Petycja o pozostawienie Gimnazjum nr 42 w Dzielnicy Śródmieście

niepokorni rodzice i obywatele

#26

2013-09-21 13:34

Dotarliśmy do dokumentów żydowskich z 2007 roku. Już wtedy gmina żydowska wiedziała,że na terenie Twarda 8/12 powstanie wieżowiec. Gmina żydowska ma otrzymać 1/4 budynku na biura i hostel dla młodzieży.W świetle tych faktów już wiecie dlaczego burmistrz chce tak szybko wywalić dzieciaki ze szkoły.Jesteśmy na etapie rozmów z dziennikarzami,którzy chcą drążyć temat. Jak dobrze pójdzie Bartelski będzie spalony. Trzymajcie kciuki. Warszawa jest nasza, a nie PO. 13 października pokażmy co myślimy o PO.
BR
Gość

#27

2013-09-21 15:32

http://www.jewish.org.pl/do_pobrania/BN40.small.pdf
Pewnie chodzi o ten sam dokument, który i ja znalazłam.


Gość

#28

2013-09-21 16:18

No i co Wy na to? Już szkołę i nasze dzieci sprzedał.A za parę lat zobaczymy Bartelskiego w wieżowcu Twarda 8/12 jako zarządzającego budynkiem CENTRUM SPOŁECZNOŚCI ŻYDOWSKIEJ.

Gość

#29

2013-09-21 16:37

tak, faktem jest, że na radzie dzielnicy burmistrz na pewno nie był naszym sprzymierzeńcem i nic nie zrobił przez te wszystkie lata. Wszystkie nasze propozycje ratowania szkoły komentował w ten sam sposób "nie ma sensu", "strata czasu", itd.

Gość

#30

2013-09-21 17:06

Na razie szkoła zostaje. Uchwała nie przeszla.Oczywiście identyczny projekt może być wniesiony na następną sesję, ale jest on traktowany jako nowy projekt, musi przejść procedurę doręczenia radnym, umieszczenia w porządku obrad itd.
Niestety dopóki będzie PO i Bartelski ciągle będą podchody pod te tereny. Istnieje szansa, że następne ugrupowanie obejmujące wladzę będzie się bało przez kilka kolejnych lat wracać do tematu.
Niestety ta sesja rady dzielnicy pokazała jak należy traktować obecnie rządzących.... Ci co byli wiedzą o co chodzi.
Pozdrawiam wszystkich rodziców,którzy znaleźli czas na przyjście. Nawet jesli trzeba było się wyjść wcześniej z pracy.

Gość

#31

2013-09-21 17:27

dodam tylko jeszcze ku przestrodze, że uchwała wrócić może i to dość szybko na Radzie Miasta i trzeba tego bardzo pilnować, żeby nie przegapić...
Bzdury

#32 Re: UWAGA

2013-09-21 18:58

#24: - UWAGA

Nie wiem skąd ma Pan/Pani (nawet nie raczący/a podpisać się nazwiskiem) takie informacje bo ja ukończyłem Twardą w roku szkolnym 2012/13 i mam z niej same pozytywne wspomnienia. Super ludzie, genialni nauczyciele, z którymi można się dogadać no i przyjaźnie na całe życie.
Janek Siesicki - Human, absolwent 2013


Gość

#33

2013-09-21 19:15

Brawo p.Siesicki!!! Moja córka poszła sama do gimnazjum, bez żadnej koleżanki. Po 3 tygodniach jest zachwycona dziećmi i nauczycielami. Po 6 latach w rejonowej podstawówce, mając doczynienia z miernymi nauczycielami wreszcie odnalazła swoje miejsce. Szacun dla pana.

Gość

#34

2013-09-22 11:50

Umiejscowienie gimnazjum w Śródmieściu pozwala zdolnym dzieciom mieszkającym na obrzeżach stolicy ławeo i szybko dotrzeć do szkoły.
Ilumination

#35 Mała uwaga

2013-09-22 12:01

#31: -

Biorąc pod uwagę przynajmniej kilka nazwisk popisanych pod tą petycją, projekt takiej uchwały na Radzie Miasta nie może się pojawić z zaskoczenia...;-) Poza tym musi najpierw przejść przez Radę Dzielnicy!


Gość

#36

2013-09-23 13:49

To doskonała szkoła z bardzo dobrym podejściem do ucznia. Mój syn po jej ukończeniu jest jednym z najlepszych matematyków w liceum. (Zamoyski)

Gość

#37

2013-10-24 19:10

Nie można oddawać takiej wartości, jaką jest szkoła na Twardej, budowana i tworzona z myślą o młodym, wykształconym Polaku. To kpina w wykonaniu władz.
klaudia

#38 twarda jest bezcenną watością dla lepszej Polski

2013-10-24 19:16

bo nie można oddawać takiej wartości, jaką jest szkoła na Twardej. Gimnazjum to daje młodym szansę na bardzo dobry start w życie. Przy dzisiejszej kulejącej edukacji powinniśmy byc dumni, że dyrekcja oraz pedagodzy z Twardej potrafią pracować dla młodego człowieka, dla naszych dzieci, dla lepszej Polski. Brak szacunku i zrozumienia ze strony władz środmieścia - to porażająca wizytówka Warszawy:-(
Piotr

#39 Re: UWAGA

2013-10-30 12:40

#24: - UWAGA

Moje dziecko chodzi do tej szkoły. Nie zgadzam się jednak z tym wpisem. Rzeczywiście jest duzo pracy, ale atmosfera jest super, wychowaczyni rewalacyjna. Pozostali nauczyciele (poza wyjątkami) też są ok.


Gość

#40

2013-11-12 21:23

W pełni popieram walkę o utrzymanie placówki w dotychczasowym miejscu. Jak to możliwe, że nie można w inny sposób zrekompensować spadkobiercom działki,jego straty, jak to bywało w innych przypadkach. To mieszkańcy Warszawy pracując ciężko, odgruzowując stolicę spowodowali, że ta działka nabrała wielkiej wartości, a teraz szkoła, która wykształciła tylu wartościowych ludzi musi opuścić to miejsce. To hańba dla władz miasta.