Petycja w sprawie zmiany założeń w programie rodzina 500plus!


Gość

#1

2016-02-08 15:04

równierz jestem samotnym rodzicem i dlamnie też ta ustawa jest ciężka do przyjęcia

Gość

#2

2016-02-08 15:15

Podpisałam tę petycję, ponieważ sama wychowuję dwójkę dzieci, w tym jedno niepełnosprawne i lekko przekraczam próg dochodu 1200.

Gość

#3

2016-02-08 15:30

poniewaz sama przekraczam jakies 3zl .... a jestem matko z jednym dzieckiem

Gość

#4

2016-02-08 15:54

Podpisałam petycję, ponieważ jestem samotną mamą, mam alimenty i pracuję, ale taki rodzaj wsparcia pomoże w edukacji mojego dziecka, w zorganizowaniu normalnych wakacji, znacznie podniesie Jego jakość życia, które w chwili obecnej daleko odbiega od na przykład rodzin, w których jest jedno dziecko, ale dwoje rodziców i dwie pensje. To przykre, że ustawa nie odnosi się do samotnych rodziców - poza żenującymi słowami Pani rzecznik Pis-u - która życzy nam wszystkiego dobrego i radzi postarać się o drugie dziecko, żeby "załapać" się na program. Rzeczywiście, samotne matki czy ojcowie o niczym innym nie myślą, jak o kolejnym dziecku, któremu tak trudno zapewnić godne życie w tym kraju. Niemniej jednak uważam, że w przypadku samotnych rodziców powinno zostać uwzględnione to, czy rzeczywiście w pojedynkę wychowują dziecko. Kilka lat temu przyznawano świadczenia rodzinne, wyższe dla samotnych rodziców, znam małżeństwa, które rozwodziły się, pozorowały sytuację aby takie świadczenia otrzymać. Niech pomoc trafi do tych, którym jest naprawdę potrzebna. Ponadto kiedy w naszym cudownym kraju dochód w przypadkach jakichkolwiek świadczeń będzie pomniejszony nie tylko o składki ZUS? Czy podatek? Dlaczego nie bierze sie pod uwagę kosztów mieszkaniowych? Prosty rachunek, moja pensja netto to ok 2 tys, minus mieszkanie - które trzeba opłacić - zostaje tysiąc. Przykładów można by mnożyć, petycję podpisałam, bo uważam, że to słuszny apel.

Gość

#5

2016-02-08 16:06

Jestem matką samotnie wychowujaca syna,zarabiam 1560zł netto i otrzymuję500zł alimentów z FA jednak po oplaceniu wszystkiego zostaje mi ok.1000zł na życie na cały miesiąc.muszę żyć bardzo skromnie a wiadomo że dziecko też ma swoje potrzeby jednak mnie nie stać na zaspokojenie potrzeb synka

Gość

#6

2016-02-08 16:07

Podpisałam petycje, ponieważ jestem samotną matką i uważam, że pominięcie nas, samotnych rodziców w tym projekcie jest niesprawiedliwe.

Gość

#7

2016-02-08 16:26

Dlatego ,gdyż uważam ,że jest najwięcej samotnych matek z jednym dzieckiem .Czy Jedno dziecko jest gorsze od drugiego ???

Gość

#8

2016-02-08 17:24

Jednocześnie wnoszę o wyliczanie kwoty 800 pln nie na podstawie PITu z roku poprzedniego, a na podstawie dochodów z ostatnich 3 miesięcy. Sama wychowuję córkę z ciężkim atopowym zapaleniem skóry. W całym jej życiu nie otrzymałam nigdy wsparcia od Państwa, ani od nikogo. W wyniku oszustwa od 3 miesięcy jestem osobą bezrobotną bez prawa do zasiłku. Wnoszę by moje dziecko ( które nie mam 2 par dziadków + ojca , którzy mogli by z nim chodzić na dodatkowe zajęcia, odrabiać lekcje itp. ) i miało gorszego startu w życie niż dzieci którzy maja oboje rodziców. Ono tez chce chodzić na angielski basen, półkolonie. Szkoła ( klasowe + judo - szkoła sportowa, angielski )- kosztują 300 pln miesięcznie. Lekarstwa -np. 30 ml prtopiku 50 pln , dermokosmetyki do skóry atopowej nie sa refundowne. Na lekarzy i leki wydaje miesięcznie min 500 pln.

Całe życie ciężko pracowłam i zarabiałam godnie - a teraz jesteśmy za to karani.

M..

#9

2016-02-08 17:40

Pomimo faktu, że zarabiam 2500 zł netto podpisała petycję.. Pieniążki zapewne nigdy nie będą mi się należały ponieważ samotnie wychowuje tylko jedno Dziecko, ale liczę na to, że innym Rodzicom pomogą.. Pomimo mojego zarobku sama wiem jak ciężko bywa chwilami.. Życie nie jest tanie, a utrzymanie Dziecka sporo kosztuje.. Osobiście, by zarabiać takie pieniądze pracuję fizycznie 5 dni w tygodniu będąc 13 godzin poza domem ponieważ na wsparcie ojca mojego Synka nie mogę liczyć, a prawo polskie mi t3go nie ułatwia.. 

Głęboko wierzę w to, że petycja zostanie rozpatrzona pozytywnie.. 

 

Pozdrawiam wszystkich samotnie wychowujących swoje Pociechy Rodziców i życzę dużo wytrwałości i wiary w lepsze jutro..


Gość

#10

2016-02-08 17:53

Ponieważ jestem w takiej sytuacji. Jestem matką wychowującą samotnie syna. Pozdrawiam

Gość

#11

2016-02-08 18:01

Podpisałam bo dzieci spoza kryterium do Funduszu alimentacyjnego są juz od lat dyskryminowane i ignorowane przez rządzących. Dość tego. Panstwo polskie nie zapewnia im nawet skutecznego wykonania prawomocnego postanowienia własnego sądu zasadzajacego im nalezne alimenty.

Gość

#12

2016-02-08 18:01

Próg dochodowy dla osób samotnie wychowujących dziecko powinien być bezwzględnie zniesiony.

Gość

#13

2016-02-08 18:31

Wychowuje sama córkę, ojciec dziecka nie żyje i nie należy nam się renta gdyż miał za krótki staż pracy. Od stycznia pracuje na pełen etat za najniższa krajowa oczywiście dodatkowo dostaje zasiłek rodzinny i jako samotna matka do tej pory byłyśmy na utrzymaniu rodziców i nadal jesteśmy bo nie mogę sobie pozwolić na wynajem mieszkania

Gość

#14

2016-02-08 18:39

Podpisałam ponieważ po pierwsze dotyczy to mnie i moje dziecko bezpośrednio, po drugie uważam, że wszystkim należy się takie samo wsparcia z publicznych pieniędzy i ze strony państwa. I najważniejsze wszystkie dzieci są ważne i muszą to czuć, gdyż to kiedyś one będą zakładać własne rodziny.

Gość

#15

2016-02-08 18:59

Zarabiam najniższą krajową. Otrzymuję 500zl alimentów. Ojciec dziecka nie dokłada sie do niczego, ponieważ wychodzi z założenia, ze i tak płaci za dużo. Samotnie wychowuje 8 letniego syna, który wymaga zwiększonego nakładu na edukacje i na leki. Pieniądze pomogłyby mi zapewnić synkowi lepszy poziom życia. Tylko dla niego walczę a dla synka zrobię wszystko.

Gość

#16

2016-02-08 19:36

ten kto samotnie wychowuje jedno dziecko nic nie dostanie.
samodzielnamama

#17

2016-02-08 20:50

Cieszę się,że problemy rodziców samotnie wychowujacych dzieci są coraz szerzej komentowane ... Jednak, tak jak wspomniano w liście, nadal są traktowane marginalnie! Jest to więc zwrócenie uwagi na Nasze problemy i mam nadzieję pierwszy krok do zmian,a w dalszej kolejności zwrócimy również uwagę na dużo większy problem - problem niealimentacji. Tak więc, mimo, iż przekraczam i zapewne będę  przekraczać próg dochodowy uprawniający do otrzymania (tej mizernej przecież dla samotnych rodziców kwoty) dziękuję inicjatorom tej akcji i z radością podpisuję petycję :)


Gość

#18

2016-02-08 21:29

Jestem mama samotnie wychowujaca corke to wszystko wyjaśnia. Dziekuje za inicjatywe dziekuje za szansę. Moj Dyrektor przy pensji ok 20000 brutto ma 5 dzieci bo go stac - tak mowi i dobrze ale " łapie sie "rowniez na 500 zl raz 5. Ja niestety nie.

Gość

#19

2016-02-08 21:42

Jestem dokładnie w tej sytuacji jaka jest opisana w petycji... Uczciwie pracując, nie zarabiajac tzw kokosow, wraz ze świadczeniami z funduszu oczywiście syn nie "załapuje" się do programu "rodzina 500 plus". Tak być nie powinno!

Gość

#20

2016-02-09 06:30

Jestem rodzicem samotnie wychowujacym 5 letnie dziecko nie z mojego wyboru. Pracuje zarabiam mam kredyt hipoteczny na mieszkanie splacam go. Miesięcznie na życie nas dwie zostaje 100 zł. Corka rośnie za co kupic ubrania? Za rok idzie do szkoły. Chce chodzić na tance, tłumaczenie brak pieniążków nie pomaga.

Gość

#21

2016-02-09 08:15

Bo sama wychowuje 2 dzieci.

Gość

#22

2016-02-09 08:18

Bo samotnie wychowuje dwoje dzieci i nie jestem bezrobotna.


Gość

#23

2016-02-09 08:50

Sprawa jest dla mnie istotna

Gość

#24

2016-02-09 08:53

Podpisałam, ponieważ jestem samotną matką z 1 dzieckiem bez świadczeń alimentacyjnych, która samodzielnie zarabia na utrzymanie domu i godne życie dla dziecka.
zettez

#25 petycja jest zamknięta

2016-02-09 11:08

petycja jest zamknięta - dlaczego?