Petycja w sprawie zmiany założeń w programie rodzina 500plus!


Gość

/ #4

2016-02-08 15:54

Podpisałam petycję, ponieważ jestem samotną mamą, mam alimenty i pracuję, ale taki rodzaj wsparcia pomoże w edukacji mojego dziecka, w zorganizowaniu normalnych wakacji, znacznie podniesie Jego jakość życia, które w chwili obecnej daleko odbiega od na przykład rodzin, w których jest jedno dziecko, ale dwoje rodziców i dwie pensje. To przykre, że ustawa nie odnosi się do samotnych rodziców - poza żenującymi słowami Pani rzecznik Pis-u - która życzy nam wszystkiego dobrego i radzi postarać się o drugie dziecko, żeby "załapać" się na program. Rzeczywiście, samotne matki czy ojcowie o niczym innym nie myślą, jak o kolejnym dziecku, któremu tak trudno zapewnić godne życie w tym kraju. Niemniej jednak uważam, że w przypadku samotnych rodziców powinno zostać uwzględnione to, czy rzeczywiście w pojedynkę wychowują dziecko. Kilka lat temu przyznawano świadczenia rodzinne, wyższe dla samotnych rodziców, znam małżeństwa, które rozwodziły się, pozorowały sytuację aby takie świadczenia otrzymać. Niech pomoc trafi do tych, którym jest naprawdę potrzebna. Ponadto kiedy w naszym cudownym kraju dochód w przypadkach jakichkolwiek świadczeń będzie pomniejszony nie tylko o składki ZUS? Czy podatek? Dlaczego nie bierze sie pod uwagę kosztów mieszkaniowych? Prosty rachunek, moja pensja netto to ok 2 tys, minus mieszkanie - które trzeba opłacić - zostaje tysiąc. Przykładów można by mnożyć, petycję podpisałam, bo uważam, że to słuszny apel.