, i "mieszkaliśmy" przez 6 miesięcy.
Wybierz swojego nicka

#57 Temat

2011-12-12 12:28

JA NIE WIDZĘ TU ŻADNEGO PODPISU POSŁA NA SEJM R.P., CZY ONI MAJĄ NAS W D...e,GZIE POSEŁ TOBISZOWSKI,POSEŁ SZARAMA ,I INNI Z PiSu,CO JUŻ PO WYBORACH.ZA TRZY LATA SIĘ UAKTYWNIĄ.

Gość

#58 Re: Temat

2011-12-12 16:29

#57: Wybierz swojego nicka - Temat 

 Oczywiście, że mają nas gdzieś. Usiedli na stołkach i teraz przez kolejne  4 lata będą się wić jak te piskorze, żeby się wyłgać od składanych nam deklaracji. I to nie tylko PiS. PO i reszta też. Jak sami  nie zorganizujemy to oni na pewno nic dobrego dla nas nie załatwią.


Gość

#59

2011-12-12 17:55

posłowie są na garnuszku prezesów

Gość

#60

2011-12-12 17:56

przykład poseł WITA
Wspierający

#61

2011-12-12 18:46

Ostanie komentarze dotyczące zachowań posłów a dokładniej ich obojetność na opisywane spraway i najprawdopodobniej jakieś dziwne powiązania z prezesami spółdzielni powinny spowodować po naszej stronie powstanie tzw. monitorowania pracy posłów tj. śledzenia przez nas czym się zajmują w sejmie, jak głosują, czy składają i jakie interpelacje, jak reagują na takie akcje jak ogłoszona przez TEMIDĘ itp.

60# wymienia przy okazji posła Witę jako przykład posła, który ma być na garnuszku prezesów spółdzielni. Nic na ten temat nie wiem ale jeśli ktoś ma potwierdzone i oparte na dokumentach informacje o takich nagannych zachowaniach, to powinien je ujawnić publicznie bo nie ma gorszej rzeczy niż zatrzymywanie takiej wiedzy tylko dla siebie i umożliwienie tym samym takiemu posłowi ponowne dostanie się do sejmu.

Oczywiście nie zawsze są stosowne dokumenty na wykazanie powiązań posła z konkretnymi osobami ale również i zachowanie poslów w określonych sprawach może być na to dowodem. Ale trzeba zadbać o to, aby posel został przez nas dokładnie poinformowany o pewnych sprawach i poproszony o zajęcie stanowiska czy nawet interwencję bo jako funkcjonariusz publiczny ma psi obowiazek reagowania na przypadki łamania prawa czy inne zjawiska będące w sprzeczności z zasadami współżycia społecznego.

Inaczej stale będziemy robienia w konia przez parlamentarzystow.

Gość

#62

2011-12-12 19:27

Panowie posłowie z PIS proszę o przebudzenie przestancie wojować między sobą przypomnijcie po co was naród wybrał gdzie jest to PRAWO I SPRAWIEDLIWOSĆ .

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2011-12-12 22:35



Gość

#64

2011-12-13 16:20

Jestem na emeryturze mam swoje lata 65....pracowałam na Kopalni, odpracowałam mieszkanie które otrzymałam z Zakładu,płaciłam kaucje...a teraz muszę za mieszkanie w którym mieszkam od 1977 roku płacić za wymianę okien 4600,oo za ocieplenie budynku 7500,00 i jeszcze już zapłaciłam 6400,00 nie wiem za co oprócz tego płaciłam 2350,00 członkowskie ....i co ????

Gość

#65

2011-12-13 16:27

I co Panowie posłowie ???? zapomnieliście jak było przed wyborami ??? co ??? naród tego Wam nie zapomni....znów przydało by się się stanąć razem i przypomnieć lata 80 siąte ale teraz to nie będzie tak spokojnie ....już mamy dość...
oszukany

#66

2011-12-13 16:49

warto pisac petycje zeby to cos dalo jezeli inaczej nie idzie ugryzc prezesa to moze to jest sposob
basia

#67

2011-12-13 16:52

mam nadzieje ze to cos da moze to jedyny sposob aby sprawiedliwosci stalo sie zadosc

Gość

#68 Re:

2011-12-14 00:37

#64: -

Dodać należy jeszcze, że do tego płaci Pani regularnie czynsz, którego składnikiem jest przecież fundusz remomtowy. No i tak będą nas kroić dalej jak Trybunał ponownie nabije nas w butelkę.

TEMIDA

#69 Witamy POLONIĘ

2011-12-14 11:45

Ku ogromnej naszej radości witamy POLONIĘ składającą podpisy pod naszą petycją.

Gość

#70

2011-12-14 14:21

mieszkania naleza sie pracownikom a nie spoldzielni ktora wziela je nieodplatnie

Gość

#71

2011-12-14 14:24

bardzo dobrze ze ktos sie tym zajal

Gość

#73

2011-12-14 23:53

Jestem oburzona.....

Gość

#74

2011-12-14 23:57

Tak Panowie Posłowie ....już po wyborach to zapomnieliście...my nie zapomnimy Wam a popieram aby znów razem stanąć jak w latach 80.....i zrobić porządek w tym kraju !!!
TEMIDA

#75 Dziękujemy za uznanie

2011-12-15 00:21

Słowa Waszego uznania mają energetyzującą moc. Cieszymy się, że rozwój cywilizacji stworzył nam taką przestrzeń, przy użyciu której możemy podjąć wspólne działanie w interesie obrony naszych praw. Internet to kapitalny instrument stwarzający możliwość integracji spółdzielczego środowiska. Popatrzcie,nasz protest przeciwko politycznym wpływom na decyzje Wymiaru Sprawiedliwości wspiera cała Polska, ba poparcie przyszło dzisiaj nawet spoza granic naszego kraju. Czyż nie jest to budujące.