Przeciwko budowie obwodnicy Augustowa.

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Przeciwko budowie obwodnicy Augustowa.

Daria Anuszkiewicz
Autor petycji

#1

2013-02-16 19:41

Proszę, podpisz petycję i przekaż informację o niej swoim Znajomym. To dla naszego wspólnego dobra. Do dzieła bo niszczyciele zaczeli już dewastować środowisko. Jeżeli możesz to przetłumacz tę petycję na jakiś inny niż polski język i prześlij mi to tłumaczenie lub opublikuj w formie komentarza (o ile tak długi tekst da się wkleić jako komentarz).
Basia

#2

2013-03-27 22:49

Jeśli dobrze zrozumiałam, to w petycji wnioskuje się o zaprzestanie budowy obwodnicy Augustowa i zabronienie ruchu pojazdów ciężkich przez to miasto. To jak te pojazdy mają się przedostać przez ten rejon do granicy? Ruch samochodów jest i niestety nie pozbędziemy się go tak łatwo - ot, wydając zakaz. Warto zaproponować coś w zamian, a nie tylko krytykować.
O ile dobrze pamiętam, to okolicznym mieszkańcom nie przeszkadzało, kiedy obwodnica miała być budowana przez sam środek Doliny Rospudy, rozlewiska rzeki, obszar należący do Natura 2000. Zasłanianie się teraz Zielonymi Płucami Polski wydaje się wyrazem... hipokryzji? krótkiej pamięci?

Daria Anuszkiewicz

#3 odp.: dla Basi

2013-04-02 23:37

#2: Basia -

Pojazdy te mają nie jeździć przez Augustów i przez region tak zwanych Zielonych Płuc Polski. Towary mogą być transportowane drogą kolejową albo "tiry na tory" - mnóstwo pieniędzy było już dawno temu ale jak to często w Polsce bywało zostały zdefraudowane i rozkradzione na premie, mega wynagrodzenia, zbyteczne zakupy zbytecznych przedmiotów (np. takich jak monitory i sprzet komputerowy do kas - można było po staremu bilety kartonikowe i wypisywane stosować).

Rolnik ze wsi Gatne, jeden z okolicznych mieszkańców, był przeciwko budowie przez Naturę 2000 (w tym przez jego gospodarstwo).

Aktualnie realizowany wariant jest wariantem zniszczenia środowiska ( w tym krajobrazu) RÓWNIEŻ NA TERENIE DOLINY ROSPUDY i NAD SAMĄ ROSPUDĄ.


Gość

#4

2013-04-03 08:27

O sprawie tej drogi nie zostal powiadomiony dotad samorzad lokalny Hrabstwo i Gmina Dowspuda. To zbrodnia! Planowana droga przecina wzdluz nasz teren. Pilnujemy sprawy. Mamy potwierdzenie, ze wskutek naszej interwencji wiedza o tym struktury UE. Sad Rejstrowy w Bialymstoku KRS bezprawnie usunal nas z rejestru. Nasze odwolanie z grudnia 2011 roku do dzisiaj nie zostalo rozpatrzone. Nigdy nie przestalismy swojej dzialalnosci. Za Blizsze szczegoly na naszej stronie www.dowapuda.org
Aleksander Radzaj
dr nauk prawnych
adgenea@hotmail.com
Przewodniczacy Zarzadu - wojta H&G Dowspuda
Szwecja,Sroda, 3 Kwietnia 2013 r.

Gość

#5

2013-04-03 08:30

Prostuje nazwe naszej strony internetowej, brzmi ona: www.dowspuda.org
Aleksander Radzaj

Gość

#6

2013-04-18 23:56

Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina. Przepraszam. Wstrzymuję natychmiast budowę obwodnicy augustowskiej, drogi ekspresowej s61 i Via Baltici.