Przywrócenie R. Jakubowskiego na stanowisko kierownika redakcji

Fan 1

#26 Radio

2011-12-19 12:28

Jeden filozof robi z radiem co chce, jak długo jeszcze... ja się pytam ? Czy ktoś tutaj nie chce rozłożyć Polskie Radio ? A może już jest kupiec ?...

Gość

#27

2011-12-19 12:32

najlepsza audycja w radiu.

Gość

#28

2011-12-20 16:53

Popieram petycję!

Gość

#29

2011-12-20 16:59

Popieram petycję o przywrócenie Pana Romualda Jakubowskiego i programów z muzyką rockową w pierwszym programie polskiego radia.Nie oibniżajcie poziomu,tak jak to ma miejsce obecnie.

Gość

#30 Re:

2011-12-20 18:22

#1: -

Tego już za wiele!!!! Dyrekcja Polskiego Radia za dużo sobie pozwala! Chcą z jedynki zrobić radio dla ramoli!!!


Gość

#31

2011-12-21 14:23

Nie rozumiem dlaczego pan Romuald Jakubowski został zwolniony ze stanowiska, przecież tylko dzięki niemu dało się w ogóle słuchać tego radia! Władzom radia nie zależy na młodszych słuchaczach, puszczają muzykę, która zadowoli jedynie starszą generację. A nawet moja babcia mówi, że to nudy!

Gość

#32 Do dopiero początek

2011-12-21 15:56

Spokojnie - to dopiero początek batalii. Pan Dąbrowa osiwieje jak nie spełni naszych postulatów. Bródka mu się wykruszy. :)

Gość

#33

2011-12-21 21:11

Głosujcie, by uratować muzykę rockową radiu! Każdy głos się liczy.

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2011-12-22 03:12


Kruk

#35

2011-12-22 03:13

Długo zastanawiałem się, wraz z kolegami z zespołu Kruk, nad tym jak odnieść się do zaistniałej sytuacji... Jak potraktować tak radykalne zmiany w dobie, która jakby nie było napiętnowana jest hasłami „zmiany”, „rozwój”, „handel”, „marketing” itd. Przecież dla nas, dla naszej twórczości, dla wielu naszych fanów, czyli ogółem rzecz ujmując dla sympatyków muzyki rockowej takie zmiany to wyrwa w sercu, to naruszenie obszaru kultury, to bezczeszczenie sztuki. Ciężko zatem było ocenić takie a nie inne decyzje nowych władz Jedynki przez pryzmat tak głębokich emocji i zranionych uczuć. Dziś, kiedy z pewnym dystansem możemy spojrzeć na całą sytuację, dociera do nas świadomość, że nie jest, nie było i chyba nigdy nie będzie łatwo żyć w tym kraju. Zwłaszcza społecznościom, które mają wizje, mają wyobraźnię i chęci do indywidualnego rozwoju. Wszystko trzeba ubrać w określone ramy, sklasyfikować i poukładać wedle sterylnego porządku. Muzyka rockowa, której dziś mówi się „nie” charakteryzuje się przecież pewnego rodzaju buntem, odwagą, w końcu skupia w około mnóstwo niepokornych i nieokiełznanych dusz artystycznych, a to wszystko w sumie może się nie podobać. Dlatego z pełną stanowczością pragniemy podkreślić, że dzięki Jedynce, dzięki osobie Romualda Jakubowskiego mogliśmy dotrzeć do wielu ludzi spragnionych właśnie takiego charakteru sztuki! Romuald Jakubowski jako kierownik muzyczny Jedynki był niczym Kopernik dla astronomii. Udowodnił, że można puścić obok siebie Deep Purple i Mieczysława Fogga. Taka polityka traktowania muzyki uczyła słuchacza, zwłaszcza tego młodego, szacunku do jakże odmiennych artystów. Można by rozprawiać na ten temat w nieskończoność, bo ta szczypta rockowej magii w Jedynce miała wielu oddanych ludzi, czy wręcz wyznawców, których sami byliśmy częścią nie tylko jako muzycy, ale także jako słuchacze. Dlatego w wielkim skrócie pragnę w imieniu zespołu Kruk podziękować Romkowi , który był, jest i zawsze będzie prawdziwy, barwny, wiarygodny i uczciwy zarówno w stosunku do siebie samego jak i w stosunku do słuchaczy, o których tak dobrze potrafił zadbać. Oby przyszły jeszcze czasy kiedy wróci na właściwe stanowisko, a eter znów nabierze sensu./ Piotr Brzychcy z zespołem Kruk

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2011-12-22 18:53


Callofa

#37 Re:

2011-12-22 19:14

#35: Kruk -

Bardzo trafnie Pan to napisał Panie Piotrze! Uważam, że większa rzesza muzyków i ludzi goszczących na antenie radia powinna zabrać głos w tej sprawie. Ja ze swojej perspektywy, słuchaczki radiowej, mogę jedynie wyrazić swoje skromne acz szczere zdanie, że Pan Jakubowski jest postacią niezwykłą, mentorem odkrywającym przed nami drzwi wielkiego świata pięknej muzyki nieco szerzej niż robią to inni. W tym Jego niezwykłość. Tego nam trzeba, tej pasji odkrywania, łączenia, a w efekcie końcowym tworzenia... czy nie mam racji? I abstrachując od stricte muzycznej strony tworzenia, czy nasze codziennie życie, "szarych ludzi", nie staje się bogatsze i pełniejsze, jeżeli muskane jest tak barwną muzyczną paletą? Uważam, że poszukiwanie tego co dobre i wartościowe (zarówno w przeszłości jak i w zupełnie świeżym repertuarze) to filozofia najlepsza z możliwych, a umiejętne podanie tego słuchaczowi, który (siłą rzeczy w obecnej dobie) sam nie poświęca na poszukiwania zbyt wiele czasu, to prawdziwa sztuka, którą Pan Roman niewątpliwie nosi w sercu (nawet paprotki lepiej rosną przy dobrych dźwiękach!!! ;-) )

Pozdrawiam!

 

PS

Zespół Kruk pokochałam całym sercem!


Gość

#38

2011-12-23 20:14

jeżeli nie spełnią naszego żądania trzeba będzie bojkotować to polskie radio , a k.paskudy niech sobie słucha ten gnój zwany teraz dyrektorem !!!!!!!!!!!

Gość

#39 Re: Radio

2011-12-25 17:28

#26: Fan 1 - Radio

Zwolnią Pana  Kamila szybko.

Pantos

#40

2011-12-25 21:11

Podpisane .My w Zelowie staramy się o skatepark .
Liczę także na waszą pomoc .
http://www.petycjeonline.com/skatepark_w_zelowie

Gość

#41

2011-12-26 18:40

Witam Panstwa!

Zyje od wielu lat we Wloszech i bardzo cenie sopbie mozliwosc sluchania Polskiego Radia.Podpisuje sie pod petycja, poniewaz uwazam, ze nalezy uszanowac glos sluchaczy przywiazanych do osoby prowadzacej ulubiony program. Pomyslcie, ze mnie po ponad 20tu latach udalo sie wreszcie znalezc nasze "stare", dobre Polskie Radio. Jakze mikle zaskoczona bylam, gdy uslyszalam glosy znane i lubiane przed laty. Poczulam sie jak w domu.
Lacze serdeczne pozdrowienia oraz zyczenia wszelkiej pomyslnosci w Nowym Roku.
Hanna M.Rogowski

Gość

#42

2011-12-26 20:54

Jestem oczywiscie za i popieram. Wiktor.

Gość

#43

2011-12-29 15:14

Szanujmy ludzi, ich doświadczenie zawodowe, wkład w życie firmy, poświęcenie i zaangażowanie...a jeśli zmiany są podyktowane jedynie zagraniami politycznymi, to już żenada i brak rozumu tych, którzy doprowadzają do takich zmian...

Gość

#44

2011-12-30 23:52

To skandal, że takie rzeczy dzieją się w Publicznym Radiu. A teraz w zamian Country.

Gość

#45 Re:

2012-01-01 05:28

#44: -

W Polsce dobrej muzyki się nie szanuje (wyjątek strefa w trójce audycja w  Program  3 Polskiego Radia )

Zoltan
Gość

#46

2012-01-02 10:35

1/ TĘ - a nie "tą" - petycję!!!

2/ "lepsze jest wrogiem dobrego" ergo "jak się nie popieprzy to się nie polepszy" - co w tym państwie (które z barwnego parkowego Pawia Narodów całkiem przemieniło się w pstrą jarmarczną ich Papugę) przerabiamy bezustannie w myśl dawno sprawdzonej zasady "no co by, no co by tu, Drodzy Panowie, jeszcze spieprzyć???"

3/ zacząłem znów słuchać Radia Złote Przeboje (z Marzenką Rogalską ;) - przynajmniej tam znajduję to co chcę i spodziewam się znaleźć!!!


Gość

#47

2012-01-02 18:13

słuszna i nieodzowna..

Gość

#48

2012-01-03 17:36

Przywroccie go.

Gość

#49 Re:

2012-01-03 21:14

wypad

cod471

#50

2012-01-03 22:04

LUBIĘ TO MUZĘ po prostu