Modlitwa za Wołyń. Молитва про Волинь

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Modlitwa za Wołyń. Молитва про Волинь


Gość

#1

2013-07-11 08:20

- Ten pomysl,najbardziej skuteczny sposob na zlagodzenie bolu i przezwyciezenia nienawis´ci.
Najwyzsze uznanie dla pomyslodawcow.

Gość

#2

2013-07-11 12:28

Wysłuchajcie nas, Bracia! Nie tylko ze względu na pokój między naszymi domami. Dla zachowania prawdy. Dla miłości. Dla Światła w sercach naszych dzieci. Proszę, podajcie nam rękę swojego szczerego wybaczenia. Bądźcie wrażliwi na naszą pokutę.

Panie, przebacz nam i obejmij nas. Nie zostawiaj nas samotnie, Ojcze, i bądź z nami, grzesznikami.

Gość

#3

2013-07-11 12:30

JESTEM PEŁEN NAJWYŻSZEGO SZACUNKU DLA NASZYCH BRACI. ZAPOMNIJMY WRESZCIE O NIENAWIŚCI.
Gosc4

#4 Przebacz mi

2013-07-11 22:43

przebacz mi za brak czujności, za pogardę, za nieotarte łzy matki Twojej. Za Twój strach i moją pychę. Za niepochowanych braci i ojca. Za zabite dzieci. Za gwałty i kradzieże. Za nienasyconą wściekłość. Za popioły rozsiane wiatrem. Za nocne przerażenie. Za ciemność w oczach. Za czarne drogi i serca z kamienia. Przebacz mi
5

#5

2013-07-11 22:45

Пробач за тих, хто не бачить гріха у тому. Пробач за тих, хто не може визнати цього злочину злочином. Прошу поблажливості й смирення до сердець, засліплених власним горем й історичними образами. Будь зі мною, Брате, у моїй щирій покуті.

Gość

#7 Re: wazne

2013-07-13 14:00

#6: - wazne

На мою думку, "Молитва за Волинь"... Мирослава.

Xrinczenko

#8 Re: wazne

2013-07-14 09:24

#6: - wazne Wejrzyj glebiej w historie (ok.XVIw.) jak delegacja kozakow zwrocila sie do polskiego Sejmu, ze chca ´byc´poddanymi krola. W sejmie wys´miano ich,, mowiac, jak wy s´miecie o cos´podobnego prosic´, my o tym decydujemy. Jak narazie, traktowac´vas trzeba jak wlosy i paznokcie - czas od czasu przecinac´!!! Co o tym mys´lisz?

 


Gość

#9

2013-07-14 12:15

Polecam - zamiast medialnych i sejmowych pyskówek

Gość

#10

2013-07-14 14:32

Jestem ateistą. Mimo to podpisałem tę wzruszającą petycję, mającą formę modlitwy ze względu na jej treść i formę.

Gość

#11

2013-07-14 16:56

SUPER!!!
Swój

#12

2013-07-14 18:42

Cieszę się, że na liście osób z podpisami znajduję tak dużo ludzi z Ukrainy – ponad 60. Ale … jest nas Polaków i Ukraińców bardzo mało, a mur wzajemnych uprzedzeń nie znika. Może jutro będzie lepiej, co daj Dobry Boże i nam i im.
Я радий, що список людей, з підписами знайти так багато людей в Україні - більше 60 Але ... ми поляки і українці дуже мало, і суміжна стіна забобонів нe зникає. Може бути, завтра буде краще, які дають хороший Богом і нами і ними.

Gość

#13

2013-07-14 20:12

Jest piękna, bardzo wzruszająca i głęboka.Szacunek dla autorów.

Gość

#14

2013-07-14 22:18

тішуся, що знайшлося стільки мислячих, терплячих Людей (незалежно від національності і релігійної приналежності), котрі готові просити вибачення за гріхи "своїх" і водночас пробачати. Людей, котрі можуть піднятись над ненавистю, котрої стало забагато в нашому світі. Це не декларація і не заклик до примирення - ця Волинська молитва і є правдивим примиренням. щирим, але безкомпромісним. І кожен, хто її промовив (нехай і в глибині душі), той став на правильну дорогу. А правильна дорога насправді - лише одна.

Gość

#15 Re:

2013-07-15 00:47

#1: -

Modlić się zwsze trzeba i można!!! NIENAWIŚCI NIC NIE POKONA, ... TYLKO INNA NIENAWIŚĆ ...może, ..... niestety!

Swój

#16 Re: Módlmy sie razem, wspólnie

2013-07-15 09:44

#14: - Zgoda, zgoda - wtedy Pan Bóg rękę poda

 


Gość

#17 Re: Re: wazne

2013-07-15 10:22

#8: Xrinczenko - Re: wazne Myślę, że na głupocie szlachty straciliśmy razem. Mógł powstać wielki wspaniały naród, który móg się oprzeć każdemu. A potem przelano morze krwi naszej wspólnej.

 


Gość

#18 A.W.

2013-07-15 11:42

Dwie krewne Mojej Babci straciły wtedy życie z rąk Ukraińców - Boże, zmiłuj się, bo Twoje słońce jednako świeci nad dobrymi i złymi... Pomóż katom odczuć skruchę, a ofiarom - wybaczyć, bo obie rzeczy są niezwykle trudne.

Gość

#19

2013-07-15 16:11

PANIE zmiluj sie nad nami.Sama z siebie ani wybaczyc nie potrafie ani tez prosic o przebaczenie. Otoz poslij swego Ducha :Ducha jednosci i Przebaczenia .

Gość

#20

2013-07-16 13:18

Amen
hmb

#21

2013-07-16 16:08

Czy to jest parodia modlitwy? Kpina z naszej wiary? Bo modlimy się do Boga lub swiętych, którzy mają swoje imiona, o wstawiennictwo do Boga by wysłuchał nasze modlitwy. A kim jest brat czy siostra w tej "modlitwie"?
hmb

#22 Aha, wiec dlatego 4 wieki pozniej...

2013-07-16 16:55

#8: Xrinczenko - Re: wazne

Aha, więc dlatego 4 wieki pózniej polskie dzieci były wbijane na sztachety płotów. Teraz wreszcie zrozumiałem.

Dlaczego jednak ginęli pomagający Polakom ukraińscy bracia i ukraińskie siostry oprawców? Pomóż mi zrozumieć!!!

A

#23 Re: hmb

2013-07-17 08:20

#21: hmb -

To nie jest parodia, to jest modlitwa. Przeczytaj jej ostatni wers. Ale żeby zwrócić się do Ojca, trzeba najpierw pojednać sie z bratem. Obawiam się, że autor tego tekstu rozumie o wiele więcej z naszej wiary, niż Ty. Pozdrawiam !

 

MJ

#24 W tym tekście nie ma Boga

2013-07-17 15:44

#23: A - Re: hmb

Obawiam się, że nie masz racji, A. W całym tym tekście nie wymieniono ani raz Boga. Także w ostatnim zdaniu. Do jakiego Pana lub czyjego Ojca zwraca się autor tego nie wiemy. Kim jest Brat lub Bracia? Czy to brat Ukrainiec czy brat Polak? Dlaczego autor nie użył słowa Bóg? Co go powstrzymało?

Ten tekst jest ładnie napisany, można powiedzieć żarliwie, jest prośbą, jest błaganiem o wybaczenie - tak. Modlitwą jedna nie jest.

Pozdrawiam również.

 

MJ

#25 Tylko Ty zwracasz się do Boga o zmiłowanie

2013-07-18 09:32

#18: - A.W.

Tylko Ty z tych wszystkich, którzy ujawnili swoje myśli na tym blogu, zwracasz się do Boga o zmiłowanie, dlatego ja łączę się z Tobą w Twojej modlitwie by pomógł żyjącym jeszcze katom odczuć skruchę za to co zrobili swoim ofiarom. Ofiarom już nikt nie pomoże wybaczyć. Nikt nie pomoże im wypowiedzieć słów "wybaczam Ci mój kacie". Nikt, bo już nie żyją.

Możemy mieć tylko nadzieję, że wiele z tych ofiar umierając w męczarniach modliło się słowami konającego na krzyżu Jezusa Chrystusa: "Boże, Ojcze, wybacz im bo nie wiedzą co czynią."

Ale ich oprawcy mają jeszcze szansę zbawić swoje dusze - dlatego módlmy się za nich.